Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással kapcsolatos...

Ivartalanítással kapcsolatos problémák! (? )

Figyelt kérdés

Kislány kutya, másfél év körül lehet, keverék. Múlthét kedden ivartalaníttattuk, komplikációmentes, sima műtét volt. Az első héten főleg a viszketéssel szenvedtünk (leborotvált szőr), most, másfél héttel a műtét után már eszeveszett módon nyalja a sebét - a tölcséren keresztül, igen. Nagyon ravasz, és iszonyúan hajlékony, nem is tudom pontosan, hogy csinálja, mert ha ránéz vki,egyből a mancsát kezdi nyalni, mintha az lett volna a terv...

mára volt tervezve a varratszedés, én tegnap vittem vissza a dokihoz, olyan nyílt, és váladékozó volt a sebe, lefertőtlenítette, és hétfőre tolta a varratszedés időpontját. Viszont mára mintha szőrcsomók nőttek volna egy darabon a varratba, komolyan nem tudom, hogy, és mit csinál. Se a tölcsér, se harisnyával/gézzel átkötés nem állítja meg. Napi 24 órás felügyeletben váltjuk egymást, és így is borzalmasan néz ki a sebe. Mit lehet ezzel kezdeni? :S

lekezelem betadine-nal az orvos tanácsára, de az olyan is lesz, rettenetesen tűr minden beavatkozást.


2011. szept. 23. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem klasszikus sebkezelés kellene neki. Hyperolos átmosás, betadinos fertőtlenítés, és utána Kék-Lukács krém.

Nektek meg egy kis tekintély, hogyha valamire nemet mondtok, azt ne csinálja, és hagyja, hogy kezeljétek a sebét :)

2011. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

no-no. a kutya hihetetlen fegyelmezett, szófogadó, problémamentes, csodájára járnak az utcán is. igazán nem róhatom fel neki hogy küzd a kis életéért. mert így látja szegénykém.

egyébként köszi! ezt tette tegnap a doktor, itthoni kezelésre a betadine-t ajánlotta.

2011. szept. 23. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy szemétség, de én a saját kutyámnak is letiltottam annó a sebpiszkálást, meg a nálam lábadozó ideigleneseknek is keményen meg szoktam tiltani. Cserébe, ha jön, kíblódik vakarom egy picit én. Tudom, hogy borzasztó lehet neki, hogy viszket, de sajnos ismertem olyan kutyát, akinél ezt nem vették elég komolyan, és kibelezte magát. Mire az orvoshoz értek már késő volt, nem tudták összerakni, összeomlott a keringése.

Úgy szemétség vagy nem, én nagyon keményen letiltom a sebbirizgálást.

2011. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg szerezzetek be egy nagyobb tölcsért. Tudom, minél nagyobb a tölcsér, a kutya annál nehezebben mozog, közlekedik a házban. De akkor tutira nem tudja majd nyalogatni. Ha ez sem segít, akkor amíg vigyázol a kutyára kérj meg egy családtagot, hogy a Fressnapf-ból vagy bárhonnan vegyen egy szájkosarat, a klasszkus fémkosaras változatot. Egy-két napig, amíg az életéről van szó, kibírja.
2011. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm! a szájkosár nagyon nem hülye ötlet! pici vászon "tasakszerű" van neki, lehet hogy rárakom.

mondjuk éjjel már reflexből felriadok minden hangra, szegény fordul egyet, én meg már rászólok. :)


huhh kibelezte magát?? el sem tudom képzelni. nem nagy a gond amúgy, csak már ezt a mai dátumot is úgy vártuk, mint a messiást, erre még az egész hétvégét át kell vészelni. :( és ha így folytatja, még akkor sem áll majd készen.

2011. szept. 23. 11:57
 6/11 A kérdező kommentje:

no, itt a kis beteg hasa. a két szélén szét van kicsit nyílva, és az elején bele van akadva vmi szőrcsomó :(((

[link]

2011. szept. 23. 12:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hé, ez egy nagyon szép seb, nincs miért aggódni. Teljesen jó munkát végzel. Az orvosnak ki kellett volna vennie a varratokat, legalábbis nálunk akkor is kivették, ha kicsit gyulladtabb volt, mert akkor a kis lyukakon hamarabb kifolyt a genny, és gyorsabban gyógyult a seb. Sőt az egyik kutyusom is egyfolytában nyalakodott, vakarózott, és amint kijöttek a varratok már abba is hagyta. Valószínű annak a kiálló végei irritálták a bőrét. De mint mondtam, ez egy gyönyörű seb, teljesen normálisan néz ki, nincs miért aggódnod.
2011. szept. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest elég "szépen" gyógyul.


Én javasolnám mégegyszer a klasszikus fémszájkosarat, a textil szájkosárból könnyen kidugdossák a nyelvüket.

2011. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

na, kicsit megnyugtattatok :)) azért voltam ideges, mert eddig szebb volt, amíg arra fókuszált, hogy jaj, viszket a hasa. (a sebbel nem foglalkozott, csak hogy borostás :) most jött rá, hogy na, azt nem ártana nyalni, azóta nyílt szét a seb. de már úgy túl lennék a varratszedésen...

itt van a kisasszony teljes egészében :)

[link]

2011. szept. 23. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálja magát, azt látom. :D Aranyos amúgy. :-)
2011. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!