Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz kutyám, valószínűleg...

Lesz kutyám, valószínűleg fajtatiszta. Melyik legyen az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Border collie, labrador retriever, golden retriever, magyar vizsla, német juhász, akita, husky, dalmata.

Ezekre gondoltam. Tartási körülmények:

- sok időm van velük foglalkozni

- megvan a megfelelő anyagi háttér

- tanítanám

- egy gazdisnak szeretném (csak tőlem fogadja el az ételt, bizalmatlan idegenekkel szemben... hogy őrzőnek is jó legyen)


Melyik legyen?? Szeretném, ha ragaszkodna hozzám, megismerne, hallgatna rám és ne legyen túl "őrült" :D

Köszi a válaszokat előre is!!!


2011. febr. 15. 18:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
45%
A vizslát és a dalmatát ismerem. A vizslát én inkább csak gyakorlott gazdinak ajánlanám, elég szeles és zakkant bír lenni, ami kölyökként is idegesítővé teheti, de felnőttként, ha nem megfelelő kézben van, nagyon el bír kanászodni, de amúgy sem könnyű vele. Dalmatára ugyanez vonatkozik, bármennyire tündériek is emellett.
2011. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
42%
tanítanád? nem bántanád? dalmata.
2011. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%
Hát házőrzőnek leginkább az akita lenne megfelelő de ha első kutyus lesz inkább labradort ajánlanék mert roppant barátságos és kedves ugyanakkor nem annyira "futóbolond" mint a vizsla.bár ha tudsz neki megfelelő mozgást biztositani akkor nincs gond bár akkor már gondolkodhatsz a borderen is ha van sok szabadidőd:)
2011. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
57%

én vizsla imádó vagyok, lehetetlen ellenálni a nagy gomb szemüknek és az idétlen nagy kajla fülüknek, bár velük az a "baj" hogy nagyon barátságosak mindenkivel.

Szerintem ne golden retriever legyen, mert az olyan sablon-kutya.

2011. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%

akita! :)

nagyon szép és szerintem az általad leírtaknak "megfelel" :)

2011. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
Border collie, labrador retriever, golden retriever és dalmata semmi képpen ne legyen szerintem, mert ők nem lesznek egygazdásak, mert nagyon szeretik az embert, és nagyon barátságos kutyák. én a husky-t ajánlanám. de ha igazán egygazdás kutyát szeretnél, ajánlanék valami örző-védőt : )
2011. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szeretem a husky-kat csak édesapám nem engedi,hogy vegyek pedig a saját pénzenből szeretnék.A husky nagyon szép és télen kutyaszánba is lehetne fogni.Ezt ajánlom
2011. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 xnorkax ***** válasza:
68%

utolsónak: a husky nem őriz. ;)

én az akitát, a német juhászt javasolnám. viszont, ha nem annyira fontos a őrzés, akkor labrador, golden retriever simán mehet. :) ja, meg dalmata is. A borderrel rengeteget fel foglalkozni /mint a többi kutyával/ de ezek elég pörgős kutyák. :) Meg hát nem is házőrzőnek valók. A magyar vizsla is kitűnő kutya, minden a nevelésén múlik.

2011. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Magyar vizsla és a dalmata, a szőr hosszban kitűnik a többi közül. Ők nem annyira szeretnek kint lenni télen. A collie-t már nem kell tanítani, mindent tud amire tenyésztették, vagyis terel mindent ami mozog. A farkas és a husky felássa a kertet és mindent tönkretesz. Az akita elég bolond.

Az az igazság, hogy neked Berni pásztor kell(nem bernáthegyi) csak még nem tudod:))

2011. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
38%
egy jó kennelből, valódi tenyésztőtől származó (ez Magyarországon ritka!) kölyökkortól(8-9hetesen elválasztott) felnevelt németjuhász felel meg leginkább az elvárásaidnak szerintem...
2011. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!