Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó egyeseknek az ész...

Miért jó egyeseknek az ész nélküli szaporítás? Értem ezalatt a fajtatiszta, tk. és szűrések nélküli pároztatgatását, hobby, vagy pénzszerzési célra.

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 16:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert h szeretik is a saját kutyájukat, az még elég messze esik az ésszel átgondolt állatvédelemtől, állatszeretettől...
2009. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm egy 5 éves westi tulajdonosa. A kutyusnak eddig 6 alom kölyke született....Ki lehet számolni hogy ez normális dolog e. A válasz: egy kiskutya törzskönyv nélkül is 40-50 ezer Ft. Ez 4 kiskutyánál már 200 ezer Ft körül van. NA ezért....
2009. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
5 évesen 6 alom? Az a gazda egy .... nem minősítem. Mi lesz vajon a kutyával, miután teljesen kizsigerelte???
2009. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
36%

8 éves az egyik pincser kutyám (3 van) az egyik belett egyszer fedeztetve ő nem törzskönyves viszont meggyöződtem elötte a diszpláziától mentes vérvonal volt. Azért volt jó mert a családomban amikor látták a kutyám szerettek volna családom tagjai 1-et. Mondván ha már úgysem lehet lebészlni a kislányt legalább fajtiszta kutyája legyen. Igy elvittem 3 gyönyörű kiskutyája lett 1 et megkapott a kislány a másik kettő most is velem van igy van meg a 3.

Nem értem mi baj lenne ebből vagy ez miért fáj másoknak, de én tudom nem csak az unokahugomnak de magamnak is nagy örömet okoztam a kiskutyákkal. Bárki bármit mond nem értem miért kellet volna, ezért 40 -50 ezreket kiadniuk 1 kutyáért ha igy nem került nekik semmibe.

2009. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

A kutya mindenképp fajtiszta.

A nem fajTAtiszta kutya is kutya viszont...


Azért, mert míg tele vannak a menhelyek szétvert, kidobott állatokkal, addig te lehetőséget adsz, hogy az az egy alomnyi kiskutya újabb egy -egy alomnyi kölyköt fialjon "csak egyszer".

Számold ki egyszerű hatványszámítással, mennyi kutyával járultál hozzá az amúgy is rengeteghez...

Pont erről beszélünk...

2009. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
Miről beszélsz mi hatványozódik? Érted amit leirtam egyáltalán? Magyarázd el annak az embernek aki fajtiszta kutyát akar milyen előnyös és mennyire jól jár egy keverékkel.. Sőt jobb ötletem van fogadd be te mind hát hiszen olyan nagy állat barát vagy! Azt hiszem tisztán leirtam mind a 3 kutya jó helyen eszünk ágában sincs pároztatni akkor mit nem értesz ezen? Én büszke vagyok mert a tenyésztési etika minden szabályával számoltam hobby kutyásként az általam kitenyésztett kutya születésétől haláláig felelős vagyok érte. Nehogymár megprobáld megmagyarázni rosszul tettem ezért meg azért mert mennyi rengeteg keverék kutya van. Ja hát kérlek blamáld azokat akik erdő szélén stb hagyják a kiskutyákat amik ki tudja milyen keverékek. talán hatásosabb lenne nekik mondani ezt mert én tudom mit vállaltam amikor a kutyák születtek de azért hadd döntsem már el én csak úgy állampolgári alapon hogy nekem mi tetszik. Miért kellene nekem 1 olyan kutya ami nem tetszeszik? Egyátalán miért mondhatná meg nekem bárki is mi etikus és mi nem főleg azok a tenyésztők akik dicsekednek a dijajikkal közben meg kereskedőknek adják oda a kutyájukat. Ez nagyon átlátszó dolog....
2009. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%

A fajtatiszta kutyát akarok -szemlélet és az állatvédelem kettő.

A saját kutyád szeretete és az állatvédelem megint csak kettő.


Te kérdezted, mi rosszat tettél ezzel- én válaszoltam. Ha provokatív kérdésnek szántad, akkor annak nem itt a helye, nem vitatkozni jöttem, hanem válaszolni.

Ennyi.

2009. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Még 1 dolog kiváncsi lennék melyik az a szülő akinek a kislánya szeretne tegyük fel egy fajtiszta mondjuk shi-tzu-t és az vesz neki egy keveréket nem csak kiábránditva ezzel saját gyerekét, de ezze együtt összetörve az álmait.
2009. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta, nem faj, hanem fajtatiszta.

Eleve arra nevelem a gyerekemet- hogy fajtától függetlenül szeresse a kutyákat, és ne akarjon pusztán mert a szomszédban olyat láttam alapon élőlényt.

Elvégre ez nem egy piros szoknya, ami tetszik és kész...

2009. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy vannak és lehetnek érthető indokai egy-egy fajta választásának- de ezek között nincs helye egy gyerek makacskodásának, sem divathóbortnak, sem annak, hogy jajdeédi, a barátnőmnek is ilyen van, anyúúúú, vegyünk!
2009. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!