Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze őket?

Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Van egy juhászkutyám aki elég dominánsan viselkedik a nagyobb kutyákkal szemben és most 2 hétre kaptam egy labi kant meg egy beagle kant de csak sétáltatásra mert a gazdi elutazott. A beagle-el szerintem nem lesz baj , de a labival össze fog mordulni.. mi a teendő ? Plusz probléma h lesz egy szuka is aki mindegyik kutyival jóban van ..
2011. febr. 11. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Miért vállalsz el ennyi kutyát, ha nem tudod hogyan kell összeszoktatni őket? Attól nem tartasz, hogy ennyi kutya az udvarodban büntetést von maga után? Miért vállalsz el olyan kutyát, amiről tudod, hogy nem barátkozik egy könnyen össze a tieddel? Lesz itt nálad csetepaté, az biztos. Utána meg hallgathatod a gazdáik kiabálást, kell az neked?
2011. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért írsz , h lehordj így láthatatlanba ?! Ha semmi értelmes gondolatot nincs minek írsz bármit is ?? Ötleteket kértem , nem ezt. Amúgy nem lesznek a kertembe , napi 1 óráról van szó valahol , iq light .
2011. febr. 11. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kedves tőled, hogy elvállaltad a kutyákat. Az összeszoktatás nagyon nehéz dolog. Nem vagyok benne túl tapasztalt de azért megpróbálok segíteni.

1. Csak lassan próbáld őket egymáshoz vinni és ha az egyik furcsán visselkedik akkor vidd őket egymástól távolabra aztán egy kis idő múlva próbáld mégegyszer.

2. Hogyha egymást szagolgatják az jó jel.

3. Ha egyedül nem megy akkor kérd valaki sagítségét, hogy segítsen.

4. Ha jól visselkednek elnefelejcs jutalomfalatot adni nekik. De amikor nem megy ne adj nekik.


Sok szerencsét.

2011. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves krisztina ,

köszönöm a válaszod ! amúgy ketten biztos leszünk a sétáknál : ) ..

2011. febr. 11. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne otthon próbálkozz, mert ott a kutyád védeni fogja a területét. És ha az egyik pórázon van, akkor a másik is legyen pórázon. Ha az egyik kan kutya rámászik a másikra, akkor azt hagyni kell, mert épp kialakítják a rangsort, szóval csak akkor avatkozz közbe, ha nagyon morognak már.
2011. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

SOHA nem szabad hagyni,hogy egy kutya dominánsan viselkedjen egy másikkal,pláne az ember,a falkavezér jelenlétében,ehhez ugyanis csak a falkavezérnek van joga.

Te vagy a vezér,nincs olyan,hogy "megbeszéljük,hogy fogadd be azt,akit én hozok a falkába".

Te döntheted el egyedül,és neki kötelessége szó nélkül elviselni.

Kezdd el következetesen alkalmazni a falkaszabályokat,vedd át az abszolút vezérséget.

2011. febr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!