Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázhatott az egyhetes yorkink?

Megfázhatott az egyhetes yorkink?

Figyelt kérdés
két egyhetes picurkánk van.infránk van,de nem nagyon kellett használni,mert 27fok van a helyükön.tegnap lejebbvettem egy kicsit a fűtést,mert nagyon meleg volt,igy 23-24fok volt.most néztem,és mintha picit folyna az egyik orra.(a nagyobbiké,erősebbiké).megfázhatott?nagyon remélem hogy nem,nagyon aggódok.
2009. febr. 8. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Az anya hol van?

Szerintem ne a fűtést állítgasd, hanem legyen nagy helyük és a közepére tedd az infra lámpát. Ha fáznak alá bújnak, ha melegük van, akkor elhúzódnak onnét. Az orrfolyás nem biztos, hogy a megfázás tünete, a kutya nem ember.

2009. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyálkás orrfolyás megfázást jelez!

Ha a hőmérsékletet mint mondtam 27-ről 24 fokra levetted, akkor nagyon is lehet hogy megfázott.


egy felnőtt kutya 3-4 fok hőmérséklet különbséget tolerál jól, egy kölyök ennyit sem, mivel a szervezetében a hőháztartás még nem stabil, hiszen alapesetben az anyával együtt van és az ő testmelegét veszi át.


Az infra kifejezetten arra szolgál, hogy állandó hőmérsékletet biztosítson, ami ebben az időszakban a legfontosabb!


Azonnal vidd orvoshoz Őket, mert egy egy hetes kutya bele is halhat akár egy kisebb megfázásba is!

2009. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
természetesen van anyjuk.velük is van.ha megy az infra,akkor 32-33 fok van,nem birja az anyakutya.köszi a válaszokat,megyünk az orvoshoz.
2009. febr. 9. 10:00
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem is van egy yorkim,bár ő most múlt 3 éves,és ilyesmi nekünk is volt.El kell vinni orvoshoz mindenféleképp,mert alapból a yorkik kényesek,méginkább fiatal korukban.Ugyhogy a biztonság kedvéért nézessétek meg!

2009. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
felhivtam az orvost,azt mondta,hogy akkor vigyük el,ha nem szopik,és ha nem átlátszó,hanem sárgás folyik az orrából.
2009. febr. 9. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 1 hetes kölyök esetében, nem igazán indokolt várni!


Én személy szerint nem értek egyet az orvosoddal főleg hogy a körtörténetben szerepel az a 4-5 fokos hőmérséklet csökkenés, ami már elegendő ok lenne a meghülésre.


Remélem hogy nem lesz komolyabb baj velük, én nagyon drukkolok, de a helyedben - és ezt csak halkan mondom - elvinném egy másik orvoshoz is.

2009. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 33 fok már nagyon sok! a 23 viszont nagyon kevés.


Az infra menjen állandóan csak tedd távolabb az alomtól.

2009. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elkeserítő az ilyen "telefondiganózis"!

Szerintem cseréld le az orvosod.


Nincs az a zseni aki telefonon keresztül tud diagnosztizálni! Szomorú hogy ilyen megtörténhet!

2009. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!