Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Bichon Bolognese...

8 hetes Bichon Bolognese kutyusunkat tegnap kaptuk. Szeretnék megtudni róla mindent=) (? )

Figyelt kérdés

Úgy tudom, egy nap háromszor mindig egy időben kell neki enni adni, nem akarom, hogy rászokjon a drága tápokra így magam csinálok neki. Viszont pontosan nem tudom, mi kell egy ekkora kutyusnak. Tegnap párizsit uborkával vacsizott, ma csak párizsit reggelizett. Mit lehet neki adni? Mondanátok példákat?

Még nem kapta meg az oltásait(ma megyünk állatorvoshoz), egyszer vittük le, de olyan helyre ahol biztos nem járt kutya. Lehet ebből baj?

A másik probléma az, hogy nagyon nyüszít akkor is mikor kimegyünk a szobából, és az a gond, hogy ketten lakunk a lakásban, úgyhogy lesz nap, mikor egyedül marad, mert a lányom iskolában van, én pedig dolgozom. Ez nagyon nagy baj? Elég sok időre maradunk ilyenkor távol.

Minden egyéb információt szeretnék megtudni, ami fontos lehet. Köszönöm


2011. febr. 5. 08:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

igen, nagyon édes:)

nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!!:)

2011. febr. 5. 10:04
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Napi 4-szeri etetés, a kutya fő tápláléka legyen a hús (csirkefarhát, marhamáj, ha főzni szeretnél), de mellé nem árt egy kis zöldség sem, pl.: sárgarépa. Én nem szeretek annyira főzni, úgyhogy én táppal etetek, de ha tápot választasz majd, akkor ne pedigree-t, friskies-t vagy valami hasonló hipermarketben kaphatót vegyél, hanem prémiumtápot, ami kicsit drágább, de ilyen kistestű kutya esetében szerintem belefér, úgyis sokáig elég lesz.


Naponta minimum egyszer ki kell fésülni a bundáját és már most kicsi korában hozzá kell szoktatni. Mert nagyon kényes a bundája, könnyen nemezesedik, csomósodik, rasztásodik. Majd később (olyan 6 hónapos kora körül), mikor már meglesz az összes oltása (ez feltétel!), akkor kutyakozmetikába kell vinni, ezt sem árt minél korábban kezdeni, de addig nem lehet vinni kozmetikába, míg nincsenek meg az oltásai. Ez fontos egyébként, mert a Bichon-oknak folyamatosan növő szőrük van, úgyhogy mindenképpen nyírni kell.


A Bichon-oknál gyakran előfordul egy úgynevezett harmadik szemhély, emiatt (és a szemük körül növő/hulló szőrszálak miatt) eléggé könnyeznek, amit ha nem törölgetünk le minden nap minimum kétszer (reggel-este), akkor csúnyán elkezd foltosodni a szemük alatti szőr, bebarnásodik, sőt össze is állhatnak ezek a bebarnult szörcsomók, ami miatt bepállhat, egyéb következményeket maga után vonva, szóval a szemükre tényleg oda kell figyelni.


kb ennyi jutott most eszembe, ha kérdésed van, írj.

2011. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Bologneset nem kell kozmetikába cipelni.Göndörödik a szőre ezért nem nő le.Akkor érdemes megnyírni ha nyáron nagyon nmelege van.Vegyél egy tükörkefének nevezett fésüt és azzal naponta fésüld meg. A szem tisztitása tényleg nagyon fontos:)
2011. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
De nyírni kell a Bichonokat. Hagyhatod standard szerinti hosszúságra is, de csak akkor, ha van időd és energiád a hosszú habos szőrrel kínlódni. Mivel a kérdező anyuka, így gondoltam nincs nagyon ideje egy habos-babos, égnek álló, göndör hosszú szőrrel szöszmötölni naponta, mert, ha hosszúra hagyják, az csak úgy nem néz ki idió*tán, hogy ha a fél napodat arra áldozod, hogy valahogy kinézzen a kutya bundája. Egyébként csak a kiállítási Bichonoknak szokták hosszúra hagyni a bundájukat, a hobbykutyáknak levágják, hogy kényelmes legyen neki, és főleg mert nem mindenkinek van ideje karbantartani egy olyan szőrtípust, amilyen a Bichoné, ha hosszú.
2011. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

11:52!


Ha megnézed pár kutyakozmetika referenciáját, láthatod, hogy a sok hosszúszőrű öleb között a legtöbb kutyavendég a Bolognese, Havanese, Frisé, és mindegyiket azon túl, hogy bontják a szőrüket, le is nyírják kényelmesre, viselhetőre, olyan rövidre, ami nem igényel napi 12 órás szőrápolást.

2011. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítenek.

az szeretném még megkérdezni, hogy nem-e baj az, mitől van, hogy a kutyus mostanában nagyon "agresszív". mindent harapdál ami közel van a szájához, akármi is legyen az, és néha picit morog is.

plusz azt is megszeretném kérdezni, hogy miket játszunk vele? hogy taníthatnám meg neki, hogy visszahozza az eldobott labdát nekem?

2011. febr. 5. 12:30
 17/18 anonim ***** válasza:

Attól függ miről beszélünk. Szimpla játékos morgásokról és harapdálásokról. Vagy figyelmeztető morgásról és agresszív harapásról. A kettőt egyébként nagyon könnyű megkülönböztetni, kivéve ha kezdő kutyás vagy.


Én játékból sem hagyom, hogy a kutya bekapja, ("megharapja") a kezem, mivel én vagyok a domináns fél és a "falkavezér". Szerintem ti is szoktassátok le erről. Ha bekapja, megharapja a kezeteket, szólj rá a kutyusra, pl: "nem, fúj, nem szabad, hé.... stb".


Azt nem tudom, hogy a labdát hogyan kell visszahozatni a kutyával, én ilyet még soha nem tanítottam egyik kutyámnak sem. :S De ha megveszed a 101 kutyatrükk című könyvet, nagyon sokat tanulhatsz belőle. Ha tanítod a kutyát, az nem csak neki, hanem neked is szórakozás. Vannak egyébként nagyon jó logikai játékok kutyáknak, nézz el egy Fressnapf-ba, ott lehet kapni nagyon sok féle, jó minőségü játékot, csak nem valami olcsó. :S

2011. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
játékos harapások voltak, de sokáig, nem akarta abbahagyni, mindenre rákapott. most már nem csinálja, de nem is hagyom neki akkor:) nagyon szépen köszönöm:)
2011. febr. 5. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!