Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartanátok a kiskutyát?

Megtartanátok a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Van nálunk 6 kiskutya, akiket szörnyű helyről hoztak el, most kb. 8 hetesek. Nagyon jópofák, elevenek, az egyik egy hisztérika. Ő nagyon ragaszkodik hozzám, amikor rájön az 5 perc és vonyít, kimegyek hozzá és már mászik is az ölembe, néz a boci szemeivel, aztán fél perc múlva alszik. A többiek is elvannak velem, de ők nem szeretnek ennyire. Ma délután kell őket vinnem egy menhelyre, ahol nevelni fogják őket, míg nem lesz gazdájuk. Bent lesznek, kapnak rendesen enni, tényleg jó helyük lesz, de nekem nagyon fáj a szívem ezért a kisfiúért. Ha elviszem, már nem hozhatom vissza. Egyébként labrador. Most lakásban lakunk, több macskánk is van, de tavasszal mindenképpen költözni fogunk. Vagyis költöznünk kell, mert már nem férünk el és a házat is kinéztük. Nem tudom mihez kezdjek. Ha a macskákkal nő fel, akkor velük biztos jól kijönne később, és tavaszig amúgy is bent kell tartani, mert még nagyon picike és kint megfagyna. Az egyik munkatársam ma vitt haza egyet közülük, az ő élete sokkal bonyolultabb, mint a miénk, de nem bírta itt hagyni, mikor meglátta a kislányt. :)

Nem ismerem a labradorokat, csak azt tudom, hogy gyönyörűek és okosak. Valaki mondja meg, hogy mit csináljak. :)


2010. dec. 19. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindenféleképpen megtartanám.. Ha a körülményeid engedik, akkor tartsd meg, mert ha nem tartod meg egy életen át bánni fogod, szerintem.
2010. dec. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is megtartanám, főleg, hogy a kutyus így kiválasztott téged magának. A labrador pedig egy intelligens és nagyszerű kutyafajta.
2010. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, szerintem is tartsd meg. :)
2010. dec. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
tartsd meg,főleg h így ragaszkodik hozzád:)A labradorok nagyon hálás és okos kutyusok,tudom,mert nekem is volt....
2010. dec. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tartsd meg! Csodálatos, ha az embernek kutyája van. Én nemrég vesztettem el az enyémet, majdnem 14 év után. De hálás vagyok, amiért az életem része volt.


Ragaszkodik is hozzád a kiskutya, ráadásul hamarosan költöztök, helye is lenne. Gyakorlatilag minden adott.

Ajándékozz neki karácsonyra egy gazdit és tartsd meg. :)


Remélem a többiek is jó helyre kerülnek.

2010. dec. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
labrador is 1 retriever 3 szine van barna fekete krémszinü, szerintem egyet tard meg amelyik ragaszkodik hozzád többit ajándékozd el. Labrador retriever itelinges vadász és munkakutya vakvezető gyerekszerető cicákat is szereti összebujik velük
2010. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez magától értetődő. Ha ragaszkodik hozzád a kiskutya, és ha van rá lehetőséged, miért ne tartanád meg? Csodálatos dolog kutyával élni, főleg egy kis kölyökkel, hisz láthatod, ahogy felnő, és még annyi mindenben lehet részetek.


"Várható élettartam: 12-13év Szőrzete rövidebb, tömörebb, mint golden retrieveré. Szőre színe: fekete, zsemle és barna színű. Az a lényeg, hogy sohasem lehet foltokkal, csakis egyszínű labradort fogadnak el. Egyszerűen megbabonázza az embereket a gyönyörű tekintetével, a két szép mogyoróbarna szemével, még az is beleszeret, aki eddig tudomást sem vett az ebekről. Könnyedén tartható fajta, de azért hétvégeként (legalább) neki is jár egy jó kiadós séta, nagyon szereti a kirándulásokat, hegymászásokat is. Ha kell, ott fekszik a gazdája mellett, de ha kell, akkor nagyon energikus is tud lenni. Vigyázni kell az etetéssel, nem kell túl sok ételt adni neki, mert könnyen elhízik. Középtermetű fajták közé tartozik. Imádja a családját, a gyerekeket is nagyon szereti, nem kell félteni tőlük, mert még a fül-farok ráncigálást is könnyen eltűri. Nagyon könnyedén tanul és elég magas az intelligenciája. Nem annyira jó ház őrzőnek, hisz éveken keresztül azt tanították neki, hogy az erős állkapcsát ne használja, hiszen a vadászatokon nagyon ügyes és egy kis sebet sem ejt a vadban, szinte egy tojást is oda tudna a gazdájának vinni úgy hogy nem lenne semmi baja sem. Érdemes kihasználni sokoldalúságát, mert ezt a fajtát szinte mindenre lehet használni. De az sem baj, ha egyszerűen csak kedvencként tartjuk."

2010. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van elég pénzed:

- a megfelelő etetésére

prémium táppal, kiegészítésként kölyökkorba húsokkal, stb

- minden eszközre

- közös programokra

pl kutyaiskola, valamilyen sport

- van elég időd

séták, játék, sok vele töltött idő

- és az orvosi ellátás

bármikor lehet baj, az állatorvos pedig nincs ingyen..

- havi ellátás

kaja, spot on, nyakörv, jutalomfalatok, stb..


Ha meg tudod engedni magadnak, én megtartanám :)

2010. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!