Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a kutyámat erről? (Elég idegesítő, és veszélyes szokás).

Figyelt kérdés

A kutyám nem tudja elviselni, ha másik kutyát simogatok. Se azt, ha valaki a saját kutyáját simogatja. Mindig ő akar a középpontban lenni. És ez egészen kisora óta így van. Kicsiként is, ha odajött hozzám egy kutya, én pedig simogattam, akkor félretolta a testével és, vagy odajött hozzám, hogy őt simogassam, vagy elhívta játszani a kutyát.

Mikor elengedtem a kutyajátszótéren, akkor is a gazdikhoz rohant oda, kiörömködte magát, majd ment a többi kutyához, de folyton visszajött hozzánk is és a többi emberhez is.

Valamelyik nap egy pit bullal engedtem el őt a futtatón. Eljátszottak, rohangáltak. Aztán a másik kutya felvett valamit a földről, a gazdája pedig leszidta, odaguggolt elé, és elvette tőle. Erre odarohant a kutyám, és elkezdett ugrálni a gazdájára. Nem tetszett a pitnek, hogy ott szemtelenkedik a kutyám, ezért neki akart menni, és az enyém visszatámadott. De leállítottuk őket, úgyhogy egyik kutya se tudta megharapni a másikat. Utána már futkároztak is tovább, csak megbeszéltük, hogy senki nem nyúl egyik kutyához sem.

Tegnap pedig egy golden retriever futott oda hozzánk. A goldi állandóan rámugrált, akárhányszor fordítottam neki hátat. Elég makacs kutya. :D Ez se tetszett a kutyámnak, de akkor pórázon volt, és anyu fogta. De láttam rajta, hogy neki akar menni a kutyának. Ezért gyorsan eldobtam a goldennek egy botot, kiadtam a kutyámnak az "ül" parancsot, és megdögönyöztem, hogy tudja, hogy őt szeretem.

Erről hogy lehetne leszoktatni? Mert azt tudom, hogy elég sok kutya nem szereti, ha a gazdája más kutyát simogat, de azt nem tudom megérteni, hogy miért baj, ha egy idegen simogat egy másik kutyát?


2011. jan. 31. 15:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
*c
2011. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!