Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi a baja? Valamit...

Most mi a baja? Valamit nagyon elrontottam?

Figyelt kérdés

Kutyám eddig mindíg minden kutyával jól kijött, tehát ha megkérdeztem a másik kutya gazdiját, hogy ode-e mehet az enyém és mondták, hogy igen örömmel odament. Ezen a héten meg ugyan úgy jártam el mindt szoktam (megkérdeztem stb...) Mikor odaértünk a kutyám kb. 3 cm-től el akart rohanni. Ma is találkoztunk 2 kutyával is, de ő inkább kiugrott volna a bőréből minthogy odamenjen.

Semmi előzmény, rossz emlék nem volt benne. Nem tüzel még. Semmi ötletem sincs, hogy mi lehet.

Volt egy nagyon jó barátja, hát amikor odavittem azt hittem lesül a képemről a bőr amikor így elkezdett cirkuszolni.

Szóval?:D


2011. febr. 12. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valami rossz élmény érte? Esetleg verekedett más kutyával? Mennyi idős a kutyád? Lehet hogyha még fiatal kb. 8-9 hónapos akkor csak most próbálja ki magát a többi kutyán. De ha nagyobb akkor valami rossz élménye lehetett.

Szóval ha fiatal akkor kisebb korában még engedékenyebb volt . De most már a dominanciáját akarja kimutatni.

2011. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 rékakutyakiképző ***** válasza:
44%
Semmi köze nincs itt a rossz élményeknek a dolgokhoz, mert ők a jelenben élnek, nem úgy hogy mi történt tegnap(pl. tegnap már meg akartam támadni ezt a kutyát..). Itt más probléma van. Gondolom még nagyon fiatal a kutyád, és ilyenkor vannak abba a korban, hogy előlről kell szinte mindent kezdeni velük(pl tanítás, más kutyák társasága...). Ilyenkor minket tesznek próbára ezekkel a dolgokkal, ha eddig is határozott voltál vele, akkor most is úgy viselkedj vele, mint eddig. Vagyis ne ess kétségbe, ha másik kutya jön. Ha eddig is jól megvolt velük, akkor engedd oda, majd ők lerendezik, sokszor a durva játéknak tűnő dolog nem is olyan vészes mint kívülről látszik. Nyugodt és határozott maradt, int eddig, mert most tesztel téged, hogy még most is megállod-e a helyed a vezéri poszton. Csinálj mindent úgy ahogy előtte tettél és meglátod meglesz az eredménye....engedd oda a kutyákhoz, majd elintézik egymást közt, nem lett egyik percről a másikra fenevad, csak érzi rajtad, hogy kétségbe estél így ő kell vezér legyen...ne engedd neki. Jó kutyázást!
2011. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

teljes mértékben egyetértek az elöttem szólóval !

csak tesztel !

2011. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!