Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutyáknál a...

Mit gondoltok a kutyáknál a fülfelvágásról?

Figyelt kérdés

Nekem Amstaffjaim vannak és egyik sem fül vágott.

Én azt ha normálisan van felvágva nem ítélem el de nem is tartom helyesnek,mert ugye elvileg állatkínzásnak minősül ,de mostanában akár hány Amstaffot látok mindegyiknek annyira csúnyán van vágva a füle.Szinte nincs is,jóval a szabvány alatt van!

Linkelek néhány nagyon csúnya fülű kutyát!


[link]


[link]


[link]


2011. jan. 27. 18:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

jah, mert az a kiskutya nem is érez fájdalmat mi? ekkora baromságot.

Ti meg pontozzatok csak le minket, kedves csonkítás pártiak, engem speciel nem hattok meg vele. Tőlem lehetek 0%os is, akkor is én magam "csippenteném le" a gazdi fülét;)

2011. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,várok még!:)

Én nem azt mondtam, hogy az baj ha felvágatják a kutyájuk fülét,farkát hanem hogy ha így el cseszi ahogy a képeken van.:S

Nekem egyszerűen úgy tetszenek ahogy vannak a kutyáim,ha másnak fűl vágva tetszik az se nagy tragédia csak ne így tegye ahogy a képen van.Nekem is van olyan ismerősöm akinek az Amsstaffainak fel van vágva a füle,de normálisa.

És azt nem ítélem el.Ja és igazából a farok vágás én sem tartom állatkínzásnak mert akkor még nagyon pici a kutya.A páromnak 2 Jagd terrierje van és nekik is fel van vágva a farkuk.

Az állatorvosom fülvágást nem is vállal csak farok vágást.

2011. jan. 27. 21:44
 13/16 A kérdező kommentje:
*cseszik
2011. jan. 27. 21:45
 14/16 anonim ***** válasza:
Minden álmom egy német dog. Többször elgondolkodtam már azon, hogy vágva legyen-e majd a füle, vagy sem. Igazából arra jutottam, hogy nem fogom vágatni, nem azért mert "állatkínzás", hanem mert jobban tetszik libegő fülel. De egyáltalán nem vetem meg azokat, akik vágatják a kutyusuk fülét, kivéve, ha ezt egy pénzhajhász hozzá nem értő alakkal végeztetik.
2011. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtuk hogy nem fáj neki hanem azt hogy nem hal bele... Egy ivartalanítás pl lefogadom hogy sokkal jobban fáj neki. És igaz, hogy az ember szerint utóbbinak van célja, de a kutya AZT NEM TUDJA, csak ugyanazt érzi mint a fülénél, hogy fáj neki és nem érti hogy mitől... Erről ennyit...
2011. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

a vágott fül nem természetes, igen. és a lógó fül természetes lenne?! NEM!

nincs olyan természetes faj, aminek lógó füle lenne, csak azoknak a háziasított fajtáknak, amiket az ember állított elő!

az ember tette lógó fülűvé, hát az ember teszi újra álló fülűvé is. tessék elfogadni a tényt, hogy a kutya az ember kreálmánya - a farkas az, ami természetes faj. mi alkottuk, mi alakítjuk, mi felelünk érte.

és a csonkolás nem azért alakult ki több száz éve, hogy szebbek legyenek a kutyák, akkor még mindenki pont lesz.rta, hogy mennyire volt mutatós a kutyája, a funkció volt a fontos. oka van annak, hogy a pásztorkutyák fülét csonkolták, oka van annak, hogy a vadászkutyák farkát csonkolták...

a kutyák kupírozása ugyanaz, mint az ivartalanítás. miért ivartalanítunk? azért, hogy egyszerűbb legyen az életünk, a kutyánk élete, és hogy megelőzzük a problémákat. no, ugyanezért kupírozunk is... mert nekünk így jobb, a kutyánknak is jobb lesz, és sok problémát megelőzhetünk vele. lássuk be, az sem törvényszerű, hogy a szukának méhgyulladása lesz, mint ahogy az sem, hogy szétveri a farkát, de megeshet mindkettő.

én vágás párti vagyok, de nem ítélkezem azokon sem, akik nem vágatnak, az ő döntésük. ugyanígy vagyok az ivartalanítással is, mindkettővel élek, ha úgy alakul. de nem magyarázom mindenféle magasztos érvekkel, azért teszem mindkettőt, mert így jobb nekem/nekünk.


természetesen nem mindegy, hogy hogyan, milyen körülmények között vágja a doki amit vág, de én is azt mondom, hogy amíg vannak kutyák, akik méteres láncon élik le az életüket, addig nem a műtéteken kéne rugózni az állatvédelemnek sem...


amúgy meg nekem pont a hosszúra vágott amstaff fül nem tetszik, az első képen a hátsó kutyáé pl. pont bejön.

2011. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!