Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű és rövid szőrű?

Nagytestű és rövid szőrű?

Figyelt kérdés
Melyek azok a fajták amik nagy vagy közepes méretű és rövid szőrű. Olyat szeretnék ami nem igényel annyira sok mozgást. Családi házba lakunk de nem tudnánk mindennap el vinni sétálni a kutyust.
2011. febr. 7. 08:30
1 2
 11/17 hunter_girl ***** válasza:
61%

remélem megtalálod a megfelelő kutyust :)

Amugy ha tetszett a boxerröl amit leírtam akkkor lécci adj rá egy zöld pontot ^^ köszii. ^^

2011. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ninna ♥ ***** válasza:
Szerintem még akár a beagle is szóba jöhet, mint közepes testű és rövid szőrű fajta. Iskolába őt is hordani kell, mert nagyon makacs és sokszor nehezen kezelhető, és a heti 3x nagyobb séták, hétvégi kirándulások azért neki is kellenek, elvégre kotorékeb, szeret szagolni, az a mindene. A mozgásigénye kibírja azt, hogy csak heti 3x menjen el nagyobb sétákra, de az tényleg nagy legyen, 2-3 órás minimum. Sajnos a szomszédom sem tudja mindennap levinni a beagle-jét, de ő heti 2x 2-3 órás sétákra elviszi a kutyust, hétvégén kutyaiskola vagy kirándulás, és teljesen jól el van a kutyus. Nálatok ez még jobb lenne, hiszen ott van a családi ház, tudna azért a kertben is szaladgálni, te meg labdáznál vele, stb.
2011. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont nem ajánlanám a beagle-t. Nekem az van, és hisztizik, ha nem sétálunk minden nap 1-2-3 órát. Általában 2 órát szoktunk, de ha kevesebb, akkor azt ő jelzi itthon, és hazaérkezés után is pörög.

Ja, és nagyon kell tanítani meg fegyelmezni, eszméletlen önfejű. Én is azért bírok vele általában, mert elolvastam egy csomó könyvet és kutyasulizunk.

Egyébként imádnivaló:)

2011. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Lakásba bejárhat, ha már rövid szőrűt akartok?

Tudod a kutyának lételeme a mozgás. Ezt a tenyésztők sem tudják kiirtani belőle.

Szerintem tartsatok inkább madarat, vagy macsekot, azokat nem kell sétáltatni.

2011. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Merném ajánlani a Magyar vizslát.

De kilőve mert RENGETEG MOZGÁST IGÉNYEL.

Nekem is az van az első igazi saját kutyum. De nagyon okos, ember és állat barát, imádja a gyerekeket csak kicsit szeleburdi ezért két évnél fiatalabbaknál figyelni kell. De nővérem (5éves) kisfiával simán kinn mertjük hagyni kettesbe az udvaron nagyon jól kijönnek. Nagyon türelmes. :)

GAZDIÉRT ÉL.

2011. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A svájci pásztorkutya!Nekem is az van,szőrével semmi eszméletlen okos engedelmes,mindig csak rám figyel.Ha ráér alszik de ha játszunk vagy sétálunk kellőképp energikus.
2011. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mastino Napoletano illik a kérdésedre.
2011. febr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!