Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Családi házunk van nagy kerttel,van egy 7 éves fiunk és egy kisbabánk.Elérkezettnek látjuk az időt,hogy kutyánk legyen.Egy közepes méretű NEM örző-védő kutyát szeretnénk,mert nagyon biztonságos környék,hanem tipikus családi kutyát,aki szereti a gyerekeket.Sétáltatása nem probléma.Nem elsőkutyások lennénk, a szüleim Német juhász tenyésztők.
2011. febr. 11. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a vadászkutyákat (vizsla,golden,labrador stb.), mert azok többsége nagyon kedves szokott lenni. :-)
2011. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
A vadászkutyák közé sorolnám még a spánielt is, én őt tudom ajánlani.
2011. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

labrador golden retriever pumi spániel Airedale terrier hosszúszőrű skót juhászkutya Erdélyi Kopó Eurázsiai Gordon szetter Ír terrier Magyar vizsla Német vizsla

de a legjobb az lenne ha bemennétek a menhelyre és ott (kölykök vagy felnőttek) választotok kutyust az ott dolgozók segítségével :D

2011. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Viszla, Golden retriever és tudom, hogy nem közepes testű, de ha egy igazi családi kutyát szeretnél, aki imádja a gyerekeket és a legjobb barátjuk lesz akkor a Berni pásztort ajánlom. Én is egy ilyen mackó mellett nőttem fel és minden percét élveztem:-)
2011. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja, és ha már itt tartunk, én születésemtől egészen ovis koromig egy alaszkai malamut társaságában nődögéltem. :) Imádtam! Ő is imádott! Akár az ételt is ki vehettem a szájából. :) Pedig őt sem egy hú de nagy tenyésztőnél vettük, hanem apa egyik barátjánál. :)

R.I.P Bella :((

2011. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amerikai staffordshire terrier,ha nem első kutyások vagytok!Ne tévesszen meg a külseje(elég félelmetes), viszont rengeteg helyen említik róla,hogy igazi bébiszitter!!!A 7 éves fiadat imádni fogja ezt garantálom.Én annyira megszerettem a fajtát 18 éves lány létemre,hogy már 2 kanom,és egy szukám van !Unokatesómat az egyik kan kutyám tanította meg járni.Nem vicc...elesett a kislány,a kutya odament,és a fülébe kapaszkodva állt fel!Nagyon figyelmesek a gyerekekkel..és ugye az sem utolsó szempont,hogy hatalmas fájdalomtűrő képességük van..amíg egy németjuhász odakap a gyereknek mert az meghúzta a farkát,addig egy amstaff nemfog mert 1: mindent elnéznek a gyerekeknek. 2. NEM ÉRZIK A FÁJDALOMKÜSZÖBÜK MIATT ha a gyerek tépi nyúzza...szomszéd gyerekek is átjárnak hozzánk,olyanokat csinálnak a kutyákkal,hogy sokszor csak ámulok bámulok...tegnap bekenték sárral(nagy örömömre ugye...),fülüket huzkodják,felülnek a hátára,szájába turkálnak,hadnesoroljam.Gyerek mellé kitűnő választás ha értetek egy terrier neveléséhez.
2011. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
pitbull, stafford, labi, roti, dobi, káj
2011. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótok válaszát,gondolkodtunk már több fajtában amit itt is felsoroltatok,nem riadnánk vissza egy Staffordtól és egy Pitbulltól sem,de sajnos a nagyika aki elég sokat jár át hozzánk fél az ilyen tipusú kutyáktól és sajnos ezt nem lehet neki megmagyarázni. Labradort többen írtátok,ezt a fajtát nem igazán ismerem,sőt viszonylag keveset is látok belőle.Akinek van labradorja az leírná az előnyeit és hátrányait ennek a fajtának!? Mégegyszer köszönöm a válaszaitokat,kellemes hétvégét! :)
2011. febr. 12. 10:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még ajánlani tudnám a Skót juhászt, és a Shetlandi juhászt is. Könnyen kezelhető fajták, és abszolút családbarát, megbízható kutyusok.
2011. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, én is Labradort tudom ajánlani. Nekünk is az van.

Imádja a gyerekeket. A 4 éves öcsém állandóan vele van, és a kutya mindent megenged neki. A mozgás igénye se olyan nagy, és gyorsan tanul. Imád játszani és nagyon barátságos.

Én csak ajánlani tudom! Remélem segítettem :)

2011. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!