Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt a kutyám, valószínűleg...

Eltűnt a kutyám, valószínűleg ellopták. A kutyust mennyire viselheti ez meg? Ő is ennyire szomorú lehet, mint mi miatta?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom, már kiskorom óra velem volt 15 éve... Nagyon sokat sírok, amikor rá gondolok! Nagyon szeretem, ő is annyira ragaszkodott hozzám, már akkor nyüszítette amikor elmentem valahova itthonról...

Annyira rossz belegondolni, hogy lehet nem jól bánnak vele, mennyire fájhat neki is. Szerintetek a kutyák hogy foghatják fel ezt a dolgot?

Nem magamat sajnálom a sírással, hanem őt mi lehet vele.


2009. febr. 7. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ne ezen gondolkozz,talpra magyar,keresd meg szegényt,tegyél ki hirdetéseket,sajátkezűleg írj ki a környékre NAGY BETŰKKEL,a nevével amire hallgat,bármit tegyél meg,hogy meg legyen. egyébként biztos,hogy neki is nagyon rossz,talán idegenektől nem fogad el ételt,talán beteg,talán már nem is él. a fő,hogy minél előbb találd meg.

mozgósíts mindent.


V.

2009. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan válaszolva: pár hétig hiányolni fog, kedvetlen lesz, de ha megfelelően gondoskodnak róla, foglalkoznak vele, akkor ugyanúgy megszokja-szereti azokat az embereket. A keresési módokban pedig egyet értek az előző válaszolóval. 15 éves volt a kutya? Honnét tudod, hogy ellopták?
2009. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Vidéken élek, rengetegszer ment már ki az utcára (pl.amikor kocsival beálltunk az udvarra), vagy a kertben is sokat szaladgált a szabadban, de mindig visszajött hamar... Most viszont teljesen eltűnt valahogy... Már annyiszor végigfésültük az egész falut, kérdezgettünk mindenkit, dehát semmi...elütni sem láttuk sehol az úton... Még a kertkapu is nyitva van, hátha... Tudom, ha nem lenne semmi gond már visszajött volna, szinte biztos vagyok benne, hogy felkapták és elvitték. Másra nem tudok gondolni már. 4 napja nincs velünk! :( Annyira szörnyű!

Annyira bánt, hogy valahol szenved, várja, hogy menjek érte, vagy éhezik.

2009. febr. 8. 00:10
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen 15 éves a kutyám, picike volt amikor kaptam, én pedig 3 éves. :S
2009. febr. 8. 00:12
 5/16 anonim ***** válasza:
miért lopnának el egy 15 éves kutyát? milyen fajta?
2009. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Törpe úszkár, de annyira kis virgonc volt, tényleg nem lehetett észrevenni rajta, hogy ilyen idős. Semmi baja nem volt.
2009. febr. 8. 00:38
 7/16 anonim válasza:
100%

sok állatra jellemző, hogy ha érzi, hogy nemsoká meghal, elvonul, mert nem akarja, hogy bárki is lássa,akár a gazája se. Mivel a tiéd öreg, ez elképzelhető. Ha nem is volt semmi konkrét baja, végelgyengülés is lehet.

Ennek ellenére mozgósits minekit, de ne zárd ki ezt a lehetőséget sem.

Amúgy pedig nagyon sajnálom! :(

2009. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel. 15 éves kutyát nem lopnak. Minek tennék? Akik ilyen aljas dolgokat tesznek, azok anyagi haszon reményében teszik. A világ legritkább és legdrágább kutyafajtája esetében sem tudnak mit kezdeni egy ilyen öreg jószággal.


Ne csak a Ti falutokat fésüljétek át, hanem a környező falvakat is. Nyilvánvalóan elkóborolt. Előbb tegyél ki hirdetéseket a környező falvakban is. Aztán higgadj le, és gondolkozz, mi történhetett vele. Lehet, hogy megsérült, és valaki most épp segíteni próbál rajta, menedéket adott neki, hogy felépüljön. Keress meg minden állatorvost a környéken, amekkora körben csak tudsz, kérdezd ki őket, hagyd náluk a telefonszámodat. Beszélj az illetékesekkel, akik rendelkeznek a környező területekkel, vagy rendszeresen járják azokat (vadász, ilyesmi..). Ők is sokat látnak. A lényeg, hogy nem lehet túl messze, és ha mindenki tud róla, előbb utóbb meg fog kerülni.


Ilyenkor tulajdonképpen a jó ötleteken múlik minden. Amikor a miénk elkóborolt, elindultunk a városban, az összes járőrnél otthagytuk a telefonszámot, a helyi rádióban bemondattuk, és a taxis diszpécsert is felhívtam, mert sok autójuk jár-kel a városban szanaszét, sok mindent látnak. Nyilván, faluban nincsenek ilyen lehetőségek, viszont ott mindenki ismer mindenkit, plusz az emberek is segítőkészebbek. Nem szabad feladni!

2009. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
és szerintem hívd fel a területileg illetékes gyepmestert (sintért...), hogy bevittek-e egy ilyen kutyát. asszem legalább két hétig kötelesek megtartani a kutyát. TOVÁBBÁ: nem tudom nálatok mi ennek a megfelelője, de a közterület felügyeletet is illetékes, mert az elhullott dögöket ők szállítják el. az önkormányzatnál érdeklőhetnél, hogy mi történik, ha találnak egy kutyát, élve, vagy halva. aztán írd meg mindenképp, hogy mire jutottál...!
2009. febr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, hasznos dolgokat írtatok! Már annyira kétségbe estem, hogy semmi új ötlet nem jutott az eszembe!

Egyébként, ha nem vitték el, akkor tuti nem jutott a szomszéd községekbe, mert elég messze van! Szóval akkor falun belül kell, hogy legyen!

Jajj csak legyen meg...:(

2009. febr. 8. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!