Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, meddig játék és...

Xnorkax kérdése:

Honnan tudom, meddig játék és honnan verekedés?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyám, 8 hónapos és elég domináns a természete. A szomszéd kutyussal szoktunk elmenni sétálni, aki szintén kan és szintén domináns. Sajna nem tudok tenni ellene, (de őszintén nem is szeretnék) hogy velünk jöjjön, mivel a szomszédoknak nincs kerítésük és a kutya szabadon jár-kel. Amúgy végtelenül kedves kutya, csak hát kissé érdekesen játszanak a kutyámmal. Látom, hogy élvezik mind a ketten, de van, amikor már morognak egymásra és észreveszem a kutyámon, hogy már elege van. Például sokszor a szomszéd kutya elkezdi csipkedni, hogy futásra ösztönözze, de ezt valamikor az én kutyám is csinálja. Na szóval a kérdésem leegyszerűsítve az, hogy honnan látom, ha a játék már túl messzire ment? És ilyenkor hogy szedjem szét őket? Mert póráz nélkül szoktam sétáltatni a kutyámat akkor is, ha jön a szomszéd kutya is.
2011. jan. 30. 19:25
 1/3 Ninna ♥ ***** válasza:
70%
Az jó, hogy póráz nélkül sétáltatod őt, amikor a másik kutya jelen van, mert ha az egyik pórázon van, és a másik nem, az általában konfliktusforrás szokott lenni, szóval ezt jól csinálod. Azt, hogy mikor nem játék már, azt látni fogod. Amikor már acsarkodnak, morognak egymásra komolyabban, azt már nem szabad hagyni. Ha még ilyen játékmorgások vannak, az még oké, sok kutya szeret pl. magában dörmögni, ha a másik kutya nem fut vele :) Hasznos lenne, ha tudnál magadnál hordani pl. egy flakon vizet, vagy egy flakont tele kavicsokkal, hogy zörögjön, vagy akár egy kulcscsomó is megtenné. Amikor durvábban kezdenek egymásnak menni, és bunyó lesz belőle, közéjük dobod, valamint a te kutyádnak a hátsó két lábát felemeled (nem húzod magad felé!!). Ezek mind hasznos dolgok lehetnek a szétválasztásban. Mindig csak a sajátodat szedd le a másik kutyáról, az idegen kutya akár meg is támadhat.
2011. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Máshogy morog, ha játszik, és máshogy, ha támad. Sokkal agresszivebben hangzik, plusz vicsorog. Ilyenkor elvileg nem szabadna közéjük állni, se a fejük közelébe. A legnagyobb gond, hogy egyedül vagy olyankor, pedig a másik kutyát is le kellene fogni valakinek. Van egy olyan módszer, hogy a kutyád hátsó lábait elkapod, és úgy húzod hátrafelé. Viszont ezt is csak finoman, mert ha már elkapták egymást, akkor csak rontasz a helyzeten, plusz hiába rángatod a kutyádat, a másik közben ugyanúgy támadni fogja. Ivartalanitással talán megelőzhető lenne.
2011. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezt a zörgős dolgot meg a hátsó lábnál megfogást megjegyeztem. :) Amúgy szoktak halkan morogni, meg mikor csipkedik egymást akkor is, de maximum nyálasak lesznek, szóval nem sértik meg egymást. Ivartalanítva nem sokára lesz a kutyám:)
2011. jan. 31. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!