Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam a féléves kiskutyá...

Elrontottam a féléves kiskutyám egy hét alatt? Hogy neveljem meg? :S

Figyelt kérdés

Kb egy hete vettem egy mopsz kiskutyust. Fél éves. Hiperaktiv. Mindent szétrág (füzet,cipő,táska,telefon,takaró,...stb), ha rákiabálok ha valami rosszat csinált akkor is csinálja, jelenleg a hajamat rágja. Tudom hogy ilyenek a kiskutyák, de félek hogy ha igy folytatom tovább akkor nagykorára mégrosszabb lesz...

Milyen büntetést adjak neki? Jelenleg bent tartom a házban. Kirakni nem akarom semmiképp..

Miééért rágja a hajam??????? :S XD

Nem akarom megütni se :S

Hiába néztem egy csomó Cesar Millant, nem sokra mentem.. :S Amiket ő alkalmaz az lehet hogy csak a tv-ben vállik be...

Nem akarom hogy engedetlen legyen a kutyám és mindent szétrágjon (engem is beleértve)

Ja és nem szobatiszta.. Reggel 8 körül mindig felkelt hogy "bejelentse" hogy bepisilt.. -.-


2011. máj. 5. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol volt mostanáig? Már kb 2 hónapos kora körül el kellett volna kezdeni nevelni, ha nem nálad volt, és az előző gazi nem foglakozott vele, nem nevelte, nem csoda, hogy így viselkedik. Sokkal nehezebb dolgod lesz. Sok sok türelemmel, következetes neveléssel, jutalomfalattal sikerülhet, de légy nagyon türelmes, ne feledd, nem az ő hibája, hanem azé, aki mostanáig nem foglalkozott vele.
2011. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és milyen büntetést adjak neki? :S
2011. máj. 5. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos akkor még rágni si fog egy darabig.

A legegyszerűbb megoldás pakolj el mindnet amit elér,és kapjon 3-4 rágni való játékot amivel játszhat.

a büntetés, ha egy szerűen elfordítod attól amit csinál valami visító hangot adva.

és a kutyához illik 6 körül kelni. különben bepisil.

2011. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán hozzáértő kiképzőhöz fordulj,aki problémás kutyákkal foglalkozik,bár fél éves korban még mind rossz,mint az ördög.

Miért az a fő problémád,mivel büntesd?

Van itt egy suli,szokott lenni kis testű kutyáknak is tanfolyam,de van kölyökóvoda is:

[link]

Addig pedig tegyél el mindent olyan helyre,ahol nem éri el.

2011. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat (:
2011. máj. 5. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne büntesd ha rosszat csinál, dicsérd meg, ha jót cselekszik. Ha olyat rágcsál, amit nem szabad, kínálj fel neki helyette egy játékot. Ha elfogadja ezer puszi, dicséret. Rá fog jönni, hogy sokkal jobb móka azzal játszani. És egy kutya, pláne egy kölyök, tényleg nem tud 8-ig várni a dolgával.
2011. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem kell büntetni. A kiskutyák egymással meg a nagyobbakkal is úgy játszanak, hogy rágcsálják egymás fülét-lábát-szőrét.

Ezt Veled is szeretné eljátszani, csak az emberek nem szeretik. Én ilyenkor simán ki szoktam húzni a szájából (általában a kezem rágják), összeszorítom a pofiját és rászólok, hogy nem. Néhány nap alatt megtanulják, hogy ezt nem szeretem.

2011. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem mudim van, 4 hónapos és az is állandóan harapdál. Az első két hétben véresre harapta a kezem, most is látszik a nyoma. De már szereztem tapasztalatot, hogy kell, mint kell vele. nekem mudi keverék van, aki ismeri őket, tudja hogy a 3 magyar fajta: puli, mudi, pumi...Még ha keverékek is, hordozzák a fajtajelleget. Az enyém csipkedi a lábam, bokám, mert benne van az ösztöneiben, a juhokat, háziállatokat is így terelgetik a tanyán., erre lettek kitenyésztve, így nem fogod megváltoztatni az ősi jellemüket pár hónap alatt.

