Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mindre való, csak...

Egy kutya mindre való, csak HÁZAT ŐRIZNI NEM?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy termetesebb, vagy "félelem" keltő megjelenésű kutyát pl. dobermann. Mert nagyon tetszik a fajta, a tulajdonságai, meg hogy ha néha nem vagyok otthon, őrizze kicsit a házat, lássák, hogy nagy kutya van a kertbe, nem csak egy vizsla.

De, sokan mondták, hogy ha nekem arra kell, hogy majd védi a területét, akkor ne szerezzek kutyát, hanem riasztót vegyek. Hogy a kutya mindenre jó, de házat őrizni, arra nem. Lefújják, lelövik, meg mérgezik...

Akkor miért tenyésztették a őrző-védő kutyákat? Dísznek, meg menőzni vele?


2011. febr. 3. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutya jó házat őrizni is,csak ebben a mai elferdült világban megvan rá az esély,hogy megölik.Sajnos ennyire szemét a társadalom nagy része...Undorító
2011. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem, csak minden normális gazda félti a kutyája egészségét. Nem fogom bioriasztonak használni azért, hogy fagyállóval átítatott hussal etessék meg.
2011. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
pont azért, amiért írtad, lelövik, vagy, ált. botra erősített késsel leszúrják a kerítésen át, ok, meg tudod tanitani, ne menjen túl közel, meg ne fogadjon el ételt, de. ha haátstalítani akarják, fogják is! tényleg inkább riasztóra, távfelügyeletre fordíts figyelmet ha az otthonod miatt aggódsz.
2011. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
nemrég írtam ki egy kérdést..3 kaukázusink van, a szomszéd megakarja őket mérgezni, csak azért mert őrzik a házat, és ezmiatt fél tőlük.Kapun belül tombolnak a kutyák ez igaz, de hát istenem így őriznek... Azóta éjszakánként bentvannak velem a lakásba,nappal pedig mindig valaki figyeli az udvart..hidd el nemkellemes.
2011. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már csak annyiból hülyeség, hogy tök mindegy mire veszed ugyanazok a veszélyek leselkednek rá. A családi Bodrira is, aki nem házőrzés miatt van, meg a tiedre is aki azért. Semmi különbség. Az nincs veszélyben, amelyiket nem engeded ki a kertbe a többit úgyis lefújhatják, megmérgezhetik, mindegy, hogy jó barátnak vetted-e vagy házőrzőnek. Akinek ezzel baja van az ne vegyen kutyát.
2011. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodjunk már emberek! Tök mind1, hogy örzőkutya vagy nem. Ha kutya van, azt a felkészült betörő ki fogja iktatni, mert veszélyt lát benne, bentről, kintről, akárhonnan, annak státuszára való tekintetnélkül. Ennyi.
2011. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Én kutyát tartanék. Aki annyira elvetemült, hogy a kutyát legyilkolja az, úgyis befog menni, akár risztóval is.

A kutya inkább arra jó, ha otthopn vagy és mondjuk kint hagyod az udvaron a bringát, meg ilyesmik, szóval az ilyen kis besurranók ellen. Ha látnka egy nagy/ijesztő kutyát, szerintem úgy vannak vele, hogy inkább oda megyünk be. Ha a teljes házat akarják kirabolni, ahhoz el tervezik előtte, és igen, le is fújhatják a szemét, de a risztót is szerintem valahogy kitudják iktatni+ azzal több gond van, és a kutya szeretet is ad.

2011. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság a házőrző kutya szerepe maximum annyiban merülhet ki, hogy jelez éjszaka, ha valami gond van. Mert tényleg, ha valaki be akar jutni, annak már nem akadály a kutya. Viszont az utcán a zsebtolvajok és az ehhez hasonló kisstílű bűnözők biztos messze elkerülik a házat, ha azt egy dobi, vagy egy roti őrzi. :)

Egyébként az őrző-védő kutyákat a nyomkövetésre, a drog felkutatására, és a rendőrségi akciókhoz tenyésztették ki. Teszem azt, egy foxi, vagy egy vizsla is ugyanúgy ugat, ha idegen betolakodóval áll szemben, és még ki is képezték a 'házőrzésre'. :)

2011. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,őrző védő,de inkább személyvédelemre használják.
2011. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az őrző-védő kutyákat eleve nem házőrzésre tenyésztették ki. Az ő dolguk az emberrel együtt dolgozni.. Házőrzésre a kau , komondor, stb fajták valók. De ma már nincs respektje a kutyának, ahogy az emberéletnek sem.
2011. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!