Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel, mint...

Angol cocker spániel, mint első kutya?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez lenne az első kutyám és nehéz-e tartani vagy ilyen ügyben tapasztalatlanok is tarthatják. Persze nagyon utána fogok olvasni, tenyészetből veszem és sok gondot fogok rá fordítani. Mindent megkapna, csak nem tudom, hogy bevállaljam-e mint első kutya? Minden választ előre is köszönök!
2011. jan. 28. 15:30
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia!

Nekünk (testvéremmel voltunk 9 évesek) első kutyusunk volt! Imádtuk! Szobakutya, nagyon igényli a társaságot, szint családtagként kell kezelni. Foglalkozni kell vele, mint egy kisgyermekkel, de cserébe millió szeretetet kapsz majd.


Hosszúkás füle miatt hajlamos a fülbetegségekre, toklász, gyulladások. Szőrét folyamatosan fésülgetni kell, mert gubancolódhat. Illetve időszakosan erősen hullajt.


Nekünk tricolor volt, vagyis van, mert másodjára is spánielt vettünk és a környezetünkben többen spánielesek.


Én ajánlom első kutyának, viszont sok ápolást igényel, de nagyon nagyon cuki egy kutyafajta! :)

2011. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is már a 2. spánielem van. Az elsőt 18 évesen kaptam, annyira imádtam de annyira. Sajnos 3 éve meghalt és nagyon hiányzik.

Fülbetegségekre hajlamos, ezért erre oda kell figyelni amúgy szerintem is jó első kutyának.

2011. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó a spániel,aranyos,szép,és okos.Lakásban is jól elvan!
2011. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Első kutyának? Szerintem nem való tapasztalatlan ember keze alá, mert a fejére nő. Igen jó színész, nagyon ellehet kapatni, amit aztán nagyon ki is használ. Én nagy kutyás vagyok, voltam, most spánieleim vannak, de néha még én is alig bírok velük. Kifárasztani napi több órás sétákkal alig lehet néha. Sok mozgást, tanulást igényel, a szőre ápolást. Napi fésülés, 2-3 havi trimmelés, különben nagyon tud hullani, talpán havonta(mert ránő a talppárnákra, és egy idő után kellemetlen, aztán fájdalmas lesz a járás), füléből 3 hetente vágni kell a szőrét(hamar begyullad). Ha igazán törődnek vele, kifárasztják, tanítják, babusgatják, akkor nagyon-nagyon hálás kutya, és imádni való. Elég domináns fajta, ivarérettsége után előszeretettel próbálkozik, és fitogtatja az erejét, amit nem szabad hagyni. Eleinte vicces, aztán már nem, mikor még többet akar. Határozottnak kell lenni velük szemben. Meg lehet próbálni, de én első kutyának semmiképp nem egy vadászkutyát választanék, hanem valami családi kutyát.
2011. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak: én felkészültem erre a fajtára. Járok menhelyre, úgyhogy némi tapasztalatom azért van kutyákkal szemben...
2011. jan. 28. 18:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék a 16.21-es válasz írójához. Én sem feltétlenül ajánlom első kutyának, de van akinek egyáltalán nem is ajánlanám. Persze ha van valemennyi kutyás tapasztalatod a menhelyi blökikkel az segít :-) Én imádom a spanikat, nekem is a második van most, soha nem kéne más fajta, de nem való mindenkinek. Az első kutyát 12 évesen kaptam, iszonyatosan elrontottuk...Szépen nézett a boci szemeivel és a fejünkre nőtt...Rendesen a falhoz állította a családot. Miután meghalt nem lett rögtön új kutyám, sokat olvastam és tanultam a fajta igényeiről. A mostani kutyám 2 éves, rettenetes aktív, pörgős kutya. A napi 6 órás séta alap, hétvégén kutyasuli, agility, kirándulások. Sok foglalkozást igényel, ez tény, de cserébe álomkutya, jobbat nem is kívánhatnék magamnak. 13 hónaposan BH vizsgázott, szóval a buta és taníthatatlan spániel sztereotípia hülyeség :-)A következetes és határozott gazdi viszont alapkövetelmény a spánieleknél, különben gondok lehetnek. Nagyon sok spani gazdinál szerintem az alapvető probléma az, hogy nem veszik komolyan a fajtát és az édes kinézete miatt nem hiszik el, hogy valójában mennyi foglalkozást (fizikai és szellemi!!!) igényel. A szőrét is sokat kell ápolni, fülre pedig nagyon odafigyelni. Ha végül úgy döntesz, hogy mégis spanit szeretnél feltétlenül jó helyről, tenyésztőtől vegyél kutyát!!!! Örökletes betegségekre FELTÉTLENÜL legyen szűrve a szülők (vese, szem, diszplázia), a kicsiknek legyen törzskönyve, chipje. Sok sikert!
2011. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt egy spánielünk. Iszonyatosan nehéz volt vele, baromi sokat kellett vele foglalkozni, minden séta után nézegetni a fülét, belement-e valami,a fülére nagyon érzékeny volt. Imádtam. Nálunk nonstop volt valaki vele, nagybátyám minden nap tanítgatta, hát sajnos nem volt éppen a legbefogadóbb:)

Nekem most vizslám van és visszaemlékezve a spánielemre, hát elnézést mindenkitől, de elég butának tűnik egy vizslához képest.

2011. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem tök jól el lehet vele lenni,bár nekem már 5. kutyám de én elbirok vele.imádja a vízet és labdafüggő! :D



17/L

2011. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nem csak a kutya fajtàja adja meg, hogy milyen szemèlyisège lesz ès mennyire lesz harcias vagy birtoklò, vagy tanithatò, nyugodt. Nekem az elso kutyàm egy fekete kan angol cocker spàniel volt, igazàbòl nem az enyèm, hanem a keresztanyàmè volt, de èn voltam vele tobbet. Kicsi voltam mèg, szinte egy tànyèrbòl ettem a kutyàval :). Egyszer sem morgott ràm, bàrmit csinàlhattam vele. Senki nem tanitotta, csak èn. 10 èves voltam. Ez sokat elàrul a jellemèrol, ha egy 10 èves kislàny meg tudja nevelni. Igaz, mindig kifàrasztottam, egèsz d.u.-okat sètàltunk àt. Mindig cipelte magàval a labdàjàt :). Szerintem jò elso kutyànak, ha van idod lefàrasztani.
2011. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 11:55-nek.

2 spanim, és egy vizylám van. Mindkét spani okosabb a vizslánál, és sokkal gyorsabban is tanulnak. Szóval szerintem ez nem fajtafüggő. A véleményem még mindig tartom, nem ajánlom a spánielt első kutyának.

2011. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!