Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam? (Kérdésed túl...

Elrontottam? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Van egy féléves kutyusom. Sokat járunk sétálni, volt már olyan, hogy nagyon betjot egy kutyátol :D

viszont van egy csivava amit mindig megugat, nem szereti őt.

A kerítés mellett odamegy az emberekhez és rázza a hátsóját nekik. Azok meg simogassák persze. Elrontottam ezt a kutyát, és már nem lesz belőle házőrző? Úgy értem, mindenkinek a farkát fogja majd csóválni? Mellesleg boxer-féle ez a kutyus.


2011. júl. 14. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha igazi házörzőt szerettél volna belőlenevelni, akkoraz elég macera, legalábbis a mi szomszédunkbanegy közép-ázsiai juhászkutya van, és aaz ő gazdia ért az ilyenekhez, és mikor kicsi volt sosem lehetett megsimogatni mert nem engedte meg a gazdi. Mára már a kutya nem engedi. De vanank oylan kutyák, amik kint az utcán bűbájosak, de a kerítésenbelülre már nem enged senkit.:) Ez majd kiderül.:)
2011. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én is úgy látom, már nem lesz belőle a legjobb házőrző, de kiderül majd. ha alkalmam lesz mégegy kutyust felnevelni, nem követem el ezt a hibát..köszönöm!!
2011. júl. 14. 19:36
 3/3 Catz ***** válasza:

A területvédési ösztön egyes fajtáknál 1 éves korukra alakul ki. Az első válaszoló ismerőse eléggé elrontotta, mert nem így kell hozzáállni, hanem amikor a gazda mondja a fogási parancsot, akkor kell engedelmeskednie.

Egy kaukázusi pedig ösztönösen tudja, hogy mit kell csinálnia terülten belül. Ezzel a húzásával a szocializációját csökkentette 0-rá.


Nem kell a következő kutyára várni, menj el kutyaiskolába, végezz el egy engedelmességit utána pedig mehettek örző-védőzni.


Amúgy is manapság már, ha be akarnak valahová törni, megoldják. Ha van kutya, ha nincs..

2011. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!