Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Medrol kutyának?! Van egy kis...

Medrol kutyának?! Van egy kis yorkiem és allergiára írta fel neki az állatorvos, egy hónapja szedi. Borzasztóan sok rosszat olvasok erről a gyógyszerről és most baromira félek, hogy később valami baja lesz ettől a készítménytől!

Figyelt kérdés
Írjatok tanácsot, tapasztalatot, mert kétségbe vagyok esve! Ma elviszem másik állatorvoshoz, hátha leállhatunk róla!
2011. aug. 22. 08:04
 1/7 anonim válasza:
Érdekes... én még nem hallottam ilyenről, hogy állatnak is lehet adni... Hát igen sajnos, elég sok mellékhatása van... mindenképp kérdezz rá másik orvosnál is. De csak fokozatosan lehet majd majd abbahagyni.
2011. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, lehet adni neki. De nagyon nem szívesen adom be. Voltam másik orvosnál és ő azt mondta, magában nem is szedheti, hanem kell mellé Quamatel savlekötő, mert a Medrol önmagában gyomorfekélyt okoz, de ilyen kis adagban még nem olyan veszélyes... Na gondolod, hogy megnyugtatott. Azt mondta fokozatosan álljak le, de szerinted ez mit jelent? Hogy lehet erről leállni fokozatosan? Felhívom majd és rákérdezek, mert a nagy izgatottságban én hülye, nem kérdeztem meg... szóval félek a mellékhatásoktól nagyon. pici kutyus, nem akarok neki rosszat, ezért most töröm a fejem, hogy mitévő legyek!!! :(
2011. aug. 22. 10:34
 3/7 anonim válasza:

Hány mg-ot szed? Negyedenként kellene csökkenteni, ha lehet. Tabletta vagy folyadék?

Ha tabletta, akkor úgy lehet csinálni, hogy hetente negyedével csökkengeted szegénynek. :(

De azért mindeképpen rá kellene kérdezni a dokinál, az a biztos.

2011. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tablettát szed, naponta 1/4-et. Konzultáltam egy harmadik állatorvossal is, ő azt mondta, hogy a yorkieknál jellemző a csirkehús allergia, esetleg váltsak tápot. A fokozatosságról annyit mondott, hogy holnap ne adjam be neki. Figyeljem a reakcióit. egyébként a mai doki írt fel neki Quamatel savlekötőt, nem tudom, hogy ezt említettem-e már. Mellette kell szednie.
2011. aug. 22. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Quamatel mindenképp kell - már a kezdetektől a Medrol mellé.

Ezen kívül a Medrolról nem lehet azonnal leállni, mivel szteroid ezért nagyon megterheli a vesét és mellékvesét. Az azonnali leállás ezek leállását okozhatja.


Amikor az én kutyám szedte neki a napi adagja 2*1 volt először, 9 nap volt az egész kúra 3-3 napos blokkokban - először ugye 2*1-et kapott, majd 2*1/2, végül 1*1/2.


Figyelj oda mert a Medrol - de bármilyen szteroid tartalmú gyógyszer szedése alatt nagyon nagyon megugrik a kutyák folyadékszükséglete. Az enyém a kétszeresét is megitta az addigi adagjának.

2011. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem boxerem szedte régen ezt a szteroid tablettát igaz nem allergiára, ő nagyon rosszul volt csigolyáival volt probléma, így menni se tudott és élet halál között volt. Elég sokáig szedte, igaz mellette kapott más gyógyszereket is, illetve mindig vittük infúzióra. Az én kutyámon rengeteget segített, bár én allergiára én nagyon erősnek találom ezt a készítményt. Mindenképp vidd el másik orvoshoz. Ja és még valamit, valószínű ettől a Medrol-tól lehetett, de nagyon sokat hízott a kutyám, még a mai napig nem tudom ledolgoztatni róla. Pedig szigorúan kimérve kapja a tápját, aminek alacsony a szénhidrát tartalma, illetve sokat mozgok vele.
2011. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Konzultáltam másik orvossal. Azt mondta egyszerűen ne adjam be neki többet. (???) Ilyen kis adagnál le lehet állni egyik napról a másikra 1 hónap után.

A múlthéten 2 naponta kapta, a héten 3 naponta fogja. Aztán szerintem többet nem adom be neki. 1/4-nél nem tudok máshogy leállni, mert annyira kicsi a gyógyszer, hogy az 1/4-et nem tudom negyedelni, így csak ez a módszer marad.

Olyan érdekes, hogy 3 doki 3 különböző dolgot mondott. És akkor döntsd el, hogy melyikre hallgatsz. Szerintetek nagy gáz, ha így állok le vele? Mert én már semmiben nem vagyok biztos. Utálom ezt a gyógyszert, már bánom, hogy elkezdtem szedetni vele és már meg akarok szabadulni ettől a gyógyszertől!!! De igen, azt mondta az első doki is, hogy a mellékvesét károsítja, ha hirtelen abbahagyjuk a beadását. De akkor a másik doki meg miért mondta, hogy ilyen kis adagnál lehet egyik napról a másikra?

2011. aug. 30. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!