Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapta meg? Ti megtarta...

Miért harapta meg? Ti megtartanátok ezek után?

Figyelt kérdés
7hónapos f bulim megkapta a 7éves lányom orrát.Nem csinált semmit,jó a kapcsolatuk.Férjem ölébe ült a kutya és a lányom odament,odahajolt és kész volt a baj.Játék,féltékenység!?Nem akarom hogy megtörténhessen ujra.Légyszi csak normális válaszokat írjatok.Köszönöm.
2011. febr. 1. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Alapból házban nem tartanék kutyát, főleg, ha gyerekem van. Mindig mindenki az állatot hibáztatja, de ha nem kap normális nevelést mit vár el az ember. De ha már így alakult, igen biztos féltékenység az oka, nem szereti a kislányodat, és ez veszélyes, habár én nagy állatbarát vagyok és soha nem válnék meg az állatomtól, az is igaz, hogy nekem még nincs gyerekem, de egy orra koppintás mikor morog a kutya a közelben, vagy egy ilyen eset után biztos hogy megtenné a hatását.
2011. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
75%
Egy francia buldog nem az a veszélyes eb, ami komoly kárt tudna okozni az emberben. Ha egy csecsemőről lenne szó, lehet, hogy megfontolnám a kutya elajándékozását(divatos kutya, nem lenne nehéz), de egy 7 éves lány oda tud rá figyelni, hogy távol tartsa az arcát a kutyától, máshol meg nem nagyon tud komolyabb sérülést okozni. Egy 7 hónapos kutya is kölyök még, alakítható. Meg tudja tanulni, hogy a lányod a főnök.
2011. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet, hogy csak meg akarta nyalni, vagy hasonlók? Morgott, egyértelműen támadó szándékkal tette? Mert akkor valószínűleg a mozdulkatban látott valami ellenségeset, fenyegetőt.

Mindenesetre ha biztosan támadott, akkor át kell gondolni a szocializációját, és hogy kinek a közelébe engeded. Az ugyanis nem fogja járni, hogy egyvalakinek az ölében alszik, a másikat meg megmorogja, megtámadja. Amíg ilen kicsi, lépjetek oda neki.

2011. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nem ilyen fajta kutyám van, az enyém is 7 hónapos, és egyszer ezt velem is eljátszotta, csak nekem a számba kapott bele, amikor felé hajoltam. Hatalmas koppintás az orrára, és nem csinálja többet. Ha igen, akkor még ezt ismételni. Biztosan nem agresszivitásból teszik ezt, csak még eszetlenek, nincsenek tisztába a szabályokkal, és hogy meddig mehetnek el. Ezt most kell tudatosítani bennük. Ne mondj le róla emiatt, csak fogd sokkal szigorúbban.
2011. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyet csinál a kutya az sose a kutya hibája, hanem a gazdáját igazolja!!!

Ne a kutyát büntesd azzal, hogy nem tanítod, figyelsz rá rendesen stb, és megszabadulsz tőle.

Nekem 2 amstaffom van, most van egy 3 hónapos is. Ő akkor akar orron harapni amikor fújom, de ez nem ugyan az.

Nem csak meg akarta nyalni? A kislány nem fújt felé? Morgott közbe? Sok mindent nem írtál le!!!

Ki a falkavezér? Éreztetve van hogy a kutya a családba a rangsor alján va? Ezt persze nem veréssel.

2011. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nektek nem való kutya - jobb, ha most eladjátok, vagy elajándékozzátok.

Aki az első kanyarban, amikor probléma van meghátrál, jobb ha azonnal lép, mintha később tenné.

Nem kötelező kutyát tartani!

2011. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én húgom is 8 éves, és a kutyánk nem igen tiszteli. Most arra tanítom, hogy ő legyen a domináns. Ezt te is megteheted. Elég nagy hozzá, csak kellő hozzáértés kell. Ha nem megy, akkor még mindig elvihetitek kutyasuliba, ha van a környéketeken. Ott kaphattok segítséget.
2011. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zsancaaa ***** válasza:
67%
Igen szerintemis ez elég kevés amit leírtál.Megkell rá tanítani hogy nem ő a falkavezér a házban.Érdekes nekünk 4 kutya van,igaz hogy az egyikkel játszodtam fújtam az orrát de ő megnyalta az arcom nem megharapott de eza két dolog az ég és a föld.De nekünk meg vannak nevelve.(ezalatt nem verésre gondolog hanem rendszeres foglalkozásra),De ha nem foglalkozol vele elhanyagolod de ne feledd hogy félig ő is ember,foglalkozni kell vele.De ha nem akarod az állatra szánni az időd add el,ajándékozd el.És ez nem az ő hibája,hanem a tiéd.
2011. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát a francia bulldog nem épp gyerekcentrikus családi kutya (szemben az angol bulldoggal). Ők egyértelműen egygazdás fajták, nem szeretik, ha nyúzzák őket, ha kibillentik őket a nyugalmukból. Plusz szeretnek "főnökösködni" és érzik, hogy a lányod még kicsi, hozzátok képest gyenge, vele meg lehet tenni ilyeneket.


Amúgy nem gondolom, hogy egy fiatal kutyát azonnal el kéne passzolni emiatt, de legyetek következetesek. A falkavezérséget próbáljátok rendbetenni. Csomó szakirodalmat találsz ezzel kapcsolatban + vigyétek sokat emberek közé, nagyon fontos, hogy megfelelően szocializált legyen.

2011. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Szóval nem adtam semmilyen jó tanácsot? Hát azért én végigolvasnám mégegyszer, és ezért nem kellene lepontozni!!! Te kérdezted az emberek véleményét! Első válaszoló voltam.
2011. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!