Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás vagy ne? Ha...

Ivartalanítás vagy ne? Ha igen, változik majd a kutya?

Figyelt kérdés

Megfogalmazódot bennem a kérdés hogy a másfél éves westie szukámat ivartalanítsam e. Ha igen, változik majd a kutya ?

Úgyértem pl; én agilityzek, dogdancingezek és frisbeezek vele ( Még nem voltunk versenyen, de tervezem) és hogy erre hatással( jó vagy rossz) lessz az ivartalanítás ?

Vagy egyéb dolgokra lessz-e hatása ?


Hozzáértők/tapasztalt gazdik válaszát várom:) És persze mindenkiét, ki mit gondol ((:


2011. febr. 13. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
sziaa. szerintem ivartalanítsátok a kutyut, mert ezzel is megelőzitek a gennyes méhgyulladást (mi kutyánknak ez volt, meg is kellett műteni szegényemet), kiskutyák se jönnek váratlanul. a mi kutyánk nem változott, max annyiban hogy szerintem bújósabb lett, meg az emberekkel is kedvesebb. de negatív dolgot nem vettem észre, illetve csak annyi hogy követelőzőbb lett ha kajál valaki, és kunyerál.
2011. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én azt javaslom ivartalanítsd. attól még ugyanúgy tudsz majd vele sportolni, mint azelőtt.

Sokak szerint kegyetlenség az ivartalanítás, viszont számos betegségtől (köztük végzetes betegségektől) csak így tudod megvédeni a kutyust, hogy ivartalanítod.

És lehet mérlegelni, hogy mi a fontosabb, hogy a lelkiismereted tiszta legyen, hogy megtetted a kutyádért, és megvédted őt, vagy fontosabb az esetleges gondolat, hogy "kegyetlenség"


22L

2011. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 poiu ***** válasza:
0%
Ezt - úgy tudom - nem lehet tutira megmondani. A kanok viselkedését inkább megváltoztatja. A szukák - ritkán - inkább aggresszívebbek lehetnek ivartalanítás után. Szukáknál csökken bizonyos rákbetegségek kockázata, de lehetnek ettől izületi gondjai később. Miért akarod ivartalanítani?
2011. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat : D Az jó ha bújósabb és kedvesebb, mert sajnos van egykis félelmi agressziója leginkább embrek felé, amit nehezen gyürünk le. és ha Kajásabb is lessz amütét után , akkor sportban jobban tudom motiválni :D


Eddig természetellenesnek tartottam, de hiába csak egy évben 2x két hett kell kibirnom, azonkivül tényleg rengeteg betegségre hajlamos lehet így =/

{ tényleg ; 15/L :)}

2011. febr. 13. 19:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
19:26! Ezen jót röhögtem! Honnan szedted ezeket a sületlenségeket?
2011. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Izületi gondok? Agresszivitás? Mindjárt meggondolom magam :O =/ Hát eddig semmi gond nemvolt vele ( kemény 3x tüzelt eddig ) csak féléek hogy lessz valami betegsége, amit egyébként megtudtam volna előzni ha ivartalanitom. De így ..:O .:S
2011. febr. 13. 19:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező el ne hidd, amit a 19:26-os ír, akkora nagy baromságokat hord össze, hogy hihetetlen. Az én kutyám is ivartalanítva lett, és köszöni szépen jól van.
2011. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
19:31 remélem úgy van ;) Hát nem akarom, eddig senki nem mondott ilyeneket :O ...xD
2011. febr. 13. 19:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
jaj tényleg el ne hidd, az nagyon nagy butaság volt.
2011. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha változik a viselkedése, akkor is pozitív irányba.

Az ivartalanítástól pont, hogy nem lesz agresszív a kutya, hanem csökkentheti az agressziót. És az ízületi gondoknak sincs köze az ivartalanításhoz.

Egyébként én is ivartalanított szukával agilityzem, szerintem semmilyen hatással nincs rá, hogy ivartalanítva van.

2011. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!