Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy a menhely nem...

Van olyan, hogy a menhely nem fogadja be a kutyát?

Figyelt kérdés
mert pl. sokan vannak és már nem tudják elhelyezni?
2011. febr. 10. 20:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

igen megindokolták, azzal, hogy " az a kutya a németeké" tudom N.O-ban törvényhez van kötve az állattartás....

pedig könyörögtek, hogy adnak elérhetőséget, bármikor ellenőrizhetik a kutyát, de nem adtak nekik

2011. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

És arra nem gondoltál, hogy kutyasuli és nevelés? A kutya viselkedése nem más, mint a gazdi nevelésének a tükre. Minden viselkedés problémája a ti nevelésetek hibáit mutatja.


Egy próbát megér! Ne adjátok fel! Szegénynek csak ez az egy élete van, és nem csak ő tehet arról, hogy nem értettétek meg egymást.

2011. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Kutya ok nélkül nem támad, ha szocializálva van. Ez meg a te dolgod, mert vállaltad a felelősséget. Nem az a megoldás, hogy rögtön megszabadulsz tőle. Menj szépen kutyaiskolába és ott segítenek a problémádon.

Én fogadtam már be kutyát, aki előtte megharapott és pár hét múlva már bármit csinálhattam vele, pár hónap múlva meg az idegeneket is elviselte.

2011. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Ezt neveléssel meg lehetett volna előzni
2011. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy pont ma beszélgettem a helyi gyepmesterrel, aki oktató is. Épp most hozott el egy kutyát, akitől már rettegtek a gazdik. Ehhez képes nála semmi gond a kutyával, meg se próbálta betámadni, pedig kennelbe tuszkolta, kocsival vitte, másik kennelbe tette, stb.
2011. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy nevelés kérdése. Igen nehéz, hosszú próbálkozáson vagyunk túl. Ettől több energiánk nincs.


Azt gondoltam, hogy itt most észosztást fogok kapni, de erre nincs szükségem. Nemcsak én, hanem az egész családom azon volt, hogy együtt éljünk a kutyánkkal! A tőlünk telhetőt megtettük. De a kérdés nem arra vonatkozott, hogy mit tudnék még megtenni a kutya maradása érdekében.

2011. febr. 10. 21:17
 17/23 A kérdező kommentje:

Tudod, neveléssel meg lehetne előzni a lopást, a munkakerülést is. Igen sok szülő nem nevelte meg a gyerekét, ez ellen is lázadsz?


Teljesen eltérsz a kiírt kérdéstől.

Nem azt kérdeztem, hogy mit rontottam el.

2011. febr. 10. 21:21
 18/23 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon nehéz a gondozóknak, nagyon sok kutyára kevés pénz jut, a Csabai Állatvédők szervezet havi 550 ezret kap. Soknak tűnik, de édes kevés. Oltások, maga a kaja, kiskutyák külön táplálása. Sok embert kérnek arra, hogy maradjon még egy kis időre a kutya, aztán másnap megtalálják a menhely melletti bekötő úton.

A pénz hiánya és az alapvető zsúfoltság miatt nagyon kevés kutyát tudnak befogadni, és még úgy is vannak ideiglenes gazdik, akik az örökbe fogadásik magukhoz vesznek állatokat.

Kérlek téged, becsüld meg a kutyád. Ne rakd ki a menhelyre, mert akkor lehet, hogy nem gazdihoz kerül, hanem altatási várólistára. Főleg, hogy problémás kutyával állunk szemben.

Ne hagyd, hogy kikerüljön a menhelyre. Harcolj azért, hogy egy kezelhető kutyát "varázsolj" belőle. Ivartalanítsd, ha még nincsen, járjatok kutyaiskolába, hívj ki szakértőt. Sétáljatok nagyokat, egy kutya egész életében tanul, bármikor megváltoztathatod a viselkedését, csak akaraterő kell hozzá. Az a legjobb neki is, ha a gazdájánál marad, a másik tulajdonos hatására bekattanhat. Ne hagyd ezt!

Sok sikert, remélem, hogy minden jól megy majd.

2011. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sajnálom, hogy feladtátok. Akkor marad a gyepmester. 14 napig ott tartják, aztán ha kell a hely, megy ő is a többiek után a szivárványhídon. Elképzelhető, hogy ennél humánusabb megoldás az öletekben, otthon elaltatni.


De kezdd el hirdetni, abban általában a menhelyek is segítenek, és várólistára is fel tudják venni! Adj neki egy kis időt, hátha találtok megoldást.


Domináns? Vagy félelmi agresszió?

2011. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 hell-ikon ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de tőlem is megkapod, hogy valamit elszúrtatok a kutya nevelésével... idejekorán felismerve a problémát szakember segítségével meg tudtátok volna oldani ezt a problémát és most nem lenne a jelenlegi helyzet...:(


No, de, hogy a kérdésre is válaszoljak valamelyest:

Nem tudom más menhelyeknél mi a gyakorlat, a szegedi Tappancsnál példának okáért van várólista.

Ez annyit tesz, hogy ha azonnal nem is tudják a kutyát fogadni, szólni lehet nekik, hogy van egy kutya akiről nem tudtok/akartok gondoskodni a továbbiakban. Akkor felveszik várólistára és amint lehetőség van rá, befogadják (ez általában 1-2 hét függően attól mekkora az örökbefogadási hajlam, milyen ütemben szabadulnak fel a helyek).


Ha mást nem, ennyi megtehetsz.

2011. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!