Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Caine Corsót milyen kutyának...

Zozoooo kérdése:

A Caine Corsót milyen kutyának tartjátok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szépnek!
2011. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem van kettő is, imádnivalóak. Egyébként cane corso. Gyönyörűek, okosak, jó házőrzők, családszeretők, hűségesek, könnyen taníthatók. Rengeteg jó tulajdonsága van, de vigyázni kell, hogy honnan veszi az ember, mert ha rossz idegrendszert vagy rossz egészségügyi állapotot örököl, akkor nagyon sok gond lehet vele, ami inkább szenvedés mint öröm, mind a kutyának, mind a gazdinak.
2011. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 rékakutyakiképző ***** válasza:
Kutyakiképzőként azt mondhatom, hogy könnyen tanítható fajta, mivel imád bizonyítani a gazdinak, és rettentően hűséges is. Viszont figyelni kell a korai szocializációra, később is megoldható, de szenvedős mindkét fél számára. Csak ajánlani tudom a fajtát annak, aki nem félti tőle az időt.
2011. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cane corsonak hívják.


Nekem is van. Sok jót tudok róla mondani, hűséges, védelmezi a gazdáját és nagyon játékos, DE tényleg nagyon sok időt kell a szocializációjára fordítani. Az enyém ivartalanított szuka. Jártunk vele kutyaoviba, kutyasuliba, sokat javult, de még mindig vannak vele ilyen problémák. Persze, lehet csak az enyém ennyire domináns és nehéz eset.


A másik negatívum pedig, hogy nem egy homogén fajta. Múltkor beszélgettem a cane corso klub elnökével, ő is mondta, hogy mindenféle cane corso létezik: 50 kilós kan, 70 kilós szinte dog méretű szuka. Az egyiknek nyomottabb (szinte boxeres) pofija van, a másiknak sokkal hosszabb. A testfelépítésben is lehetnek különbségek. Szóval az a baj, hogy nincs egy egységes típusa ennek a fajtának, sok köztük az ideggyenge, labilis idegzetű is. Úgyhogy nagyon meg kell nézni, honnan veszitek..

2011. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyet ismerek csak, de ez alapján annyit tudok mondani, hogy eszméletlenül domináns fajta, és nagyon fontos a szocializáció és a fegyelmezés az esetében. Szóval szerintem csak nagyon határozott, következetes gazdák kezébe való.
2011. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,helyesbítek Cane Corso.Nekem házőrzőnek kellene,de van két gyerek,hozzájuk hogy viszonyul ez a fajta?
2011. febr. 19. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a fajta általában imádja a családját és mindenáron védelmezi őket, de! mégsem gondolom, hogy a legtürelmesebb és bírja, ha egy gyerek gyakran "nyúzza". Előfordulhat, hogy besokall.


Én azt ajánlom, hogy nézzetek körül menhelyen, ott a dolgozók ismerik a kutyák viselkedését, tudnak ajánlani az igényeiteknek megfelelő kutyákat. Nagyon sok szép, nagytestű kutya van menhelyeken (sajnos..).

2011. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!