Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítom a kan kutyáma...

Ha ivartalanítom a kan kutyámat, megváltozik a viszonya a többi kutyákhoz? és a gazdihoz?

Figyelt kérdés

A dominanciája,meg a kanossága miatt nem tudom kutyák közé vinni,változhat ez az ivartalanítással?Itt jókat olvastam,de hallottam rosszakat is az ivartalanításról.

Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben szívesen venném.


2009. febr. 9. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás megszünteti a hormonok által okozott bajokat pl.kanosság, de az agresszióban van egy csomó tanult jelleg, az nem fog elmúlni.Egyébként meg kevésbé valószínűen lesz rákos, ha ivartalanítod.
2009. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a kan, mind a szuka kutyám ivartalanított. Csak jó tapasztalataim vannak - rossz semmi.

A kan kevésbé domináns más kanokkal, nem önti el az agyát a vörös köd ha tüzelő szuka szagot érez és szerintem bújósabb lett. De területet ugyanúgy véd. Ellenben nem kockáztatom már azt h öregen heredaganatot kapjon és akkor kelljen műteni amikor lehet h túl se élni.


Szerintem csak nyerhetsz az ügyön.

Ám a végleges eredmény függ azért attól is, h mennyi idős a kutya és h ti mennyire nevelitek. Az ivartalanítás alapvetően a hormonok túlzott termelődését (és az azzal járó ösztönreakciókat) mérsékli. Vannak kutyák akik már megszokásból balhéznak - ott az ivartalanítás mellett a határozott, következetes és kemény kezű nevelés a másik kulcs.

2009. febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

van itt egy kis tévedés.


az ivartalanítás nem oldja meg a nevelési problémákat!


Ha nem tűri a kutyákat és agresszív az mindenképpen egy viselkedési zavar. Valószínűleg a szocializáció nem volt megfelelő, kiskorában nem találkozott elég kutyával, nincsen elég pozitív élménye kutyákkal kapcsolatban, így bizalmatlan és mivel nem tudja hogyan viselkedjen támad.


Ez szoktatással megoldható!


Segíthet az ivartalanítás annyiban hogy az ivarzási időszakban nem hajtja az ösztön, így a más kanokkal szembeni dominancia is csökkenhet. De ez csak kiegészíti a szoktatást, ami mindenképpen szükséges.

2009. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rotimat egy verekedés után (nem Ő kezdte) ki kellett heréltetni. A természete előnyösen megváltozott, viszont az örökös súlyproblémákkal kellett küzdeni, hiába mozgattam, diétáztattam. Szerintem nem mindegy, hogy milyen alkatú kutyán végzik a műtétet, mert akkor a későbbiekben ez a hátrány fennáll.Jelenleg van 1 labrador-keverék és 1 roti-keverék szukám, ha leállok a megszokott diétáról és mozgatásról el kezdenek hízni.
2009. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!