Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyasípró...

Xnorkax kérdése:

Mi a véleményetek a kutyasípról? Megéri megvennem?

Figyelt kérdés
Arra lennék még kíváncsi, hogy hatásosabb, mintha simán behívnám? Sosem hallottam még róla részletes tájékoztatást.
2011. febr. 2. 19:40
 1/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Mi a klikker előtt megpróbáltuk, de nekem nem igazán jött be, a kutya a síp hangjára ugyan mindig idejött, de nem tudtam pontosan azt a pillanatot megerősíteni, mint amit a klikkerrel, így csak a sípra reagált, a behívást konkrétan nem tudtam magamhoz kötni, inkább a sípra figyelt. Klikkerrel könnyebben meg lehet szerintem tanítani azt is a behívással, ami egy nagyon fontos dolog, hogy a kutya figyeljen rád. Behívod, klikk+kaja, és már rögtön rád figyelt, nem a sípra. Később a jutalmazás, és azzal együtt a klikk is elhagyható a behívásnál, max minden nap egyszer ráklikkelsz+jutalmazol a behívásért, és már sokat tettél :)
2011. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én használom, ha már a fütty nem ér el.
2011. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :) akkor inkább klikker? mert valamelyiket megszeretném venni.
2011. febr. 2. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
A klikker és a síp két különböző célra szolgál. A klikker megerősítésre, a síp pedig behívásra. Nálunk a síp elengedhetetlen része az esti sétának. Ha megfújom, az egyenértékű a "hozzám" parancsal, és miután a kutya jó fél perc múlva rohanva visszaér és beül elém, természetesen megy a klikk+kaja. Az én kutyámat nem kellett a sípra tanítani, mert elleste a haverjától.
2011. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ninna ♥ ***** válasza:
19%
Én inkább a klikkert mondanám, azzal több mindent meg is tudsz neki tanítani, míg a síp csak a behívásra való.
2011. febr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hatásosabb biztos nem lesz, az is csak egy jel, ugyanúgy, mint a "gyere ide", nem valami kutyamágnes :) Ha nem jól tanítottad, pont ugyanúgy nem fog jönni sípra, mint hívásra.
2011. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, persze, a síp csak akkor hasznos, ha messzire van a kutya. Egy bizonyos távolság után már hiába ordibálod, hogy "hozzám", nem fogja meghallani, míg a síp akár kilométerekre is elhallatszódhat.
2011. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen! a behívás jól megy amúgy. és klikkert rendeltem, mert sok jót hallottam róla.
2011. febr. 3. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két tárgy használati formája.

A klikker sem fog magától működni ám.

2011. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!