Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a nagy menhelyi kutya...

Mi ez a nagy menhelyi kutya mánia?

Figyelt kérdés

Folyton azt olvasom itt, hogy valaki megkérdezi, hogy mennyibe kerül tenyésztőnél egy vizsla, a válaszok:

Menhelyről szerezz kutyát! Sokkal HÁLÁSABBAK? SZERETHETŐBBEK, KEDVESEBBEK, mint egy tenyésztőtől vett kutya!

Szerencsétlen kérdező nem ezt kérdezte, hogy mi az előnye, ha menhelyről szerez kutyát, de egyből letámadják, hogy minek kutyát venni...

Lemerem fogadni, hogy azok, akik írják, hogy ne vegyél kutyát, szerezz menhelyről, azoknak valami drága, tenyésztett kutyájuk van!!!

Mi van? Most ez a divat, hogy ha valaki szeretne egy fajtatiszta kutyát venni, mert beleszeretett a fajtába, kinézetébe, tulajdonságába, az inkább menhelyről szerezzen egy keveréket?


2011. febr. 27. 15:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem ez a divat. Itt úgy sem a válaszolók döntik el milyen kutyája legyen a kérdezőnek. Nem tudom miért háborít ez fel Téged, bár tény hogy életet mentene az illető...
2011. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Ez teljesen igaz és jogos kérdés..:)

Csak a kutyáknak sokan segíteni akarnak azzal,hogy örökbefogadást ajánlják..Bár szerintem annak kell eldönteni,hogy honnan vesz/választ kutyát aki szeretne nem megmondani másoknak,hogy "menhelyről hozz kutyust.."

2011. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Az a baj,hogy sokan tenyésztőtől akarnak venni,aztán végül szaporítótól vesznek olcsón.
2011. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki tényleg lelkiismeretes, korrekt tenyésztőtől, normális kennelből akart kutyát venni, az még sosem lett leszólva! Leszólva az van, aki szaporítótól vagy olcsón, ostobaságból létrehozott alomból akar kölyköt venni! Ha valakinek nincs pénze TENYÉSZTETT fajtatiszta kutyára, EBBEN AZ ESETBEN hozzon ki menhelyről!

Másik: Magyarországon 600 ezer - 1 millió !!!!!!! menhelyi kutya van! Ők talán nem érdemlik meg a gazdit? Nem igaz, hogy szerethetőbbek vagy kedvesebbek, ebben minden kutya egyforma, származzon is bárhonnan. De mielőtt valaki szaporítókat támogat a pénzével, legyen az kutyagyáros vagy csak egy ostoba gazdi (jaj szüljön már egyszer a kutyám típus), gondolkozzon el azon, hogy a szerencsétlen menhelyi kutyák meg ott szenvednek, pedig értük még fizetni sem kell!

Az is érdekes kérdés, hogy kínálat abból van, amire van kereslet is, a szaporító csak akkor fog a szaporítással felhagyni, ha nem lesz, ki megvegye a kölyköket!

Nem azzal van baj, ha valaki fajtatiszta kutyát akar, hanem inkább az a kérdés, hogy honnan?

2011. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Volt, hogy megkérdeztem, hogy hobbi célra maximum mennyiért érdemes venni tenyésztőtől egy kölyköt, és egyből jött a válsz: Szerezz menhelyről kutyát!
2011. febr. 27. 15:30
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Hidd el, ezen nem kell mérgelődni;)

Az emberek jót akarnak,

és a kutyák érdekeit nézik!

2011. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Mért fogadod le, hogy aki ezt írja, annak drága kutyája van? Ez meg milyen következtetés??

Amúgy meg nem értem mért háborít ez fel, csak segíteni akarnak azzal, hogy ezt tanácsolják, de a végleges döntés úgyis a tiéd, nem? Akkor meg nem étem a felháborodás okát.Joguk van véleményt írni, ezért van ez az oldal.

