Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell nézni, mit tartalmazz...

Mit kell nézni, mit tartalmazzon egy minőségi kutyatáp?

Figyelt kérdés
most rendeltem a kutyámnak dog chow kutyatápot, de a hústartalom min. 4%, amit kevésnek tartok, mégis a tápról eddig csak jókat hallottam.
2011. jan. 28. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A Dog Chow nevű tápról még nem hallotam.

Az én kutyám tenyésztője a Josera tápra esküszik,a kutyám csak úgy habzsolja is :) Olcsó táp (6-7ezer körül) van,de nagyon szereti a kutyám...és szinte minőségi táp :)

2011. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem több van benne, mint 4%.

Régebben én is ezzel etettem, jobb volt, mint a most használt Brit táp, csak nekünk az túl drága.

2011. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én spec nem tartom jónak a dog chowt.

lehetőség szerint inkább főzök... egy érdekes cikk a téma iránt érdeklődőknek: [link]

2011. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is dog chow-al etettem egy időben (a lazacossal) , de ha jól emlékszem 16% hús volt ráírva.


Amúgy fehérjét (hús), gabonát kell tartalmaznia (lehetőleg ne kukorica legyen, hanem rizs, zabpehely), illetve nem árt ha van még zöldség, gyümölcs is benne és persze vitaminok, ásványi anyagok.


A dog Chow árában szerintem még ez elég jó:

[link]

2011. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A DC-nek 17% hústartalma. 4% a chappiben van meg a teszkos kutyakajában.

Én a Kennel'S favourit tápot javaslom.

2011. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Mit tartalmazzon egy kutyatáp? Minél több HÚST.
2011. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

könnyen emészhető húst vagy húslisztet (ha a nyershamu tartalom a fehérje mennyiség egynegyede alatt van azt jelenti, hogy nagy valószínüséggel nem csontot, vért és bőrt használtak hanem húst) gabonát lehetőleg ne! vagy csak keveset... rizs vagy zab amit hasznosít a kutya szervezete -kukorica, búza, burgonya stb. emészhetettlen számukra, növényi rostok pl.: édesburgonya, sütőtök, zöldborsó ezek jók, a cukorrépapép pl. hasnyálmirigy problémákat okozhat!

omega zsírsavak 3,6, kalcium, foszfor, ABDE vitaminok, ásványi anyagok, glukozamin, kondoritin az izületek védelmére, ha ezek megvannak akkor lehet minőségi tápról beszélni

megjelölésnél nem kötelező a mennyiségeket feltüntetni! csak az összetevők sorrendjével jelzik, hogy miből van a legtöbb a tápban (első helyen van a legjelentősebb mennyiségű összetevő-ez kéne, hogy a minőségi hús legyen!50-60% legalább)

2011. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!