Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászos kérdés?

Németjuhászos kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kan németjuhászom, de még nem hallottam ugatni idegenekre. Helyesbítek... ugat éjszakánként, van hogy nap közben is, de konkrétan ha jön valaki és beáll a kapuba, akkor még csak fel sem áll a helyéről, nem hogy ugasson (legyen az eset éjszaka vagy nappal).

Apja nagyon jó vérvonalú, elég kemény kutya, az anyja az nyugodt természetű.

Járunk kutyaiskolába, de ha csibészelés van és próbálják elvenni a rongyot, akkor is általában játékra hívó testtartást vesz fel (fogja a rongyot), és max egy elhnyújtott nyekergést ereszt el (már amikor olyanja van). Ostorozás hang és riasztó pisztoly lövöldözésre nem ragál (teljesen nyugodt).

Van másik három kutyánk, akitől eltanulhatja a dolgokat, igaz apró termetűek, de nagyon jó házőrzők..


Szerintetek, ez baj ennyi idősen (bár suliba azt mondták, lehet ezen alakítani) vagy még túl kölyök ehhez?


Köszi a választ!


2011. febr. 14. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, biztosan lehet rajta csiszolni, írtad is. Egyelőre még csak játéknak fog fel mindent.
2011. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kölyök még. Az iskolában is még a zsákmányos ösztön dolgozik benne. Majd másfél éves kora körül már más lesz.

Az ugatást meg előbb-utóbb eltanulja a kutyáitoktól.

2011. febr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, h mit vársz egy 7 hónapos kutyától....

Igazából még csak rongyozni kéne vele játékosan. Nem tudom hova jártok kutyasuliba és miket csináltok konkrétan, de nagyon remléem, h a kiképzők és segédek értenek hozzá annyira h egy ennyi idős kutyával még csak az alapozást, a zsákmányosságot fejlesszék. Az öv munkát nem is lenne szabad 1-1,5 éves kor előtt elkezdeni, mivel a kutyák addigra érnek meg erre a fajta feladatra. Addig meg az engedelmes részre gyúrjatok rá keményen.

2011. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem eleve nem kellene még védőösztönös terhelést tenni rá az ÖV-n, hanem bőven elég lenne zsákmány ösztönnel dolgozni. A védőösztönös viselkedés egy éves kor körül kezd kialakulni, ilyenkor van egy olyan szenzitív szakasz, amiben ha terheled a védőösztönt, akkor egy full stabil kutyából is lehet félőset csinálni.


1,5-2 éves korára ki fog alakulni az az ösztön, ne aggódj.

Addig meg tanítsd meg parancsra ugatni, és ugattasd az ÖV-n a rongyért.

2011. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Most megnyugodtam.. :D


Engedelmessék az nagyon megy nekünk (egy hónapon belül léptünk feljebb a csoportba).


Csak játszanak vele a segédek, rongyozás, de azt sem sokáig, mert látják rajta, hogy mikor kezdi már unni...


Csak azért kicsit megijedtem, hogy talán én toltam el valamit, de akkor nem.. :)

2011. febr. 14. 14:05
 6/6 A kérdező kommentje:
* engedelmesség.. bocsánat
2011. febr. 14. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!