Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi egyedülléttől lesz baja?

Ennyi egyedülléttől lesz baja?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy február végén elhoznánk egy kiskutyát. Ez ha minden jól megy szombati napra esik majd. Szombaton és vasárnapon szokná az új helyet és minket is, nem lenne semmi gond. Viszont hétfő. Suliba kell mennem ami annyit jelent, hogy 7-kor megyek, 2-kor jövök vissza. És ez egész péntekig, de utána újra hétvége, ami a kutyusé. Miután hazajövök a suliból természetesen minden időmet vele tölteném, és lehet, hogy amíg suliba vagyok anya vigyázna rá, vagy legalább rá-ránézne néha. De ennyitől az egyedülléttől lehet bármi problémája? Ha kell reggel ötkor felkelek, hogy a kutyussal lehessek, és kicsit játsszak vele, de mit gondoltok?
2011. febr. 4. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz a kutyusnak semmi baja.Főleg úgy ha anyukád is ránéz! Eleinte nyüszögni fog ha egyedül marad, de hamar megszokja majd.Ahogy aggódsz, abból úgy látom hogy jó gazdija leszel!:)
2011. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék(első vagyok), hogy ahol hagyod (gondolom a szobádba),onnan távolíts el minden olyan dolgot amit meg tud rágni és veszélyes rá nézve.(pl.vezetékek)Víz és száraz kaja legyen mindig neki. Valamilyen játékot is hagyj ott amivel el tud szórakozni ha unatkozik.Ha anyukád rá tud nézni(kicsit meg is simizi:)) az bőven elég addig amíg hazaérsz, úgyis sokat alszanak a kiskuttyok.
2011. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Jesszus, dehogy!

Én a cicámat kénytelen vagyok 2-3 napra is teljesen egyedül hagyni a lakásban úgy hogy addig senki rá sem tud nézni. Én meg mindig aggódhatok érte.

Egy délelőttöt simán ki kell bírnia.

2011. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Második válaszolót szeretném megkérni, hogy rossz tanácsokkal ne vezesse félre a kérdezőt. Egy kutyának soha nem hagyunk kint kaját. Soha!

Egyébként nem lesz vele semmi baj. Amíg megérkezik olvasgass kutyanevelésről könyveket. Tudom ajánlani Korom Gábor Neked ugatok című könyvét, illetve itt van Fennel Kutyapszichológia című könyve.

[link]


Sok sikert!

2011. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 9:00 Válaszoló!

Nem volt szándékomban félrevezetni a Kérdezőt! Szégyelje magát hogy ilyet feltételez! Ezt nekem állatorvos mondta hogy amíg nagyon kicsi addig naponta 4-5 is enni kell a kutyának ezért ha hosszabb időre vagyok távol addig legyen előtte száraz kaja.(Mivel nem tudok neki adni, mert nem vagyok otthon)Mondjuk az én kutyám speciális eset mert nagyon rossz evő a mai napig.

Amúgy tényleg nem szabad a kutya előtt ételt hagyni, ha biztosítani tudjuk a rendszeres időközönkénti táplálást.

Azért remélem olyan rosszat nem írtam ezzel hogy a fejemet kelljen venni.....

2011. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a kutyának.
2011. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell megsértődni. :)

De aki egy kicsit és ért a kutyaneveléshez (és sajnos az a tapasztalatom, hogy az állatorvosok egy része nem) az tudja, hogy ha a kutya előtt ételt hagyunk kint, az az egyik legnagyobb hiba, amit az ember elkövethet a nevelésben. A helyes rangsor felállításában nagy szerepe van annak, hogy a kutya azt az ételt kapja meg, amiért megdolgozott (akár sétával), ill. amit a gazda meghagyott (a gazda engedélyezi hogy az ételhez nyúljon), mint a közösség magasabb rendű tagja.

Azzal a tippel, ami a második válaszban olvasható volt ez az alapvető szabály nincs betartva. Persze lehet úgy is, csak akkor nem kell csodálkozni, ha a kutya a gazdáját semmibe veszi.

Hozzászólásommal arra szerettem volna felhívni a kérdező figyelmét, hogy ha így tesz, akkor nagyobb az esély arra, hogy a kutyája nem fogja vezérnek tekinteni.

2011. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!