Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy könnyen kezelhető szobakutyát venni. A mérete meg fajtája mindegy. Volt már mopszim meg palota pincsim kuvaszom meg keverék kutyum. Szerintetek melyik kutyust lehet jól betanítani a szobatisztaságra?!
2011. febr. 12. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint minden kutyát ugyanannyi betanítani fajtától függetlenül.

Javaslom a shih-tzu, schnauzer, francia bulldog, törpe/toy uszkár, bichon, tacskó, máltai selyemkutya.

2011. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
az eddigi kutyáiddal mi lett? Hány éves vagy? mindegyik kutyát (fajtától függetlenül) ugyanannyira könnyű/nehéz betanítani, csak rajtad múlik. Persze egyedek között is sok különbség lehet, de szerintem fajtát nem lehet mondani, hogy az uszkár pl gyorsabban lesz szobatiszta, a beagle meg nem.
2011. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

előttem lévővel közölném hogy aki Beagle-t szobában tart az egy állatkínzó!Neki mozgástér kell,nekünk kettő van!

Ajánlanék egy kutyát de nem tudom hogy mit enged a pénztárcád:)

Yorkshire-ek nagyon aranyosak és könnyen tanulnak,mozgékonyak de egy idő után másodpercek alatt kidőlnek!

Tapasztalat:)

2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha mind1 a fajtája akkor javaslom a menhelyeket és a fajtamentőket.
2011. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ninna ♥ ***** válasza:
A francia bulldogokat első kutyásoknak ajánlják a legjobban, mert nagyon könnyen taníthatóak és kezelhetőek, nekem is van franciás ismerősöm, és semmi baj sincs a kutyákkal, teljesen normálisak, könnyen kezelhetőek. Én őket ajánlanám a legjobban, de a shih-tzu, máltai selyemkutya, bolognese, havanese úgyszintén könnyen kezelhető. Véleményem szerint a legproblémásabb kutyát is ugyanolyan könnyű szobatisztaságra szoktatni, mint a többit, ez nem fajta kérdése.
2011. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

az eddigi kutyáiddal mi lett? Hány éves vagy?


A kuvasz meg a keverék már kiskorom óta meg volt vagyis hát én 10 éves voltam mikor meghaltak már öregek voltak. A mopszim daganatos volt és már egy állatorvos se vállalta a műtétet így elaltattuk. A palotapincsi anyukámé és hozzá jobban ragaszkodik mint hozzám ezért szeretnék saját kutyust aki velem aludna és nem anyuval. Menhelyről anyu nem akar mert, hogy mindig látogatnák de engem nem zavarna jó kezekben lenne csak anyu nem engedi.

2011. febr. 12. 20:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy 18 éves vagyok!
2011. febr. 12. 20:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen helyen laktok. Ha van kert, akkor lehet nagyobb testű kutyát is tartani. Szobába én tacskót vagy francia bulldogot javasolnék. A tacskó virgoncabb, vele többet kell mozogni, de viszont a gerince problémás. A francia bulldog nyugis, nem annyira virgonc mint a többi eb. Viszont neki meg a meleggel vannak gondjai.

Ha van kerted akkor ajánlom a staffordshire terriert, abszolút házőrző, bohókás, engedelmes eb. Vagy még a vizslákat, főleg a német vizslát és a magyar vizslát.

2011. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:12

Második vagyok.

Közölném veled, hogy a megfelelő szocializáció, agyi és testi lefárasztás után szinte bármekkora termetű kutya tartható lakásban (jó, egy német dogot garzonban tartani valóban kicsit extrém lenne már).

Egy lakásban tartott, de rendszeresen lemozgatott akármilyen kutyának nagy valószínűséggel jobb élete van (ez nem jó kifejezés, hiszen ettől még el lehet kényeztetve a kertben lakó is...mondjuk azt, hogy nem lesz rosszabb élete) mint egy kertben lakó, de soha, vagy csak havonta sétáltatott kutyának.

Remélem te nem az utóbbi kategóriába tartozol.

Amúgy a beagle-t csak példának írtam, akármilyen más kutyát írhattam volna helyette, de te persze kiragadtad a "lényeget", grat:)

2011. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont tájékoztasd anyukádat arról is hogy egy normális helyről való kutya 80-100Ezer Ft.-tól kezdődik. Főleg ha ilyen agyonszaporított, divatkutyák közül fogsz választani, fontos a jó helyről való vásárlás mert ellenkező esetben elég sok pénzetek fogja bánni az orvosi kezeléseket nagy valószínűséggel.
2011. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!