2011. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Tudod,én menhelyen dolgozom..és nap mint nap megtör lelkileg a munkám.Nálunk 130 kutya ül a rácsok mögött apró ketrecekben nap mint nap,és hárman vagyunk akik sétáltatják őket.Eltudod te képzelni,hogy nekik milyen nyomorúságos életük van?Örülnek ha hetente 1 x eljutnak sétálni...ráadásul bekerül egy kutya ,ami a kezdetekben egy tündér,de aztán szegény megbolondul a ketrectől,ingerüllté válik,és nagyon nehezen tudjuk örökbeadni...az anno kedves kutyusból egy harapós egyed lesz,mert besokall. Mindenki fajtatisztát akar,mert sznob!A keverékeket lenézik.Én jópár évre betiltanám a kutyatenyésztést,egészen addig amíg a menhelyről el nem fogynak a gazdira váró kutyusok.Lehet lepontozni,de elegem van a fajtatiszta kutyákból..
2011. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xnorkax ***** válasza:
60%

Szerintem ha nincsenek komoly céljaid a kutyával (kiállítások, tenyésztés stb.) akkor miért nem jó egy menhelyi kutyus? Nekem erről ez a véleményem. Ha valaki hobby szinten szeretne kutyát tartani annak nem tök mindegy a pedigré? Nekem sincs azzal bajom, ha valaki rendes tenyésztőtől vesz kutyát, hiszen ha ez az álma, akkor hajrá. Nekem is minden vágyam egy border collie, vagy ausztrál juhászkutya, de hát ha egyszerűen nem tudok farzsebből előrántani annyi pénzt... Spórolni már elkezdtem, de mivel nincs önálló keresetem (tanulok) így kínkeservesen lassan gyűlik a pénz. De sebaj, ráérek. Menhelyről van a kutyám és nagyon boldog vagyok vele, sőt, tervezünk még egy menhelyit. És miért?! Egyszer voltam eddig menhelyen és egyszer gyepmesteri telepen. Az élmény leírhatatlan. Egymást taposták a kutyák, csak hogy egy jó szavunk legyen hozzájuk, vagy megérintsük. Egy 1,5mx1,5mes kennelben három kutya... És ez csak a menhely volt, a gyepi még borzalmasabb. Innen nem jó dolog megmenteni? És bármikor megkérdezték itt a GYK-n vagy az életben én minden alkalommal nyugodt szívvel a menhelyet ajánlottam. Látom a saját menhelyi kutyám szemében mindennap a hálát, a szeretetet. Természetesen ezt egy fajtatiszta kutyuséban is látnám. De minek szaporítótól venni, mikor minden menhely dugig van?! Ilyen alapon pénzt adsz egy keverékért. Sok értelme van. (Y)

Akinek nem inge, ne vegye magára!

2011. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

"Tudod,én menhelyen dolgozom..és nap mint nap megtör lelkileg a munkám.Nálunk 130 kutya ül a rácsok mögött apró ketrecekben nap mint nap,és hárman vagyunk akik sétáltatják őket.Eltudod te képzelni,hogy nekik milyen nyomorúságos életük van?Örülnek ha hetente 1 x eljutnak sétálni...ráadásul bekerül egy kutya ,ami a kezdetekben egy tündér,de aztán szegény megbolondul a ketrectől,ingerüllté válik,és nagyon nehezen tudjuk örökbeadni...az anno kedves kutyusból egy harapós egyed lesz,mert besokall. Mindenki fajtatisztát akar,mert sznob!A keverékeket lenézik.Én jópár évre betiltanám a kutyatenyésztést,egészen addig amíg a menhelyről el nem fogynak a gazdira váró kutyusok.Lehet lepontozni,de elegem van a fajtatiszta kutyákból.."

az ilyen menhelyeknek meg az ilyen dolgozóknak meg semmi értelme!-ez csak tömeges állatkínzás-pont ezért nehéz az örökbeadás mert ha nincs is viselkedészavara a kutyának majd a menhely és az ott dolgozók sikeresen kialakítják azt és elvadult, rosszul szocializált, kennelbeteg kutyáktól meg nem tudnak szabadulni-egy kóborkutyának százszor jobb dolga van mint egy menhelyesnek!!!

a kóbor ebeket esetleg 2 hétre be lehetne fogni és ivartalanítattni meg immunizálni, parazitamentesíteni ezután mehetnének vissza kóborolni-sokkal több értelme lenne ennek mint a tömeges állatkínzásnak ami a menhelyeken történik és még kevesebbe is kerülne az adófizetőknek és a kóborkutyák száma is rohamosan csökkenne!

maximális tisztelet a kevés kivételnek!

2011. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!