Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes beadatni egy négyhónap...

Érdemes beadatni egy négyhónapos kutyának a kullancs elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Tényleg 10 ezer Ft körüli darabja? A kórházban azt mondták, hogy az első után egy hónap múlva kell még egy, aztán félévente újra.
2011. febr. 3. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Kutyánál nincs olyan, hogy kullancs elleni védőoltás.

Van: Lyme elleni oltás, ami iszonyú drága, de ha nem laktok különösen fertőzött területen, elég, ha csak kullancs riasztó szerekkel védekeztek, mert a lyme viszonylag ritka kutyákban.

Inkább a babézia a gyakori, ez ellen viszont konkrét védőoltás nincs. A már megbetegedett kutyáknak szoktak imizol nevű szert adni, amit esetenként megelőzésképp, oltásként is be lehet adatni, de ez csak néhány hétig ad védelmet és nagyon megterheli a szervezetet, ezért védőoltáskénti alkalmazását nem szokták ajánlani.

2011. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajj, bocsi, babesiosis elleni védőoltás.
2011. febr. 3. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a babézia. Amit az imizolról írtam, az vonatkozik ide. Azért ne hagyd, hogy mindent rád tukmáljon az orvos, inkább csöpögtesd be spot on-nal, vegyél nyakrövet neki, de imizolt oltásként ne adass be, mert iszonyatosan megterheli a szervezetet. Ha hosszú távon folyamatosan kapja, többet árt, mint használ.
2011. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Babézia ellen NINCS védőoltás, Lyme kór ellen van.

Az én kutyám ezt tavaly megkapta (6.000 Ft) de idén nem fogja, mert 2 olyan kutya is Lyme kóros lett a környékünkön, akik be voltak oltva.

Szóval ez sem tuti, ráadásul a májat erősen károsítja az oltóanyag.


Elővigyázatosság, és naponta fésüld át a kutyádat.

2011. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk én kérdeztem rá, nem is mondták, hogy adassam be, meg aztán városban lakunk, viszonylag kevés a fű, úgyhogy szerintem akkor nem fogja megkapni.
2011. febr. 3. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok :-).Én is érdekelt vagyok ebben a témában.Az én kutyusom 1 hete kapta meg a 4.oltását,jöv. héten kapja a veszettség ellenit.A doki azt mondta van ez a lyme kór elleni oltás,ami ugye nem kötelező.Van még esetleg,ami szintén nem kötelező,de javasolnátok,hogy beadassam neki?(városi kutyus,Bp-en élünk)
2011. febr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés!! VAN babéziára védőoltás, az már más kérdés, hogy nem ér semmit. Teljesen új dolog a piacon. Amikor ősszel tartott a MEOE egy tenyésztői konferenciát, az egyik előadáson volt szó róla. Sajnos nem tudták elérni, hogy a fertőzést megakadályozza. A kutyát ugyanúgy meg tudja fertőzni a kullancs, de nem olyan kifejezettek a tünetek, így esetleg később veszed észre. Ami szerintem nem kicsit veszélyes. Én biztosan nem fogom beadatni a kutyáimnak.
2011. febr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Lyme oltással is az a baj,Olyasmi, mint az influenza elleni. Régiók szerint változik az összetétele. Általában az orvosok ismerik az adott környéken előforduló Lyme kórokozókat és arra oltanak. Ha véletlenül új mutáció fordul elő, sajnos, a kutya megfertőződhet. Éppen ezért ez az oltás sem 100 %-os, de a nagy általánosságban előforduló fertőzésnek csökkenti a lehetőségét.
2011. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!