Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes lett a kutyám és...

Álvemhes lett a kutyám és kicsattant az emlője, hetek óta nem eszik rendesen és nem is mozog. Az orvos azt mondta, hogy kenegessük, semmit sem javult az állapota. A másik oldalon is szét fog csattani. Mik a teendők?

Figyelt kérdés
Először fordult elő eddig az álvemhesség, a kutyám most négy éves. Eddig még nem fialt.
2008. jan. 28. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy ha 4 éves koráig nem szült, akkor nem akarod tenyészteni. Így viszont legjobb az ivartalanítás lenne. Nálunk rendszeresen (félévente, a tüzelési időszakban) álvemhes lett, amikor aztán teje is lett és megduzzadtak az emlői, akkor ivartalaníttattuk. Ez az egyetlen biztos módszer az álvemhesség elkerülésére- ami egyébként tönkretszi a kutyát,
2008. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Nekem van állatorvos ismerősöm, ő azt mondta, ha stessz éri a kyutyut akkor megszűnik az álvemhesség.Vedd el a játékait,bazd le mindenért, ne simogasd, 1-2 napig ne adj neki enni.Kegyetlenül hangzik, de ha nem akarod, hogy szenvedjen muszáj.
2008. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válasz hülyeség. Megpróbálhatod, de a kutya lelke (mint egy nőé szülés után- végülis ő is "szül") most túlérzékeny, sérülékeny állapotban van. Ha eltaszítod őt magadtól és nem vagy mellette, mély depresszióba esik. Akkor majd azért nem eszik és azért lesz életunt. Sokan mosolyoghatnak azon, hogy "depressziós a kutya" vagy hasonló, de létező jelenség, csak sajnos sokan nem kezelik a kutyát ÉRZŐ lényként, akinek ugyanúgy lehetnek fájdalmai, örömei, mnt egy embernek. (de azért bízom benne, hogy ha valaki veszi a fáradtságot és ide kiír egy kérdést, akkor az az ember azért jót akar a kutyájának...)
2008. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítsd a kutyusod. Az állvemhesség miatt kialakulhat nála emlörák, méhgyulladás, ami a kutyus életébe is kerülhet. Gondolom a legjobbat szeretnéd a kutyusodnak, tehát ne várj amíg már túl idös lesz, vagy valami betegség kialakul nála.
2008. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha jót akarnál a kutyádnak nem itt kérdeznéd meg, hanem elvinnéd egy olyan állatorvoshoz aki tesz is valamit a pénzéért.


Az álvemhességet meg lehet szüntetni hormon-injekcióval de nehogy ahhoz az állatorvoshoz vidd akinál voltál.


És mit mondott a barbár doki, hogy mivel kenegesd? Mert ezek fontos dolgok lennének ám, csakhogy ezek valahogy kimaradtak a kérdésedből.

2008. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is volt már álvemhes ebben segiteni tudok..

- a játékokat el kell venni, mert azt babusgatja és ezzel fokozódik a baj.nekünk a cipőkkel csinálta ezt...

- Szigorúbban kell fogni kevesebbet szeretgetni...

- a hasát ne simogasd és ne hagyd h nyalogassa az emlőit mert az tovább izgatja és tejelválasztásra serkenti..

- futtasd ha akar ha nem a sok mozgás ilyenkor ajánlott...

- ajánlott még a fürdetés bér ez igy télen nem megoldható, viszont jácc vele a hóban az is megfelel...


nekem is valahogy most álvemhes a kutyám ismét...

remélem segitettem mégha 1 évet késtem is...

2009. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!