Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táp mellé milyen más kiegész...

A táp mellé milyen más kiegészítő kaját adtok a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

most acanát kap , váltani fogunk pro plan-ra és kíváncsi vagyok hogy ti mit adtok kiegészítőnek hozzá ha nem is minden etetésnél de időnként..


amikor van akkor a táphoz keverek egy kis konyhai kosztot(zöldséges rizs ,vagy egy kis tészta pörkölt szafttal vagy egy rúd puha jutifalat)

csak hogy ne legyen olyan unalmas neki hogy csak tápot kap.. illetve ha konzervet is kevernék a táphoz egy héten 2-3 szor az nem jó?


2011. nov. 3. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En csak zöldkagyló kivonatot adok a táp mellé, meg persze ha marad némi hús, ami nem fűszeres azt megkapja, de ez ritkán fordul elő. Emellé a változatosságot a tanuláshoz használt jutalomfalatok adják, ami néha sajt, néha virsli, néha főtt belsőség, néha bármi más, volt már tojás is, alma is.
2011. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is így etetek ahogyan te csak itt majdnem minden nap van nekik a táp össze keverve kajamaradékkal. Konzerves tápot az enyémek is szoktakkapni. Néha én veszek kutyáknak való kukorica pelyhet és azt is szoktam nekik bele tenni.
2011. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
juti falatnak én is sajtot vagy virslit vagy párizsit szoktam adni :)
2011. nov. 3. 19:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Én szintén zöld kagyló kivonatot adok félévente 1 hónapig. Halolajat szoktam adni, olíva olajat, tojást, marha, szárnyas húst, néha kecskét.

Joghurtot, kefirt, kiskanál alma ecetet.

Kutyáknak való bérescseppet vagy inmunovetet ősszel 2-3 hónapig.

Szénhidrátnak kizárólag rizst (tésztát nem szoktam adni max a külön kutyáknak gyártottat)

levesből főtt zöldségeket de gyakran reszelek le nyers zöldségeket is. Rágcsának is gyakran adok répát főleg ha kiskutyák vannak nálunk akkor az kölyökoviba beszoktam szórni vastag répákat és azokat rágcsálják :)

2011. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és a sima natur joghurt az jó és azt a táphoz lehet keverni??
2011. nov. 3. 19:40
 6/13 anonim ***** válasza:

A joghurt segíti a bélműködést ezért nagyon jó és ajánlom az alma ecetet mert tisztítja a vért, erősíti az immunrendszert, oxigénnel dúsítja a vért pár csepp is elég belőle a tápra mi heti 2 alkalommal szoktuk adni

Minden kiegészítőt nyugodtan a táphoz lehet keverni plusz mi szoktunk heti 1 nyers napot tartani, ilyenkor kapnak rizst, nyers reszelt zöldségeket, egy egész főtt tojást (héjával együtt), lazac olajat és nyers (csak leforrázott) húst

2011. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:

Inkább natúr joghurtot keverj neki, ha már keverni akarod, mint mindenféle maradékokat. Prémium táp mellé az ilyen felesleges. A kérdésre az én válaszom: vizet.

A jutalomfalat az más, azt nem a táp mellé kapják, hanem a gyakorláskor.

2011. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És, ha unalmas, akkor mi van? A kutyának nem kell hogy változatos ízeket érezzen, vagy hogy gasztronómiai élményekhez jusson, szimplán csak táplálkoznia kell és kész. Én még jutifalatnak is a száraz tápot használom. Persze, ha valaki ismerős hoz neki finomságokat, husit, csontot (ilyesmi itthon nincs), akkor azt örömmel megeszi. Extraként én libatepertőt szoktam neki adni téli időszakban, hogy egy kis plusz zsiradékhoz jusson. Az már csak mellékes, hogy kifejezetten szereti is.
2011. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pro Plan típusú táp mellé én tojást és húst adok kiegészítésnek (vagyis amikor Dado vagy Artemis táppal etetek). De ha pont a fehérje miatt váltod le az Acanát, akkor szerintem semmi nem kellene mellé.

Amolyan kiegészítésként lazacolajat és zöldkagylót, bármilyen tápot is adok nekik.

2011. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen a sok fehérje miatt váltunk..mert idős kutyának kell és olvastam vmelyik héten hogy az idős kutyának fehérje szegény táp kell, de mivel még van az acanából , amíg elnem fogy azt kapja aztán átszoktatom a másik tápra..


Igen is kell a változatosság ,mert az én kutyám ha kap a táp mellé rizst vagy csontot pár napig utána a tápot is jobban eszi..meg azért lehet jó minőségű tápot kap a kutya vmi plusz nem árthat..

2011. nov. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!