Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ilyet játszani a kutyával?

Lehet ilyet játszani a kutyával?

Figyelt kérdés

Egyik kutya nevelési könyvemben van, hogy lehet olyat játszani a kutyával, hogy réten eldobjuk a labdát, és elfut érte, akkor beállunk valami fa mögé. És a kutya majd keresni fog minket. Hát a kutyám vissza hozta a labdát, körbe nézett, és elkezdett körbe szaglászni. Engem akart keresni?

Lehet ilyet játszani a kutyával, nem fog megijedni, hogy úristen, itt hagytak?


2011. febr. 4. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez a lényeg. És ez nem csak egy játék. A kutyában azt erősíted meg, hogy neki kell vigyázni arra, hogy ne veszítsen szem elől téged. Vagyis figyelnie kell, hogy ott van-e még a vezére. Az, hogy elkezdett szaglászni meg fel-alá menni az jó jel, keresett téged. Ha megtalál akk dicséret és folytatódhat a játék :) Ne mindig ugyanoda bújj el.
2011. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:
Én már játszottam ilyet a saját kutyánkkal, de sajnos a mienk már nagyon öregecske, és egy kicsit rosszul lát. Amikor hozta vissza a botot, letette egy vadidegen mellett. Úgy kellett odakiabálni, hogy helló, itt vagyok!
2011. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző, vicces a sztori. :) Szegény!

Szóval, pont az a lényeg, hogy azt higgye elhagyták. Pánikoljon csak be egy kicsit, hogy ha nem figyel rád, előfordulhat, hogy elvész. Tehát, a kötődés megerősítését érheted el ezzel a fajta játékkal. Én mikor kutyámmal erdőben sétálok, és előre megy, néha akkor is el szoktam bújni hogy keressen. Egy jó gazda-kutya kapcsolatban ennek így kell működnie. Olyan nem fordulhat elő, hogy a kutya eltűnik, mivel neki kell mindig szemmel tartania téged.

2011. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt találnám marha viccesnek, ha megijedne a kutya, és soha többé színét sem látnád!

Sajnos előfordulhat, főleg, ha pánikra hajlamos, vagy valamelyik érzékszerve rossz! hallás, látás, szaglás


Én csak bekerített helyen próbálkoznék először!

Nem mindenkinek Rex nyomozó jelölt a kutyája!

2011. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Mivel az előző kutyám beagle volt, eleinte nehezen ment a behívás terepen. én is olvastam ezt a módszert, és nagyon bejött. igaz, labda nélkül. én úgy csináltam, hogy amikor már meg akartam fogni pórázra, szóltam neki, majd elbújtam. Látnod kellett volna azt az arckifejezést, mikor rájött, hogy túl messze van :)). nagyon hamar megtanulta, hogy figyeljen fél szemmel.

szerencsére a spánielnél és a mudinál ilyenre nem volt, és ma sincs szükség.

2011. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!