Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze őket?

Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Apának van egy 2 éves beagleje(szuka), nekem egy 9 éves kan csivavám. Családi ház van. A csivavám eddig lakásban élt. Idegen terepen kéne őket megismertetni egymással, ugye? Ki lesz a falkavezér? Hogy csináljam? Ja igen, ami a legfontosabb, hogy összeköltözünk, úgyhogy nekik is összekéne. Előre is köszi.
2011. szept. 11. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Idegen terepen kéne. Hát ezt ők majd eldöntik de valószínűleg a Beagle. Vigyétek ki mind a 2 kutyát egy idegen helyre és ott engedjétek el őket mert a póráz néha felesleges feszültségeket kelthet. De ha baj volna azért legyen kéznél egy vödör víz vagy bárki tárgy amivel nagy zaljt kelthetsz hogy baj estén szét tudd őket választani.
2011. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem semmi probléma nem lesz, ha a kutyák jól neveltek.

Egy kan és egy szuka között szinte soha nincs agresszió.


Még soha nem találkozott egyébként a 2 kutya?

2011. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyák jól vannak nevelve (pontosabban szocializálva), és Ti vagytok a falkavezérek, akkor nem kell túlcifrázni. Fogod magad, odamész a kutyáddal és ennyi.


Legalábbis az én esetemben így történt két hasonló adottságú kutya összeszoktatása.


Nem kell mindent túlbonyolítani.. :) Érjétek el, hogy ti vagytok a falkavezérek a kutyák szemében és nem lesz gond. :)


Hiába szoktatod őket össze idegen helyen, otthon össze fognak verekedni a folytonos területfoglalás, dominálás miatt, ha nincs felettük hatalmatok.

2011. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
Ebben a felállásban semmi gond nem lesz. Lazán besétálsz Apukádhoz kutyástól és a kan be fog hódolni a szukának.
2011. szept. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!