Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat valasszak? A...

Milyen kutyat valasszak? A tobbi lent.

Figyelt kérdés
Milyen kutyat ajanlanatok 1 eves gyermek melle, kb.95 nm-es panelbe, napi min. 2 max harom seta mellett? Inkabb rovidszoru erdekelne, kozepes-nagytestu es orzo vedo.En dobermannra gondoltam, persze megfelelon szocializalas es kovetkezetes neveles mellett.Tobb valaszt is kernek.
2011. febr. 11. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy akarsz kutyát tartani, h napi 2 és csak opció a 3 akkor inkább ne tarts. A napi 2,5 óra - 3 felé elosztva minimum kell minden fajta kutyának.

A másik jó tanács, azt mondják az okosok, h vagy a gyerek vagy a kutya legyen 3 éves, amikor új családba érkezik vagy az egyik vagy a másik. Csak gondolj bele józan paraszti ésszel. 1 éves a gyereketek, most tanul járni, felfedezni a világot, tanítani kell, foglalkozni vele, talán még többet mint csecsemőként és jön egy kölyökkutya akivel ha nem foglalkoztok akkor átokcsapása lesz, arról nem beszélve h a kölyökkutyák nem finomkodnak, még hevesek, hebrencsek, rágcsálnak stb. Reálisan nézve én ilyen életszakaszban még nem vállalnék kutyát. De a ti döntésetek persze.

2011. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ment a zöld kéz elsőnek, és még azt mindenképpen érdemes tudni, hogy egy kölyökkutyával 2-3 óránként le kell menni, és ha leviszed, akkor is fordulnak elő balesetek. A gyerek belemászik a pisibe, megfogja, szájába veszi a kakit, nem túl higiénikus. Ráadásul amíg nincs vége az oltási programnak, elvileg nem is nagyon szabad levinni (bár ezzel én nem teljesen értek egyet) de szükségszerűen be fog piszkítani eleinte.


Ráadásul a dobi munkakutya, napi 2 egészségügyi séta igen kevés neki, pláne az első pár évben, amikor még telis tele van energiával, amit folyamatosan le kell kötnöd valahogy.


Volt már egyébként kutyád? Mert szerintem elég meredek kisgyerek mellé kapásból egy dobit bevállalni.

2011. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ment a zöld kéz elsőnek, és még azt mindenképpen érdemes tudni, hogy egy kölyökkutyával 2-3 óránként le kell menni, és ha leviszed, akkor is fordulnak elő balesetek. A gyerek belemászik a pisibe, megfogja, szájába veszi a kakit, nem túl hig
2011. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt mar kutyam,egy roman juhasz, igaz akkor meg hazban laktunk.Ez a fajta nagyon baratsagos volt velunk, az idegenekkel vilag vege.

Nem ragaszkodunk a dobermannhoz, esetleg ha a gyermek megno,3-4 ev) mit tudnatok megis ajanlani?

2011. febr. 11. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy éves gyerek mellé plüss kutyát tudok javasolni. Nekem is volt :D Komolyra fordítva a szót, én menhelyen keresnék egy ilyen kutyát rövid szőr, gyerekbarát stb.
2011. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet dobi ha ki tudjátok elégíteni az igényeit:

- napi min. 2,5 óra séta, játék, tanítás

- kutyasuli: engedelmes képzés + öv


Azt ti tudjátok, h mennyi időtök lesz akkor. De most 1 éves gyerek mellé semmilyen (kölyök) kutyát nem javasolnék. Semmilyet. Várjatok még!

2011. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
az én javaslatom a dobi, a roti, és a középázsiai juhász(vannak rövid és hosszú szőrűek is) a közép ázsiai kiváló örző védő kutya.
2011. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egy 95 nm-es panel nem túl nagy, inkább kisebb termetű kutyát választanék, vagy olyat aminek kevesebb a mozgásigénye.

Ha télleg fontos az örző védő, az argentin dog jó példa, mert nincs hatalmas mérete és megfelelő nevelés mellet jó családi kutya.

De egyet értek az elöttem szólókkal, hogy egyszerre elég egy baba is!! :D

2011. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj ki a közeli menhelyre, és mond el a dolgozóknak az igényeidet, biztos találnak számodra megfelelő kutyát :)
2011. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jojel válasza:
Nekem már megvolt a kutyám amikor megszületett a kisfiam. 2 év korkülönbségnek minimum lennie kell valamelyikük javára. Nekem a kutya volt 2 éves a kisfiam születésekor. Szerintem ez a jobb variáció, mert a kutya tudja a rendet, szobatiszta stb. Nekem Erdélyi kopóm van, lakásban nagyon nyugodt, pedig nagy testű kutya. Viszont a mozgásigényét minden kutyának ki kell elégíteni, mert ha tele van energiával és nem tudja levezetni, veszélyes lehet a gyerekre. Elég ha csak játszani akar vele. Én minden reggel futtatással kezdem a napot, minimum napi 4 nagy séta. Hétvégén kirándulás. Ha ezeket be tudod tartani csak akkor vegyél lakásba nagy testű kutyát. A dobi is nagy mozgásigényű kutya. Az én kutyám imádja a kisfiamat, nagyon jól megvannak, és még csak 9 hónapos a kicsi. Szerintem várj 2 évet legalább, nem olyan egyszerű és nagyon időigényes egy gyerek és egy kutya együtt. És nagyon nagy felelősség!
2011. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!