Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves menhelyi kutya még...

2 éves menhelyi kutya még megtudna tanulni dolgokat?

Figyelt kérdés
ilyenekre gondolok hogy ül , fekszik, marad,lábmellett követés,visszahívhatóság,és talán egy két trükkre gondoltam még....közepes testű keverék...kutyasuli nélkül nem megoldható?
2011. febr. 1. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 8 éves kutyát fogattam örökbe nem rég és már tudja az alapvezény szavakat: ül, fekszik, marad, lábhoz, pacsi, hempereg... Mindezt suli nélkül.

Úgyhogy egy 2 évessel sem lesz gond....

2011. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Persze!

Nincs még rutinja a tanulásban, ezért kicsit úgy kell kezdeni vele, mint egy kölyökkel, hogy először meg kell hozni a kedvét a tanuláshoz, olyasmit gyakorolni, amiben könnyen van sikerélménye, hogy megtanuljon és megszeressen tanulni. Eleinte kevés gyakorlás, sok-sok jutalom, nagy öröm mindig.


Találd meg a legjobb falatot, vagy kedvenc játékot, és kezdj el vele gyakorolgatni, mindig jóval fejezzétek be, akkor mikor még van kedve gyakorolni, és mindig legyen utána nagy játék, nagy öröm.


Hidd el, simán menni fog, és ha elakadsz, még mindig ott a kutyaiskola!

2011. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy olyan mentett kutyával foglalkozom, kb.: 3 éves lehet, aki egész addigi életet egy félméteres láncon töltötte, abszolút ingerszegény környezetben. Én úgy három hónapja foglakozom vele, hihetetlen milyen értelmes és gyorsan képes tanulni. Na most, ehhez képest egy menhelyi kutya lát idegen embereket, idegen kutyákat, tehát valamennyire szocializált. Úgyhogy szerintem nem kell aggódnod, minden kutya tanítható.
2011. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zsancaaa ***** válasza:
100%
Persze,szerintem igen,mert mi is egy éve fogadtunk örökbe egy akkor 1 éves (most már 2éves) Farkas és medveölő keverék kutyát és gond és kutyisuli nélkül betanítottuk a: hozd vissza,ül,fekszik,ne vedd el,lábhoz,visszahívogatás stb parancsokra. Szóval megoldható.
2011. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár tizenkét éves is.

Tudod, a kutyák észlények...

2011. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!