1. kiskutyának alap a csipkedés, harapdálás, itt a harapás mértéke a döntő

2. kiskutyák általában harapdálnak, mert ezzel fedezik fel a világot, mert nekik a szájuk a kezük

3. hiába javasolják neked jószándékú kommentelők hogy ne engedd, ilyen nincs, kiskutya amíg világ a világ harapdálni fog

4. a kiskutyáknak 5 perces memóriájuk van, hiába tiltod neki, egy óra múlva ugyanúgy harapdálni fog

5. nekem ugyanilyen pásztorkutyám van, hasonló a problémám, de már megtanultam kezelni, azóta már egyre kevesebb a seb a kezemen (amit kenőcsökkel tudsz eltüntetni)

6. én is azt csináltam és bevált, hogy add oda a kezed a kutyzának harapásra, és amikor érzed, hogy már kezd neked fájni, akkor mint egy kiskutya, magas hangfrekvenciával, a legmagasabbal ami neked van, visíts egyet...a kutyus meg fog lepődni ennek hallatán, ugyanis a kölyökkutya alomban, amikor egymást harapdálják a kicsik, visító hanggal jelzik egymásnak hogy mikor fáj már, és akkor a harapó fél kiskutya abbahagyja, mert a hangból érzékeli hogy addig és ne tovább. Tehát gyakorold be a kiskutyáddal többször a harapás méretékének eltalálását, és ha a visításodra abbahagyja, adj neki rögtön jutifalatot, fejsimi és nagy lelkes megdicsérés, ezt eljátszátok naponta többször, meg fogja érteni, meddig haraphat, ha pedig nagyon fáj, hangos durva NEM szóval szólj rá

Nekem is elkapja néha a kabátom, akkor ujjammal mutatom hogy ejnye, mozgatom, és mondom, határozottan nagyon hangosan, dominánsan, hogy NEM!!! Ezt a nemet ha megtanítod neki egy ellökő, odébbtoló mozdulattal kísérve, megtanulja, és bármi rossz csínytevésbe kezd, ez a NEM bármikor működik, nem csak harapásnál. Pl. nálam idegen tárgyaknál is a földön, ha nem akarom hogy eldobott zsebkendőket felszedjen az utcáról stb.

A másik: vegyél neki disznófüleket, azt imádja rágicsálni, meg fogtisztító finomságokat amit csócsálgathat órákig, kacsa szárított kemény húst, mert muszáj a növekvő fogacskáit edzeni, emiatt nem fogod tudni kiskorban leszoktatni a harapásról, mert ez lételeme a kiskutyáknak. Kösd le sok műanyag vagy igazi kiskutyának adható marhacsonttal (állateledel boltban segítenek, de szilánkosra törhető csirkecsont tilos!!!)

Menj bele néha a gyerkőcös harapós játékaiba, fejleszti, erősíti a kapcsolatotokat, vegyél fel egymásra több pulóvert vagy készíttess erre a célra egy körítést a karod köré, és itt is visítással szabályozhatod a harapása mértékét, mert leszoktatni nem fogod tudni róla, még egy éves koráig bohókás, játékos lesz. Én is felveszek egy vastag pulcsit, és nyomás birkózni, egy negyed félórát vadul játszunk, én is élvezem, utána lenyugszik, és alszik. A kutyákban is felhalmozódik napi szinten feszültség, mint bennünk emberekben, nekik is le kell vezetni valahogy…válassz hogy mit harapdáljon, a kezed, széklábat, bútorokat, vagy műcsontot, disznófület, szomszédot, többi kutyát stb….

Tulajdonképpen az alomban megtanult harapásrendszert alkalmazzák amit a testvérkéikkel űztek.

Olyan meg nincs hogy nem hozzád illő kiskutyát kaptál, mert ez hasonló ahhoz,hogy majd ha gyereked lesz és rossz lesz, akkor azt mondja a család hogy téves, nem hozzádillő gyereket hoztál haza a szülészetről? Ilyen nincs! Minden kutya megnevelhető bári által, jó hozzáértéssel.

Egy tenyésztő se fogja tudni megállapítani egy idegenről, félórás beszélgetésből, hogy milyen valójában, milyen kutya kell neki, ja és a kutyaalom zsákbamacska, hallottam már sok esetet hogy elhozták a legnyugisabb kölyköt aki a legvérmesebb lett nagykorára, a vásott alomkölyökből meg rendes szófogadó kutya lett.

Én most a cserés-alkus játékot tanulom vele, hogy ha ellop egy új zokni valahonnan, kicseréljem egy már megrágottra, így csökkentve a lefejezett zoknik számát.

A kutyatartóknak be kell áldozni pár zoknit, pár cipőt, mert ha nem, akkor a bútoraink bánják, meg a kezünk….Én direkt adtak neki cibálható, cincálható régi bakancsot, amit kedvére rágcsálhat (nem kell kidobni a régi cipőket, mert erre jók), meg pár zoknit beáldoztam, de így megmenekült a bútor  valamit valamiért : -)

A kutyaovi, kutyasuli jó megoldás, de csak egy része a nevelésnek, mert a nevelés nagy része otthon zajlik.

2016. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!