Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire kutyust szeretnék!...

Yorkshire kutyust szeretnék! Tapasztalatokat várok, mennyibe kerül havonta kb. a tartása ( etetés, orvos, stb), hogyan/mivel büntessem ha olyan dolgot csinál amit nem szabad?

Figyelt kérdés
A barátommal összeköltözünk egy kis kertes házba, és szeretnénk kutyust. Én yorkit szeretnék, de ehhez őt meg kell győznöm arról hogy tökéletes kutyus nekünk!
2011. júl. 22. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a tartása azt hiszem havi 3-4 ezer forint ha minőségi táppal eteted. Orvos azt hiszem nem havonta, de minimum 3 havonta szükséges a féregtelenítés miatt. Ha büntetni szeretnéd akkor szóban büntesd mivel a kutyák tudatosan felismerik a hanglejtést, tehát ha mérgesen szólsz hozzá akkor azt ők tudni fogják hogy helytelen. Egyébként az Amerikai staffordshire terrier kutyát ajánlom int büszke gazda, állítások szerint akinek egyszer olyan fajtája van, soha többé nem akar másik fajtát.


Remélem segíthettem.

Üdv, Titanium.

2011. júl. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk yorki kutyánk van. Normál méretű, saját lábát használó kutya.

Tudod ezzel a fajtával is, mint oly sok mással, az a gond, hogy picike és szép, így a szaporítók túl szaporították a nagyobb profit reményében. Tehát ha ragaszkodsz hozzá, mert miért is ne ragaszkodnál, hisz nagyon bújósok, okosak és humorosak, akkor csak tenyésztőtől vegyél. Az áruk 80-nál kezdődik határ a csillagos ég, attól függően milyen felmenőkkel rendelkezik a kiskutya.

Az enyém yorki tápot (Royal Canin, Eukanuba) vagy Acana tápot eszik, ebből a 2,5 kg-os kiszerelés durván 2 hónapi elég, ehhez szoktam neki főzni répát, rizst, husit. Így az etetés pár ezer forintból meg van havonta. Az oltások nálunk 3500-4500 között vannak, eleinte havonta kéthetente kell vinni beadatni neki.

Érdemes tanítani, mert ha nincs megfelelően tanítva, könnyen önfejűvé válik. Ugatni rengeteget szokott, és nem igazán jó pár óránál tovább magára hagyni. Csatlakozom az előző hozzászóló szóban fenyítéséhez. Én ha annyit mondok neki, "mit mondtam neked" vagy "megint nem fogadsz szót", már tudja miről van szó, de fontos a hanglejtés.

Amit fontos észben tartani, hogy kutya, nem gyerek, nem játék, hanem kutya, bár nagyon ragaszkodó és ezért is írtam, hogy nem ajánlatos egész napra egyedül hagyni, mert hajlamos a depresszióra.

2011. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon maceras egy fajta, nekem soha tobbet nem lesz ilyenem. Persze cuki, de nagyon nehez a nevelese, iszonyat erzekeny, a mienk stressztol betegsegeket idez elo maganak, folyton hisztizik, megsertodik. Ezen kivul persze nagyon kis szeretni valo kutya, rendkivul okos es ertelmes ijjesztoen emberkent tud gondolkodni neha.

De kezdo kutyasnak semmi keppen nem valo, hatarozott kovetkezetes nevelest igenyel kulomben pokol lesz mindenki elete.

Egy ilyen kutya ara boven 70.000ft felett van, agyon szaporitott tehat nehez jo tenyesztot talalni es meg ott is eselyes hogy beteges kutyat kapsz ( mienknek legcsoszukulete van). Jo minosegu tappal kell etetni mert erzekeny a gyomra, havi 4000-5000ft de szamitani kell gyakori orvosi latogatasra is ami szinten eleg draga.

2011. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nekem 3 yorkim is van. mind a 3 szuka. van egy 4 éves, egy 2 éves és egy 1.5 éves.

remek kutyusok. nagyon egészségesek. eddig még egyszer sem kellett egyiket sem orvoshoz vinnem, kivéve az oltásokat, és a féregtelenítést. tökéletes szobakutya, de az udvaron is nagyon szeret lenni. a szőre rendszeres ápolást igényel, mivel folyamatosan nő. én azt ajánlom, ha a kutyusodnak meghagyod a szőrét hosszabbra, akkor minden nap fésüld meg, de ha ezt nem akarod, akkor a kutyakozmetikus levágja neki rövidre (nagyon édesen néz ki). a yorkit minden nap lehet fürdetni, ha esetleg igény lenne rá. mivel nekem mind a 3-an a lakásban vannak, így havonta vannak féregtelenítve, és hetente fürdetve, mivel együtt élnek velünk a házban.

azt viszont ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, és ne kényeztesd el, mivel ők is ugyan olyan kutyák, mint a többi, nem pedig divatkellékek.

nagyon okos kutyák, tanulékonyak. szobatisztaságra úgy tudod megtanítani a legegyszerűbben,ha etetés után kiengeded az udvarra. ha ezt többször megcsinálod, akkor ha szükségét érzi,már ő is ki fog kéretőzni. az én 3 kutyusom is ezt csinálja.

az etetésre figyelni kell, mivel érzékeny gyomruk van. én személy szerint csak táppal etetem őket, néha kapnak gyümölcsöt, vagy jutalomfalatot, de nem viszem túlzásba a nasiztatást, mert akkor hánynak, vagy hasmenésük lesz, és mivel ilyen kis termetűek hamar kiszáradnak.

hirtelen ennyi jutott eszembe. véleményem szerint csodálatos kutyák, igazi bohócok, imádnak a gazdik kedvében járni és örömet szerezni neki. csak ajánlani tudom :) (a tenyésztőt viszont nagy gonddal válaszd ki!)

2011. aug. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!