Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, kihez forduljak?

Mit tegyek, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok külföldön, ahol a nagyim is lakik, de én albérletbe mentem kutyástul Gondjaim miatt kénytelen voltam egy rövid időszakra a nagyimhoz költözni, természetesen a kutyámmal együtt. Most 3 napja vagyok, reménykedem hogy 1-2 héten belül találok lakást. A nagyiról tudni kell hogy 90 éves de még mindig pörög (legalább is próbál) és igyekszik megkeseríteni mások életét, már ha ő szenved akkor más is szenvedjen. Ennek ellenére befogadott, és hálás vagyok hogy befogad, és a kutyát is. Az első pár nap problémamentes volt, illetve csak a szokásos, ha már ott vagyok akkor dolgozzak, főzés, mosás, takarítás, de nem gond megcsinálom. A kutyát is jól fogatta, szerencsére nagy állatbarát. Ám ma kitalálta hogy büdös a kutya így nem maradhat. Igazság szerint tényleg nagyon büdi a szája, de ez egy idős sintértelepi kutya, a szervezetének idő kell míg helyre áll, és hát meg van az "öreg szaga" is. De elvittem dokihoz, többhez is, hogy hátha lehetne valamit csinálni. De mindig azt a választ kaptam hogy a kor, rosszul zár a gyomorszája, fogkő nem veszés, próbáljak ilyen meg olyan rágcsit. De nem használ semmi, engem meg annyira nem zavar, vagy talán megszoktam nem tudom. De nagyi kitalálta hogy tőle bűzlik az egész ház ez így nem mehet tovább. De ha a kutya repül akkor én is megyek vele, és együtt megyünk a híd alá. Nincs valami ötletetek mit lehetne kezdeni a szagával? már vettem kutyafogkrémet, mentolos rágcsikat, külön féle természetes készítményt kipróbáltam... én nem is érzem már annyira de a nagyi 3 nap után állítja hogy bebüdösítette az egész házat.

Mit tegyek?


2011. febr. 2. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Igaz, hogy a nagyi idős, de azt hiszem, az ilyen szekántság nem idős korban kezdődik...

Sokszor megkeserítik a környezetük életét az idősek és aztán szomorúak, ha magukra vannak hagyva.


Ha egy-két héten belül találsz lakást, az lesz az igazi megoldás. Addig próbálj hízelegni a nagyinak, járj a kedvébe és könyörögj neki, hogy várjon még pár napot.

Csak nem fogja kitenni az unokáját az utcára - te sem tennél vele ilyet.

Sok szerencsét kívánok és örülök, hogy az a hányatott életű kutyus olyan jó és lelkiismeretes gazdira talált, mint te vagy.

2011. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nézd meg ezt! Egy próbát megér:

[link]


Mondd meg a nagyinak, hogy adjom még egy hetet, kipróbálod ezt a tablettát és ha ez sem segít, akkor költöztök (mindketten)!

2011. febr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem lehet a kutyát egy szobába elzárni? Nem a legjobb megoldás, de ha ez kell ahhoz, hogy ne kerüljetek utcára... Mikor a kutyám folyton sz@rt evett, én is mindig kizártam a konyhába, és úgy nem lihegte tele a lakást.
2011. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most a nagyi kitalálta hogy én éheztetem ezt a kutyát, és milyen rossz gazda vagyok nem mozgatom eleget. De basszus egy kutya mindig enne, nagyon jó minőségű tápot adok neki, és azért nem kap mást mert akkor megy a hasa, érzékeny, öreg kutya mindentől beteg lesz. Persze ő jól meg tömi mindennel aztán meg én rohangálok vele le éjjel meg hajnalba mert folyik belőle minden. És ezért is én vagyok lecseszve mert mi az hogy ilyen időpontokba megyek kutyát sétáltatni. És ami mozgását illeti, ez egy öreg 7 kilós kutya, még jó hogy nem viszem 3 órás túrákra ( a város közepén) És elnézést ha mellette ezerrel dolgozom, és lakást keresek hogy eltudjak innen menni, meg egyetemre járok, így csak napi 5-6 séta fér bele, ebből az egyik legalább egy órás agility a kutyafuttatóban. De valóban milyen gonosz gazda vagyok én. És ma megyünk dokihoz mert muszáj, de úgy is csak azt fogja mondani mint a többi, ráadásul megkérdeztem, itt egy alap konzultáció 38 euró ami nekem most baromira jól jön mint kiadás, azért hogy közölje ez van, öreg kutya, esetleg fel ír pár bogyót azért a 38 euroért, amik szintén majd jó drágák lesznek, és a nagyi lakása ezek után is bűzleni fog.
2011. febr. 4. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem irigyellek.

De nincs más hátra, mint kibírni, amíg lesz önálló lakás.

És ne szívd mellre, amit mond, mert csak variál és kell neki valaki, akit szekálhat.

Egyik fülön be, a másikon ki.

2011. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,

a kutya szájszagát e két termékkel könnyedén lehet csökkenteni:


Virbac Vet AquaDent 250ml

Ízesített szájhigiéniai oldat kutyáknak

[link]


ICF Stomodine LP fogápoló gél kutyáknak 50ml

Ízesített szájhigiéniai gél kutyáknak

[link]


A deofil tabletta, a vizelet szagára hat ki leginkább:) szájszagot _nem_ befolyásolja...

Emelett figyelj arra is mit etetsz a kutyáddal, igyekezz jobb minőségű kaját adni neki, mert az alsó kategóriás tápokban (Friskies, Pedigree) sok a vágóhidi melléktermék, ami sajnos hozzájárul a büdös lehellethez:(


Remélem segíthettem.

2011. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!