Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet játszani egy...

Hogyan lehet játszani egy kutyával a lakásban?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy van egy labdája és azt gurítom, vagy dobom neki, és ő rohan utána vagy az orrával vissza "fejeli", mit lehet még játszani egy szobában egy kistermetű vidám kutyával? Nem játszik a kötelével, ha húzkodni akarom, inkább elengedi, de ha otthon vagyok, csak ül és vár, hogy foglalkozzam vele. Van még tippetek?

Köszönettel várom ötleteiteket! Tehát bent a lakásban!


2009. dec. 22. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
fogsz valamit például egy zoknit. megkötöd vékony cérnával, ami nem látszik annyira, fellógatod a zoknit egy kilincsre, és messziről húzod cérnával (amit nem lát) a zoknit vagy liftezel a zoknival vagy huzod messziről egy szobábol a másikba a tárgyat cérnánál fogva igy azthiszi hogy az valami élőlény mivel nelátja hogy te messziről huzod a cérnát ami amugy is vékony cicánál bejön :)
2009. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pici padlócirkálóm van, én úgy szoktam vele játszani hogy doblom a labdáját és az oroszlánját, szalad utána, valamikor visszahozza, valamikor nem. Ha nem akkor elkezdek szaladni utána (2 szobás panel), és ő ezt nagyon élvezi :) Ő szeret a kötelével játszani, mindig húzgálom neki, ő meg a másik végét húzza :) Azonkívül ha kicsit pofozgatom, kötekszem vele elkezd morogni, és harapni, de persze nem erősen. Ez is jó játék neki, élvezi :) Próbáld meg ezeket! Remélem tudtam segíteni :)
2009. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ketteske ***** válasza:
Én azt szoktam játszani, hogy beküldöm a fürdőszobába, hogy ne lásson, és eldugom a labdáját, amit neki meg kell keresnie. Ezt nagyon szereti. Illetve ilyenkor lehet nekik trükköket tanítani, vagy engedelmességet.
2009. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

birkózol vele ,bár nem tudom mennyire kistermetű,de

a birkózást minden kutya szereti!

nekem labradorom van és énis birkózni szoktam vele.

2009. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi játékosan tanulni, trükközni szoktunk, az én kutyámnak ez is játék, mert a labda elgurítása a jutalom. :) Meg mi is szoktunk kereső játékot játszani, kizárom a szobából, eldugom a labdát, majd visszaengedem és keresi. :) Meg ronggyal szoktunk huzavonásat játszani. :) De csak óvatosan, a fogai miatt. Ezt szoktam kérem-köszönöm játékkal kombinálni, hogy ide kell adni vagy letennie, cserébe jutalomfalat. :)

Fontos: csak akkor játssz, ha Te kezdeményezed, sose akkor, ha a kutya kiköveteli! Addig játssz, míg Te akarsz, ne addig, mikor a kutya már unja! Mindig Te döntsd el, mit játszatok.

(És egy kis off: sose kergesd a kutyát a játékáért... Vagy visszahozza, vagy vége a játéknak. Ha kíváncsi vagy ennek miértjére, szívesen leírom Neked vagy adok linket, ahol olvashatsz erről bővebben.)

2009. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
birkózunk, fektrengünk, kergetőzünk(én is négykézlábon vagyok), apportozunk csonttal, trükközünk és néha akadályt ugrunk (egy alacsony plüssrudat) :D
2009. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én el szoktam bújni, imád megkeresni:) ö is kistestü, ezenkívül labdázni meg dögönyözni szoktam...
2009. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De jó neked, hogy van kutyusod sajnos nekem nincs:((meg halt a másik el tünt:˝(

Pedig szeretnék nagyon!Én soha nem unatkoztam, mindig ki találtam valamit, sokkal jobban éreztem vele magam mint bárki mással!Én pl szoktam vele verekedni, de persze nem durván:) vagy kergetőzök,bújócskázok,vagy akármi annyi minden lehet csinálni!A lehetőség határtalan:)

2009. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szimat - keresd játék.

Ha nem ismeri a helybenmaradást, akkor becsukod valahova (pl. fürdőszoba), és apró jutalomfalatkákat dugsz el neki olyan helyekre, amit nem talál meg könnyen, de a szagukat érzi. Ha végeztél az elrejtéssel, megszimatoltatod a kutyával a falatot (nem eheti meg), és elindítod, hogy keresse meg a falatokat. Ha mindet megtalálta, nagy játék, és azt a falatot amit az elején megszimatoltattál vele, megeheti. Innen tudja, hogy vége a játéknak.

egyébként sok hasznos játékötletet mutat be az 50 játék kutyáknak című könyv, Suellen Dainty írta. Szerezd be, nagyon jó könyv.

2009. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a Yorkimmal bujocskáztam. Három szobás panelben laktunk, kikültem az erkélyre elbujtam és fütyültem. Amikor megtalált nagyon örült dögönyözés puszilkodás, imádta. Mostmár 9 éves de dörgölözik vadul olyankor becsomagolom valami ruhába vagy takaróba,ezt is szereti mert berreg és incselkedik. Vagy a labdázás de azt én nem szeretem mert azt nem tudja abba hagyni és követelőzik.
2009. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!