Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen sok hülye ember?

Miért van ilyen sok hülye ember?

Figyelt kérdés
Én sétáltatom a kutyámat pórázon mert tudom hogy agresszív ( kis termetű ) és akkor odafut egy másik kiskutya a gazdája meg kb 20 méterre van tőle és még nekik áll feljebb hogy az én kutyám rámorgott az ővére meg ugatott ... Ti is így vagytok ezzel , vagy csak én látom így a dolgot ?
2011. febr. 2. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Megmondjam? Pl az alapján hogy:

- sietnek-e aznap valahova, vagy gyakorolni a kutyával

- hogy szimpi-e a gazdája

- hogy nem e beteg a kutyám, fáj-e valamilye vagy neadjisten tüzel éppen. Tudod nagyon nem vicces ha odajön egy nagy kutya aztán 'megerőszakolja' a tiéd. Vagy épp nagy fájdalmai vannak és csak kicsit mozogni hoztam le, az meg nekiront hogy játszon. Nem fogom azért bezárni a házba mert ilyen dolgai vannak és nem is fogom kiírni magamra hogy vigyázzanak tőlem.

- az alapján hogy ismerem és tudom hogy milyen tipusú kutyákkal nem jön ki jól. Senki sem tökéletes.

- az alapján hogy tudom, van-e valami rossz szokása, rossz élménye, esetleg menhelyi, mentett, problémás kutya

- az alapján hogy mennyire ápolt a másik kutya, nem-e piszkos, bolhás, beteges stb

- hogy aznap milyen az én kedvem

- hogy aznap milyen a kutyám kedve stb. Hogy a kutyátlan emberek dolgait ne soroljam. Mert ha a kutyáshoz odaszalad, akkor szalad az máshoz is.

És nem csak erről van szó. Hanem az alapvető tiszteletről. Hogy a másik tisztel-e bennünket annyira hogy érdekelje a mi helyzetünk és érzéseink és képes legyen annyit kérdezni hogy odaengedheti-e a kutyáját hozzánk... Ezek annyira alapvető dolgok. Ha nem kérdezi meg márcsak azért sem akarok vele utána barátkozni mert elég kellemetlen amikor valaki ráderőszakolja magát...

Arról már nem is beszélve hogy a saját kutyája testi épségét is veszélyezeti azzal hogy bárkihez hagyja odamennyi, mivel ez feltételezi hogy pórázi nélkül rohangál és hogy nem is túl szófogadó. Még ez sem elitélendő neked?

2011. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Addig agresszív amíg meg nem barátkoznak.De amikor meghallják az ugatását és a morgását azonnal el is rohannak.Kb.10-15 perc után már normális és szaladgálnak.És vannak barátai sőt nagyobbak is mint ő.de velük is ugyanígy volt ez a dolog hogy 15 perc után már szaladgáltak,és a fiú kutyákkal agresszív meg a nagyobbakkal mert ő kicsi.és én nem érzem magamat hibásnak mert én pórázon sétáltattam a kutyámat.Köszönöm szépen mindenkinek a választ :))(még ha nem is azon a véleményen vannak mint én azoknak is köszönöm:)
2011. febr. 2. 20:45
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsóvaal :))
2011. febr. 2. 20:52
 14/19 anonim ***** válasza:
65%

"A póráz és a szocializáció


Készült egy felmérés, mely a kutyák találkozásait elemezte, s talán nem minden gazdi által ismert adatokkal igazolta a helyes szocializáció fontosságát. A följegyzett eseteknek csak 22%-ban volt az egyik vagy mind a kettő kutyapórázon, a túlnyomó többség (78%) a pórázról elengedve találkozott egymással. A megkérdezett gazdák elmondása szerint kb. ugyanilyen (21%) volt azoknak a kutyáknak az aránya, amelyeket úgy tartanak, hogy valamilyen oknál fogva a mozgásuk erősen korlátozott.


Az nem különösebben meglepő, hogy a statisztika szerint a kutyák egy ötödrészét érinti ez a faj igényeinek sok esetben nem megfelelő tartási forma. Az viszont nagyon figyelemreméltó adat, hogy a mozgásukban korlátozott kutyák esetében a problémás találkozás kockázata tízszer nagyobb, mint a mozgásukban nem korlátozottak esetében. Az idejük egy részét az udvarban, kertben kikötve töltő vagy séta közben rendszeresen pórázon tartott kutyák 74%-a problémát okozott, verekedni kezdett a másik kutyával való találkozás során.


A gazdák túlnyomó része a kutya mozgáskorlátozását többek között a korábban szerzett negatív tapasztalataival indokolta. Azonban a felmérés adataiból könnyű fölismerni, hogy ezen esetekben kontraproduktív spirálmechanizmus alakult ki és ment át – köznapian szólva – ördögi körbe, amelyből a belekerült kutyák már nem tudhatnak emberi segítség nélkül kikeveredni.


