Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Évek óta nem tudom feldolgozni...

Évek óta nem tudom feldolgozni a halálát. Forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Hat éve hagyott itt a kutyám, aki 14 évet élt velünk. Azóta nem tudtam kiheverni, hogy elpusztult, naponta többször eszembe jut, rengeteget álmodok vele, aminek reggelente sírás a vége. Bármi, ami kutyákkal kapcsolatos, iszonyathoz vezet, társaságban nem is nagyon tudok kutyákról beszélni, mert az is sírással végződik. Normális ez ennyi idő után?
2011. márc. 25. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

hááát valahol ez már picit beteges én úgy gondolom.

Nekem édesapám halt meg fiatalon, 3éve, borzalmasan fáj még mindig, de ilyen szinten már nem vagyok, mint te a kutyáddal.

2011. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy normális-e?

Minden ember máshogy viszonyul a kutyájához. Mindenki szeretheti, de másképeen, az is biztos. Szerintem is fordulj szakemberhez, vagy akármilyen kegyetlenül is hangzik, de vegyél magadhoz egy másik kiskutyát! Tudom, hogy nehéz, de szerintem idővel rájönnél, hogy a kutya segítene feldolgozni egykori kedvenced elvesztését. Gyógyír lenne a sebeidre, mégha eleinte nem is hinnél ebben.

Az én kutyám 8 hónapos, és már most annyira szeretem, mint embert még soha, és ha elveszíteném, ugyanúgy éreznék, mint te, de biztos, hogy nem akarnám kutya nélkül leélni az életem. TE már meggyászoltad őt, hiszen elég rég, hogy elment. Tovább kell lépned, és ne félj újra szeretni!

2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem az. Az még rendben lenne, hogy gondolsz rá néha, de azt is szeretettel kellene tenni, egy régi szép emlékként felfogni és így gondolni rá. Én is nagyon sajnáltam a kutyámat, de most ha eszembe jut elmosolyodok, csak a szép emlékek jutnak eszembe. De az, hogy nálad 6 éve ez ennyire intenzív és negatív élmény, megrázkódtatás, illetve ennyire kihat az életedre, komoly lelki problémára utal, aminek nem is biztos, hogy ez az oka, csak ezzel kötöd össze. Mindenképpen fordulj szakemberhez!
2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltál egy új kutyára? 6 év gyász éppen elegendő, mostmár kell, hogy legyen hely a szívedben egy új kis szőrmóknak! Keress teljesen másmilyet, ellentétes neműt.


Nekem nagyon hamar lett új kutyám az előző halála után. eleinte nehéz volt. Türelmetlen voltam, hasonlítgattam, haragudtam a kölyökre. Aztán egy-két hónap után már egyre kevesebbszer gondoltam a halott kedvencemre. Mára már melegség tölti el a szívemet ha rá gondolok, és boldog vagyok, hogy velem lehetett.


Szerintem ilyen helyzet a legtöbbett egy babaszagú pihepuha kiskutya tud segíteni, vagy hányattatott sorsú minden jó szóért ácsingozó befogadott kutyus, akinek szebbé teheted az életét.

2011. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindig volt kutyánk, azóta kettő is van és imádom őket, mert tündérek és okosak, de... nem segít:( Ott van a tudat, hogy nem Ő hozza vissza a botot, nem az Ő bundáját simítom végig, nem Őt hallom éjjel ugatni, stb. Kegyetlen.
2011. márc. 25. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj hogy eztmondom, de ha az anyukáddal lennél így aztmondom oké...
2011. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg , de ez nagyon nem normális dolog.Azt még megérteném ha nemrég ment volna el a kutya, de ez már nincs rendjén így.Minél előbb fordulj szakemberhez.
2011. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg szakemberhez kell fordulni minél előbb, beszélj erről a szüleiddel.
2011. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Nem haragudtam meg senkire, csak egy kis megerősítés kellett, hogy eldöntsem, biztosan szükséges-e a pszichológus.
2011. márc. 25. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!