Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a pont, amikor már...

Melyik az a pont, amikor már jobb elaltatni a kutyát, mint szenvedni hagyni? Részletek lent

Figyelt kérdés

Kutyusunk 14 éves, és egyre gyakrabban a futkározások után görcsöt kap, - szerintem epilepsziás rohamot-, láthatóan utána percekig nem tudja mi van vele és nem bír elindulni.

A szívem szakad meg, ha arra gondolok, hogy elaltassuk-e az ő érdekében és nem tudom, hogy ez most már neki egy nagy kínlódás vagy nem? Mert ugyebár már 14 éves és egy nagy testű kutyáról van szó. (malamut-németjuhász keverék)


2011. febr. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el állatorvoshoz, valakihez, akiben megbízol, és kérd ki az ő véleményét. Amúgy meg próbáljátok kímélni a kutyust, ha csak a futkározások után van rosszul, akkor azt hanyagolni kéne.

Nekünk akkor altatták el a kutyusunkat, mikor már nagyon beteg volt, és csak feküdni tudott, ott nem volt sajnos más választás. :(

2011. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz kérdés, én valószínűleg teljesen helyes döntést ebben a kérdésben nem tudnék hozni.

Személyes véleményem szerint, ha a kutya már nagyon szenved, akkor az ő érdekében jobb lenne neki az eutanázia. Viszont ha még nem szenved, gyógyszerekkel, és odafigyeléssel enyhíteni lehet a betegségét, akkor szerintem még hadd éljen addig, ameddig ő akar/bír/tud.

2011. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hagyjuk a futtatást pont ezért, csak szegényke, meg örömében kezd el föl-alá szaladgálni, amikor kint vagyunk vele.

2011. febr. 2. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyusunk is már vagy 10 éves és a hosszú sétákat nem bírja már,öklendezik már


a végén:S

szerintem ne vigyétek sokat sétálni és a hátralévő életében kényesztessétek,mármint többet foglalkozzatok vele

de szerintem még nem kell elaltatni

de állatorvos az mindenképpen fontos

2011. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

talán el kellene beszélgetni az állatorvossal, az epilepszia jól karbantartható gyógyszerrel

ha csak ennyi a baja, akkor jól beállított kezelés mellett még nyugodtan élhet éveket is

2011. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
"Szerinted" epilepsziás rohamot? Állatorvos? Tudod, ő az az ember, aki gyógyszert ad a beteg kutyáknak. Idős ebek életminőségén is sokat tudnak javítani, de legalábbis meg tudják mondani, min lehet segíteni és min nem, mi várható, és egy megbízható orvos tud segíteni a döntésben is, hogy meddig lehet jó egy kutyának élni (hiszen ő tudhatja, mi mennyire fáj a kutyának, mert ők ugye ritkán mutatják ki).
2011. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!