Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? (nem kell...

Mit gondoltok? (nem kell véresen komolyan venni, csak érdekel, hogy milyen ezzel kapcsolatos kutyás sztorijaitok vannak)

Figyelt kérdés
"Amilyen a kutya, olyan a gazdája"- mondást mennyire tartjátok "reálisnak"? Oké, hogy az ember olyan kutyát választ maga mellé, amelyik hozzá illik tulajdonságilag és mozgásigényileg, de ezeken felül lehetséges, hogy a kutya "átvesz" pár emberi dolgot(mondjuk ez a fogalmazás nem megfelelő, de remélem értitek :) Esetleg a ti kutyátokban milyen "emberszerű", netalántán hozzátok hasonló viselkedést ismertek fel? :)
2011. febr. 17. 14:48
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
56%

Ezt a mondást én megfordítanám, és inkább azt mondanám, hogy "Amilyen a gazda, olyan a kutyája". A tükör módszernél is ez a legfontosabb szabály, a kutya a gazda tükre. Így, ha a kutya valamit rosszul csinál, akkor a gazdában kell keresni a hibát. A te esetedben is. Ha átvesz valami szokást a kutya, azt a gazdájától látta, tanulta el.


Egyébként nálunk most a legújabb szokás az, hogy utánoznak. Ha én iszom pohárból, ők is odamennek a tányérjukhoz, és ők is isznak. Ha én lepihenek, ők is lepihennek. :)

2011. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 IGCM ***** válasza:
100%

Még csak a tükör módszert se kell ehhez nézni :D

Alapvető dolog ha két élőlény együtt él akaratlanúl is elkezdenek egymásra hasonlítani :D

2011. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem pont rossz szokásra gondoltam, egyszerűen csak érdeklődtem, mert néztem valamelyik kutyatáp reklámposztereit vagy miket a neten, amin pont ilyen vicces összehasonlítások voltak (kutya ill. gazdája) és felmerült bennem, hogy esetleg lehet-e ilyesmi tulajdonságokban is :)


Ahogy például Ninna ♥ írta a poharas példát :D Ilyenek után érdeklődtem, csak kíváncsiságból :)

2011. febr. 17. 16:17
 4/5 rucijja ***** válasza:
Szerintem nem a tulajdonságokat veszi fel ,egész egyszerűen az életritmust.Hozzászokik bizonyos dolgokhoz, amit nap mint nap otthon lát, egy idő múlva pedig ő is tudja már ,hogy egy átlagos napon ,mi fog történni....
2011. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezt leginkább akkor veszem észre, ha a kutya átveszi a hangulatomat. Pl ha ideges vagyok, izgulok, akkor ő is ezt teszi. Viszont sokszor látni olyat, hogy egy kutya nagyon hasonlít külsőre-belsőre is a gazdájára :)
2011. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!