Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a kutyátoknak hogy hívásra bejöjjön?

Figyelt kérdés
Minden körülmény között pl. ha fut egy nyúl vagy idegenek jönnek stb. akkor is rátok figyeljen és első szóra bejöjjön. Goldim van egy éves de ha talál vmi extrát előbb azzal foglalkozik. Mindig megdícsérem, juti falat stb. de néha bizonyos körülményeknél más jobban leköti :)
2010. ápr. 8. 16:55
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Iskolában.
2010. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Belső térben:

1. Álljunk kis távolságra az állattól, kezünkben jutalomfalattal. Tartsuk úgy a falatot, hogy a kutya láthassa, ezután mondjuk ki a kutya nevét, és a "Gyere ide!" parancsot.


2. Amíg a kutya felénk közeledik, beszéljünk hozzá halkan, és mondjunk olyanokat, hogy "jó kutya" vagy "ügyes kutya". Hajlítsuk be a térdünket, hogy a jutalomfalat közelebb legyen a kutyához, és üdvözölve őt, tárjuk szét a karunkat.


3. Amint a kutya odaért hozzánk, térdeljünk le hozzá, és adjuk oda a jutalmat, miközben simogatjuk.


Zárt,külső térben:

1. A legtöbb kutya, különösen a kölyökkutyák, nem szeretik, ha kontroll alatt tartják őket, így amint elengedtük az ebeket a pórázról, elfutnak. Miután ez megtörtént, nem is fognak szívesen lemondani szabadságukról, ezért hagyjuk, hadd futkározzanak. Amikor megnyugodtak, hívjuk őket a nevükön a "Gyere ide!" paranccsal.


2. A kutyánk erre valószínűleg úgy fog reagálni, hogy néhány lépést felénk tesz. Dicsérjük meg ezért, és mondjuk, hogy "jó kutya".


3. Tegyünk egy lépést hátra és hívjuk oda a kutyát, miközben lábunkat paskoljuk. Ha odamegy, ne tegyük rá a pórázt egyből, hanem dicsérjük meg, adjunk neki jutalmat, beszéljünk hozzá, és csak aztán tegyük fel a pórázt.


4. Alighanem sok türelembe és időbe fog kerülni, hogy parancsra jöjjön a kutya, s nem valószínű, hogy elsőre jönni is fog. Ha félúton másfelé indul, menjünk ki látótérből, akkor kíváncsiságból követi fog minket. Soha ne büntessük meg azért, ha nem reagál. Inkább addig gyakoroljuk, amíg első szólításra nem jön. Amikor már biztosak vagyunk benne, hogy tudja, mit kell tennie, próbáljuk ki nyílt téren is.

2010. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2010. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az udvarban tanítgattam arra hogy jöjjön oda hozzám.Aztán kiengedtük az utcára,és ha hívásra nem jött vissza mindig bementem az udvarra és akkor rögtön jött. Később megtanulta hogy vissza kell jönnie hívásra.
2010. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám vissza jön minden zárt területen. Az utcán nem, mert túl sok a figyelem elterelő dolog és, hogyha nincs pórázon érdekesebb neki egy másik ember akármilyen messze is van. Én most fogom vinni suliba. Ha van rá lehetőség vidd el suliba, ha nincs gyakorolj vele kint hosszú pórázon. Mindig legyen nálad jutalom(virsli) és ezt ő is tudja. Hívd magadhoz(mond a nevét és azt, hogy hozzám vagy gyere ide)és ha odajön adj jutalmat. Akkor hívd mikor csak pár lépésre van. Ha ez nem megy van egy másik módszer, amit én szoktam használni. Ha tudja a marad-ot ültesd le és távolodj el tőle messzire, de ne túl messzire. Ha nem tudja csak pár lépésre menj el. A jutalomfalatot látni fogja, mikor leülteted. Guggolj le és hívd magadhoz. Ha odajön jutalom. Ez csak arra jó, hogy kialakuljon a megfelelő viselkedés a megfelelő szóra. Ha sokáig gyakorlod, akkor jól fog menni. Sok kiképző évekig is dolgozik azon, hogy a behívása tökéletes legyen.
2010. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Olyan kedvesek és segítőkészek vagytok! Rengeteg hasznos dolgot írtatok. Iskolába voltam vele (kutyaovi) hát amit tanítgattak azt már én is mind megtanítottam neki tehát nem lettünk okosabbak csak így kutyákkal szocializálódhatott aztán kenelköhögét szedett össze az összes kutya (enyém is elkapta) így befejeztük. Zárt térben visszajön csak a nyílt terep és a sok élmény ami elveszi a figyelmét de most gyakorolni fogjuk az általatok tanácsolt szitukat. Nagyon köszönöm!
2010. ápr. 8. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarom a kedvedet szegni, de...

Amellett, hogy rengeteg jó és valóban hasznos tanácsot kaptál a behívás tanításával kapcsolatban, én most borítékolom, hogy egyik sem fogja megoldani a te problémádat. Azt írtad ugyanis, hogy "ha talál vmi extrát előbb azzal foglalkozik". Ez ettől még továbbra is így lesz. Egy kutya akkor behívható,

- ha vadat üldöz és vissza tudod hívni,

- ha kan, és tüzelő szuka van az orra előtt, le tudod hívni róla,

- ha verekedésbe keveredik első szóra ki tudod belőle hívni,

- és hasonló szituációk...


Ezekre a fenti módszerek nem jelentenek biztos megoldást.

Mivel már legalább kétszer leírtam itt a megoldást, most ezt nem teszem meg. Használd a keresőt!

Azért adok egy kis támpontot: "tekintély", "falkavezérség".

2010. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm neked is totál igazad van már rekerestem! Szupi! Igyekezni fogok mert jó gazda szeretnék lenni hiszen én felelek a kutyámért és neki is és magamnak is a legjobbat akarom!
2010. ápr. 9. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!