Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon bolhás a kutyám! Hogy...

Nagyon bolhás a kutyám! Hogy irtsak bolhát?

Figyelt kérdés
tegnap hoztuk el a kiskutyámat de sajnos nagyon bolhás, van itthon bolhairto porom és nyakörvem is lehet a kettöt együtt használni?
2011. febr. 6. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok nem szokták ajánlani két különböző bolhaírtó együttes használatát. Bár nem tudom a nyakörv beletartozik-e. Ha vennél frontlinet, azzal jobban járnál, és 3 hónapig véd is. A porral inkább a helyét szórnám, mint a kutyát.
2011. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Neostomosan-os fürdetés, illetve utána spot-on(például az Exspot csepp, ami szerintem nagyon jó), de a fürdetés után várni kell 3 napot a rácseppentéssel. De fel is cserélheted, előbb a csepp, 3 nap múlva a fürdetés, ha nem hatásos esetleg. De ez tényleg fontos, hogy teljen el 3 nap a fürdetés után, illetve ha rárakod a cseppet akkor is 3 nap múlva fürdetheted meg. Milyen kutyuskád van amúgy?:-)Az Exspot csepp 1 hónapig hatásos kullancs és bolha ellen.

Ja, és szerintem ha már esetleg lett neki kis helye is, akkor egy alapos porszívózás sem árt.:-)

Ha megkérhetlek megírod sikerült-e a bolhairtás?:-)

Remélem tudtam segíteni!

2011. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Jaj,és azt elfelejtettem, hogy igen, amit írt az előző hozzászóló, hogy két bolhairtó szert annyira nem szoktak javasolni.

Szép napot!!!

2011. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, a fürdetés sem rossz, de akkor inkább a Neocidol, ebben könnyebb a fürdetés, főleg, ha még nem fürdött. 10L vízbe kell egy ampullát önteni, ebbe megfürdetni. 3 nap után, rá a spot-on. 3 ampulla kb 1000ft.

Ez annyiban jobb, h a másikat 1 liter vízbe kell feloldani, egy, még nem fürdetett eb, abba lehet nem marad benne.

2011. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és amugy westiem van :)
2011. febr. 6. 19:38
 6/7 Tomka1027 válasza:
Szia!Van egy hagyományos dolog is ami bevált,és mivel nekem a kutyám érzékeny ezekre a speciális szerekre...:(A citromfű csepp a nyakára és a füleire...Én sem hittem el..:)DE HATÁSOS:)
2011. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.!

Bocsi, hogy ilyen későn írom., de kiirtottuk őket!:)

Már nem is emlékszem a csepp nevére, de amit az állatorvos cseppentett az jó volt mert pár nap alatt (2-3) egy bolha sem volt a kutyán!!

Azt a port meg a helyére és mindenhova szórtunk ahol járkált nehogy befészkeljenek!

meg rendszeresen porszívóztunk is!!

Még 1x köszönöm a válaszokat!! :-)

2011. aug. 19. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!