Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem? Nem teszek...

Richz kérdése:

Jól döntöttem? Nem teszek nekik rosszat?

Figyelt kérdés

Jó reggelt.

Tegnap vidéken voltam és felajánlottak 1 kiskutyát. 4kiskutya ott feküdt az anyjuk mellet a hideg kövön, semmi nem volt alattuk és ajtó mellett voltak... Nagyon megsajnáltam őket és a 4-böl 2-t elhoztam. dec.31-én születtek, igy 4 hetesek, tudom h nem szabadott volna elhozni hiszem még bébik, de szerintem ilyen körülmények között meghalnak. Az egyiket majd elviszi a növérem de min 1,5honapig szeretném ha ittmaradna ö is h legalább ök együtt legyenek. Egészségesnek tünnek, már mennek is pattogva, játszanak egymással isznak. A Kérdésem az lenne h mit adjak nekik enni addig ameddig nem viszem öket állatorvoshoz. Inni ihatnak-e tiszta vizet. Tegnap vettem nekik pedigree nedves tápot , meg szárazat is. a nedvesböl ettek is már este. Lehet ettöl vmi bajuk, mert biztos éhesek vagy esetleg valami speciális tápot kéne nekik vennem? Azért tettem fel a kérdéseket, mert egész este olvastam, meg délután megyek állatorvoshoz is velük, de szeretnék minnél több tapasztalatot olvasni/hallani. Válaszotokat elöre is köszönöm és bocsi h hosszura sikerült, nem akartam.


2011. febr. 3. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A 8. hétig adhatsz nekik, tejes zabpelyhet,, tejes piskótát, tejes kekszet, méztejet tojással, táptejet, amit úgy készítesz, hogy a felforralt tejet szobahőmérsékletűre hűtöd, és tojássárgáját ütsz bele. A méztej ugyan ez, de 1 kk. mézet is tegyél bele. Az ételük inkább leveses legyen, mint sűrű.
2011. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. Sajnos előbb hasmenése volt a kutyának és férges, de találtam egy állatorvosi rendelőt 10kor nyit. Nagyon féltem őket, főleg így, hogy ennyire kicsik.
2011. febr. 3. 08:48
 3/9 Ninna ♥ ***** válasza:
A pedigree konzerv még most jó egy pár napig, de utána jobb lenne, ha ezt elfelejtenéd. Baby Starter tápot kéne enniük vízbe áztatva, az lenne nekik a legjobb. A RC-nek van nagyon jó Starter tápja, azt kéne nekik adni, mint ahogy az előbb is említettem, beáztatva, esetleg egy kis zöldséget-gyümölcsöt hozzákeverve, de minél pépesebben. Itt a táp, egy kicsit drága, de sokáig elég: [link]
2011. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvostól kérj kölyökkutyáknak való tápszert, csak négy hetesek szóval még erre is szükségük van. Valószínűleg már meg fogják inni tálból is, esetleg ilyenbe áztass be a száraz tápot. A pedigree helyett tényleg jobb lenne egy prémium minőségű tápot választani, de egyelőre ez is megteszi. Naponta 5-6 alkalommal adj nekik enni, azt látni fogod, hogy nagyjából mennyi kell nekik.

Adhatsz nekik főtt húst és főtt répát apró szeletekre vágva rizzsel, száraz tápot beáztatva és fokozatosan egyre keményebb állagúan és konzervet is.

Állatorvos majd biztos adni fog nekik féregtelenítő pasztát vagy tablettát, a féregtelenítést még vagy 2-3 hétig hetente utána 3 hónapos korig 2 hetente kellene megismételni. Az első oltásukat 6 hetes korban kell megkapniuk és utána 2 hetente az újabbakat. A szocializáció szempontjából az lenne a legjobb a kutyusoknak, ha legalább 8-10 hetes korukig együtt lehetnének.

2011. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tápszert és tanácsot mindenképpen kérj állatorvostól!

Erkölcsi megerősítést meg ne várj, kit érdekel, hogy mások szerint jót tettél-e, szerinted jó volt, és most már így marad.

2011. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és természetesen így marad, bár rosszul tettem fel a kérdést. Legközelebb majd megpróbálom rendesen megfogalmazni:)
2011. febr. 3. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
tejpótló tápszert vegyél nekik, meg starter puppy tápot :)
2011. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen jót tettél a kutyáknak, hiszen lehet hogy megmentetted az életüklet! :) Az állatorvos biztos ajánl majd tápszert, és ad féregtelenítő tabletátt, ne aggódj! :) A kutyák nevében is köszönöm, hogy megmentetted őket!!
2011. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. kaptam is az állatorvostól féregtelenítőt, c-vitamint adott nekik és adott tejpótlót is.
2011. febr. 3. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!