Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg igaz a fajtára?

Ez tényleg igaz a fajtára?

Figyelt kérdés
Mondják a német juhászkutyáról, hogy „egy gazdis" kutyafajta, ugyanis hajlamos komoly lojalitást és hűséget bizonyítani, főleg a gazdája, vagy a fő gondozója irányában.
2011. febr. 13. 17:26
1 2 3
 11/21 Fannushh<3 ***** válasza:
A németjuhász rendkívül gazdás fajta!! Nagyon szereti az emberi társaságot, persze van mikor ő is kicsit nyugiban lenne , de igen gazdis fajta!
2011. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egygazdás,de olyan esetben,ha a gazdi valamilyen okokból el kell hagyja örökre a kutyát,ez sokkal hamarabb alkalmazkodik az új gazdihoz,mint pl. egy roti vagy dobermann....
2011. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
47%

Én kutyás rendőrt kérdeztem erről. És Ő egészen egyértelműen állította, hogy azért is tudják használni ezeket a kutyákat mert nem egy gazdás kutya. Ha egy gazdás lenne akkor évente, vagy ahányszor cserélődik a felvezető, annyiszor kéne kutyát is cserélni. És azért egy jó kutyát nem igazán akar senki se lecserélni.


Amelyik egy gazdás ( kau, középázsiai ) azt nem is tudják a hatóságok se alkalmazni.

2011. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen "egygazdás" kutya talán nincs is. Ha bármelyik ilyennek mondott fajta elveszne valamiért és valaki befogadná, igen gyorsan megszeretné, elfogadná az új gazdáját. A kutyának elsősorban magára az emberre van szüksége.
2011. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
11%

Én is Német juhászos vagyok és voltam. Állítom, hogy a Nj egy gazdás. Dunakeszin is max 2 rendőr visz 1 kutyát járőrbe. De ezeket a kutyákat az engedelmességre szoktatják. Nem azt jelenti, hogy aki éppen vezeti azt szeresse is.


Dunakeszin van Roti és Dobi is.

2011. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 IGCM ***** válasza:

Nem tudom te milyen rendőrrel beszéltél....

Nekem vannak rendőr ismerőseim és 2 évig képeznek egy rendőr kuyát minimum!!!Aki képezte vagy annál marad a kutya és vele dolgozik vagy odadják másik rendőrnek,de nem 1-2 évente van gazda csere hanem 5-10!!Sőt álltalában egy embernél szolgálnak végig....

2011. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem német juhászom van és nagyon egygazdás kutya. Ez nem azt jelenti, hogy nem fogadja el a többieket, de nem ők a gazdái, nem minden esetben hallgat rájuk.

Tipikus eset az én kutyámnál. Játszanak a kutyák és én oda akarom hívni a német juhászom, simán megy bármikor első szóra jön. Múltkor anyuval voltam lent és ő hívta a kutyát. Már 10x próbálkozott, nem jött. Én minden hangos szó nélkül annyit mondtam, hogy "Hozzám!", erre a kutyám otthagyta a játszótársakat, futott hozzám a gazdihoz.

Ezzel szemben van egy labradorom is, aki viszont nem egygazdás. Őt anyu is be tudja hívni egy szóval, én is, még a 8 éves öccsémre is hallgat, de a német juhászom csak rám. Neki én vagyok az a személy, akinek lesi minden szavát.

2011. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
52%
egyértelműen igazzzzzzzz hogy egygazdás
2011. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem annyira egy gazdás mint mondjuk egy akita, de igen az.
2011. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha valóban a szó szoros értelmében egygazdás lenne, nem valószínű hogy a világon az egyik legnépszerűbb munkakutyafajta lenne évtizedek óta.

Nemcsak a munkabírása és az intelligenciája kiemelkedő, hanem az alkamazkodóképessége is.

természetesen a kutya szempontjából az a legjobb, ha egész életében egy "falkavezére" van, mégis ez nem olyan mérvadó mintha van egy ilyen kutyád de nem tudsz neki kellő feladatot biztosítani, mert abba tuti megzakkan, míg a nem "egygazdásságba" nem feltétlenül. Bár az emberek kezdenek rájönni hogy elsősorban nemcsak a fajta a fontos, hanem a jellem is az adott kutyánál.

2011. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!