Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a kutyaszánról...

Mi a véleményed a kutyaszánról, a szánhúzó kutyás versenyekről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 20:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

én sajnálom a kutyusokat:(

de lovasszánt pl kipróbálnám, de a lovakat is mindig sajnálom:(

2011. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Irtó szuper lehet! Annyira kipróbálnám! :)
2011. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekik ez a vérükben van, élvezik a szánhúzást.

Persze ezt csak addig tartom elfogadhatónak, amíg a kutya is élvezi. De a legtöbb szánhúzó kutyát teljesen kizsigerelik.

2011. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Én is sajnálom őket...
2011. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit sajnáltok rajtuk?? Egyáltalán hány szánhúzóversenyt láttatok (de nem tévében, hanem élőben ám) vagy hány ilyen versenyen indultatok már, hogy ki meritek jelenteni, hogy ki vannak zsigerelve a kutyák?? Szívesen látunk mindenkit a következő versenyünkön ahol végignézhetitek , hogy mennyire „szenvednek” a kutyáink!
2011. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 capsread ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele gond. Olyan mint a labradornak az apportozás. A vérükben van, hogy szánt húzzanak.
2011. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szánhúzókkutyák, ahogy a nevük is mutatja, a szánhúzásra lettek kitenyésztve.

Ezeknek a kutyáknak a vérükben van a munkaösztön a szánhúzásra. A felépítésük "erre lett kitalálva". Ezeket a kutyákat nem lehet "kizsigerelni" ahogy írtátok, hisz a kutya csak addig dolgozik megbízhatóan, amíg kedvvel csinálja.

Egy hajtó (angol nevén musher) sem hajtja túl a kutyáját, hisz ezek a kutyák nagy kincsek számára, évekig készítik fel őket a szánhúzásra, rendszeresen edzik őket, speciális étrendjük van.

Ha még nem láttatok szánhúzóversenyt, akkor érdemes elmenni egyre és megnézni egy rajtot. A kutyák szinte beleőrülnek, úgy ugrálnak és ordibálnak a rajtvonalon, hogy engedjék már őket elrajtolni, szánt húzni. Ugyanis ez a lételemük. Alig lehet a sok kutyából álló fogatokat visszatartani, néha 6-8 ember is szükséges hozzá.

Hó hiányában kerekes edzőkocsi elé fogják be a szánhúzókutyákat, hogy a kutyák számára a szükséges megfelelő mozgást biztosítsák. Hó hiányában edzőkocsis versenyeket rendeznek tavasszal és ősszel. Nyáron versenyszünet van, mivel 15 fok felett nem szabad a szánhúzókutyákat dolgoztatni.

Természetesen a hobby célra tartott szánhúzókutyáknak nincs szükségük komoly és rendszeres edzésekre, őket heti többszöri nagy sétákkal is le lehet mozgatni amellett, hogy lehetőleg egy nagy kertben szükséges tartani őket.

Akit érdekelnek a szánhúzókutyák és a szánhúzósport, az alábbi honlapokon nézelődhet:

www.sleddogsportclub.hu

www.szanhuzoklub.hu

Két szánhúzókutyás verseny van tervben a közeljövőben:

2011. február 26-27. Dobogókő (ez havas verseny lenne, így csak akkor kerül megrendezésre, ha van elég hó)

2011. március 12-13. Medve-kupa, Veresegyház - edzőkocsis verseny.

A rendezvényekre mindenkit szeretettel várunk.

Itt általában lehetőséget biztosítunk a szánhúzósport kipróbálására is az érdeklődőknek.

Külföldön pedig Szlovákiában, Donovalyban lesz 2011. február 11-13. között a szánhúzó világbajnokság.

2011. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy írtó jó sport, kiváló az embernek és a kutyának egyaránt.
2011. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy majd lesznek, akik sajnálják a kutyát.


Amúgy én kipróbálnám. Volt nekünk is egy szánhúzónk, bár az csak gyerekszánkót húzott, de mindig nagyon élvezte a mozgást. Volt, hogy kivittük egy helyre direkt futtatni. El se fáradt.

És nem azokat a kutyákat kell sajnálni, amik munkát végeznek, hanem amik egész nap csak tespednek, és ők "anyuci, apuci" szeme fényei.

2011. febr. 2. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

ma 21:09


Szerintem senki nem Rólad beszélt. Én direkt azt írtam, hogy ezek a kutyák élvezik, amikor futtatva vannak.

De tévében igenis láttam már olyat, hogy a szánhúzó kutya holtan esett össze. Mert ilyen is van, márpedig annál többre értékelek egy kutyát, hogy így érjen véget.

2011. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!