Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs étvágya a kutyámnak?

Miért nincs étvágya a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy törpe tacskó kiskutyám, aki 2 éves, és gondok vannak az étkeztetésével. Egyszer eszik egy nap, néha van hogy kétszer, de nagyon kis könnyű ételeket adunk neki, mert mindig félünk hogy kihányja. Tehát ha egy kicsivel is többet eszik, másnap kihányja. Az étvágya se túl nagy, megszagolja a kaját, gondolkozik, egyen-e vagy nem.. Olyan "kedvetlenül" eszik. Tudom hogy a tacskókat amúgy sem szabad elhízatni, mert gerinc sérvük lehet belőle, és ő egyébként 5 kg, ami pont jó. Emésztési zavarai lehetnek?
2011. febr. 14. 18:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ninna: Köszi, meg fogom nézni.

Mostanában nem sétáltam vele, mert egyszerűen annyi a kóbor kutya, hogy mozdulni nem lehet. A kutyám pedig olyan, hogy ha meglát egy kutyát, akkor elkezd ugatni, rántgatja a pórázt, és nem lehet csillapítani. Tehát aggresszíven viselkedik. Hogy érted, hogy milyen rendszer van az életében? Semmiféle feladata nincs, csak annyi, hogy várjon haza és játsszunk. Mindig van vele valaki itthon, jól tűri, ha bent van a házban akár egyedül is. Egy kicsit melegítsük meg neki, éppen langyosra, mert forró kaját nem ehet, és attól is elmehet a kedve az evéstől. Ma pl. kacsahúst kapott, tegnap pulykát. Biztosan minden húsban benne van az a bizonyos nem oda való dolog, de mi emberek ezt esszük, szerintem a húsnál a kutyának sincs jobb dolog, és mi ennél többet nem fizetünk meg neki, mert van olyan ember, aki még saját magának se tud húst venni, nem hogy a kutyájának. Én mindenféleképp a legjobbat szeretném neki, de nálam is van határ.

Pontosan nem tudom, mekkora mennyiséget kap, egy kis vajas dobozkával ér fel, de nem tele.

Nincs előtte folyton kaja, ha nem kell neki, elveszem tőle. Rengeteget mozog, és pont ez a problémám, hogy nagyon sovány.

2011. febr. 15. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!