A megfigyelések alapján, a videofelvételeket analizálva megállapítható volt, hogy az esetek többségében nem a másik kutya megtámadását próbálták a gazdik a pórázzal megakadályozni, hanem a saját kutyájuk menekülését akadályozták. E problémás eseteknél a gazdik által föl nem ismert vagy rosszul értelmezett félelem vagy félelmi agresszió jelei mutatkoztak a kutyáknál, ami a mozgásterület korlátozása miatt vált igazán veszélyessé. Sok esetben a gazdik maguk akadályozták meg, hogy kutyáik egy-egy első pillanatban veszélyesnek tűnő helyzetet a szembejövő elől oldalirányba kitérve vagy fejük elfordításával kivédjenek, megoldjanak.


Az esettanulmányok során két különböző helyzetet különböztettünk meg:


A kutya póráz nélkül, szabadon közeledett, de amikor a gazdi meglátta a közeledő másik kutyát, pórázra vette a saját kutyáját (23%). Ezen esetek közel felénél (42%) ennek ellenére probléma adódott a két kutyaközött.


A kutya pórázon vezetve közeledett, de amikor a gazdi meglátta a másik kutyát, elengedte a saját kutyáját (22%). Ezen esetekben a tizedére (4%) csökkent a problémás esetek száma.


A póráz használatának vagy mellőzésének kérdésében minden kutyatartó, valamint kutyás ügyben illetékes személy figyelmébe ajánlható a következő felmérési adat: azon esetekben, amikor mindkét kutya póráz nélkül, a csillapító jelek adásában/fogadásában emberi beavatkozás és korlátozás nélkül, kölcsönösen vehetett föl kontaktust egymással, 93%-ban problémamentes volt a találkozás!


Fontos lenne a fenti tényeket figyelembe véve a kölyökkutyák szocializációja során nagy hangsúlyt fektetni a más fajtársakkal történő póráz nélküli, kötetlen találkozásokra. Az ilyen találkozások alkalmával szerzett ingerek, benyomások, élmények rendkívül fontos részét képezhetik azoknak az idegszál-összeköttetéseinek a kialakulásában amelyek a későbbiekben befolyásolják a másik kutyával való találkozásaik lefolyását, kimenetelét. Hogy ezek a jövőben egyre nagyobb részben problémamentesen, konfliktusok és esetleges balesetek nélkül menjenek végbe, az minden kutyatartónak érdeke kell, hogy legyen."

kutya.hu

2011. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Húúú de jó most akkor engedjünk el minden neveletlen, vadállat kutyát had szaladgáljanak akárhol, mert akkor majd azonnal szocializálódnak... -.-' Akinek meg más baja van, mint amiket felsoroltam feljebb, de d*göljön meg xD
2011. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem mondtam h elítélek bárkit is.. Egyszerűen túldramatizálod ezt a "jaj odajön egy kutya, úristen" dolgot. Ha odamegy akkor odamegy, ha ez neked nem tetszik akkor szólsz a gazdájának hogy vigye el onnan a kutyát, de szerintem nem áll meg a föld ennyitől. :) Neked ez a normális, nekik meg az ha rohangálhat a kutyájuk az már más téma ha nem tudja behívni ezt aláírom hogy bunkóság, de ennek ellenére szerintem túlzásokba vagy esve.
2011. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

De 'sajnos' nem döntheti el mindenki magának mi a normális. Vannak alapvető normák... Pl az hogy addig teszünk azt amit akarunk amíg azzal nem zavarunk mást...

Amúgy meg az én kutyám is rogangálhat. Csakhogy ha jön valaki akkor magamhoz hívom vagy pórázra is veszem. Nincs elzárva a kutyám, csak nekem az a normális hogy ÉN döntöm el hogy kivel mikor barátkozunk, és nem nélkülem döntenek rólunk... Ezzel tudtommal nem zavarok senkit. Tudod nem olyan vicces amikor rádront egy ismeretlen kutya amikor a tiéd épp tüzel, vagy beteg és alig bír menni vagy épp keményen dolgozol vele hogy valamit normálisan megcsináljon vagy hogy levesse valamelyik rossz tulajdonságát. Valószínüleg nem tapasztaltad ezeket, azért veszed olyan könnyen, hogy hát akkor majd 'szólsz oszt elviszi xD', na ja csak addigra már kész a baj. Ezért kell elöször kérdezni. Ebbe még nem halt bele senki szerintem...

2011. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy nem tudom te hol élsz, de errefelé nem nagyon vannak normális kutyák (aki meg az, az nem engedi el csak úgy). Ebből a 'ha odajön hát odajön'ből volt már pár életveszélyes helyzete a kutyámnak és nekem mert a cuki kutyuska kicsit megtámadott mielőtt elvitték.
2011. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy:

- ha pórázas kutya jön szembe, én is pórázra veszem az enyémet,

- idegen kutyák pórázon nem találkozhatnak,

- ismerkedés előtt megkérdezzük a másik gazdit, hogy szabad-e...

2011. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!